Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 32

Temat: Stuki w okolicach prawego tylnego koła

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta Avatar milek_22
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Witkowice/ k. Oświęcim
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16v 140KM 2002r
    Postów
    286

    Domyślnie

    odnośnie "szarpaków", inne ciśnienie w oponach i wynik badania amortyzatorów już jest inny... w ubiegłym miesiącu wymieniałem amortyzatory w dziewczyny corsie z przodu i zupełnie inna jazda teraz. Dodam że facet na przeglądzie nic nie wspomniał o amorach. Po rozebraniu amortyzatora zwątpiłem bo stawiał opór przy próbie ściskania i rozciągania, ale skoro kupione już były nówki KYB to wymieniłem i nie żałuję Dużo ciszej w aucie, mniej się odczuwa dziury, no same zalety

  2. #12
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał milek_22 Zobacz post
    mocowanie amortyzatora albo sam amortyzator !!! Mam to samo i w momencie kiedy stukanie występuje amortyzatory są jakby miększe ;/ teraz jak cieplej amory twardsze stukania brak !!!
    gówno prawda.
    w maju zeszłego roku wymieniłem poduszki z tyłu i z przodu przy okazji obniżania samochodu.
    nie pomogło.

  3. #13
    Użytkownik Romeo Avatar KlaudioOs
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Koszęcin
    Auto
    Alfa Romeo 2003' 147 1.9 JTD 140KM BOSE
    Postów
    1,100

    Domyślnie

    czyli szansa że to jednak cos z pasami ;p

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FerraEnzo
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 2.0 jtdm (170cv)
    Postów
    567

    Domyślnie

    Na bank to nic z elementów zawiszenia. Korek wlewu też odpada. Ja juz jezdziłem z odkreconym z owiniętym szmatkami itd. Na wiosnę sobie zrobimy koło tych pasów i będzie ok.

  5. #15
    jurandw
    Gość

    Domyślnie

    Na pewno to nic związanego z temperatura otoczenia, teraz jest ciepło i stuka jak stukało wcześniej.
    Sprzątnąłem cały bagażnik i sprawdziłem półkę tylną i nic. Jutro sprawdzam koło, lecz powiedzcie mi jak sprawdzić te luzy na drążku ?

  6. #16
    jurandw
    Gość

    Domyślnie

    Wczoraj do nocy szukałem co to może być:
    1. wyrzuciłem wszystko z bagażnika (półka, koło, gaśnica, itd.) - stuki dalej były.
    2. sprawdziłem obie tarcze hamulcowe na tylnych kołach i wszystko jest w porządku.
    3. Przy sprawdzaniu tylnej, lewej tarczy zahaczyłem o uchwyt (taki czerwony z taśmą) od tłumika i pojawił się stuk.
    Idąc tropem całej rury mniej więcej w połowie auta ta rura skręca i idzie dalej. W miejscu skrętu nad nią jest taka aluminiowa osłona przymocowana na śrubę. śruba jest na miejscu, lecz osłona odczepiła się od śruby i i rura uderza o tą osłonę. Jak dam rade wjechać na kanał to ją poprawie i zobaczymy czy to to.

    Oczywiście jak by to było mało, pojawiła się następna usterka
    Raz na jakiś czas strasznie hałasuje nawiew. Odgłos dochodzi ze środkowych żeberek dmuchających na szybę (środkowa kolumna), a dźwięk jest taki jak by wiatrak się raz na jakiś czas zacierał. Czy można to jakoś przedmuchać, czy trzeba rozbierać całość i czyścić ?

  7. #17
    Marcuss
    Gość

    Domyślnie

    Ja też mam te stuki, wymieniłem amory+ poduszki i nic się nie zmieniło, pomyślałem, że może nabój z poduszki powietrznej się obluzował i stuka(jest zabudowany w tylnym słupku), ale to dopiero sprawdzę jak odbiorę auto od mechanika...

  8. #18
    Użytkownik Romeo Avatar KlaudioOs
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Koszęcin
    Auto
    Alfa Romeo 2003' 147 1.9 JTD 140KM BOSE
    Postów
    1,100

    Domyślnie

    a mi... przyszedł wczoraj i dzisiaj plus w dzień i jak ręką odjął .. zero stuków ;/

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta Avatar milek_22
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Witkowice/ k. Oświęcim
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16v 140KM 2002r
    Postów
    286

    Domyślnie

    Cytat Napisał KlaudioOs Zobacz post
    a mi... przyszedł wczoraj i dzisiaj plus w dzień i jak ręką odjął .. zero stuków ;/
    u mnie tak samo

  10. #20
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Woda83
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 156 V6
    Postów
    353

    Domyślnie

    Miałem to samo. Stukanie jakby w okolicach pasów. Rozkręciłem mechanizm składnej kanapy psiknąłem białym smarem w sprayu i pomogło. Dodam, ze robiłem to w te wielkie mrozy, bo mam garaż podziemny gdzie jest zawsze dodatnia temperatura. Może u was jest to samo, zawsze możecie spróbować, bo roboty jest niewiele.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-06-2014, 15:52
  2. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-06-2013, 19:54
  3. brak tylnego prawego swiatla
    Utworzone przez lynio w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-08-2011, 08:57

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory