Witam serdecznie. Kilka miesiecy temu pisalem o moim problemie z obrotami silnika, nigdy, bez wzgledu na bieg nie moge przekroczyc 4500rpm. Problem do tej pory nie zostal rozwiazany, natomiast czytalem ostatnio podobny temat http://www.forum.alfaholicy.org/147/...omputerem.html w ktorym autor mowi, ze jego problem wynikal ze zmiany skrzyni biegow z automatu na manualna. Tak sie sklada, ze mialem identyczny przypadek, kupilem auto w ktorym fabrycznie byla zamontowana automatycznia skrzynia biegow, obecnie jest manualna. Pytanie moje brzmi, czy wobec tego musze wymieniac caly komputer, zeby wkoncu pozbyc sie problemu, czy mozna "dograc" sterownik do recznej skrzyni w jakikolwiek sposob? Dodam, ze kolejny dowod na to, iz z komputerem jest cos nie tak jest fakt, ze nie dziala mi tempomat- chociaz wajcha jest fabrycznie zamontowana, jak i funkcja CITY. Nie wiem co z tym fantem zrobic, jako ze jestem laikiem prosze o wyrozumialosc. Samochod byl podlanczany pod program diagnostyczny, niestety nie wykazal zadnego beldu. Obecnie jest z silnikiem 1,8ts z alfy 156, lecz problem z obrotami mialem jeszcze przed przekladka silnika. Prosze o pomoc, serdecznie pozdrawiam!