Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Temat: P0340 błąd występuje po wymianie:/

  1. #11
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Z tymi czujnikami to faktycznie jak już się zacznie problem to nie można sobie dać rady.
    Jest kilka możliwości
    - uszkodzenie mechaniczne czujnika podczas montażu rozrządu - o to nietrudno bo czujnik jest mało widoczny, znajduje się za kołem wałka wydechowego i jeśli mechanik nie jest obeznany to uszkodzić może - tu sprawa jest prosta - wymienć czujnik z zachowaniem szczególnej ostrożności, rozrząd ustawić prawidłowo za pomocą blokad i czujnika zegarowego,
    - słaba jakość czujnika - na rynku są praktycznie dwa rodzaje - oryginał Bosch i tańszy EPS - podobno z tymi EPS-ami różnie bywa,
    - brak należytego połączenia do ECU - sprawdzić połączenie
    - ECU "pali czujnik" - myślę, że to dość częsta przyczyna, która i mnie dotknęła. Wymieniłem już kilka czujników u siebie i nie ma rady. Po kilkunastu minutach od uruchomienia silnika, podczas jazdy, zapala się kontrolka silnika, a po kilku dniach takiej jazdy czujnik jest do wyrzucenia - dotyczy to zarówno czujników EPS, jak i Bosch. Na szczęście mam ECU M1.5.5, wiec jeżdżę z odłączonym czujnikiem (bo już nie chcę go spalić). Gorzej mają właściciele nowszych modeli, bo bez Halla nie da się osiągnąć więcej niż 3000 obr/min. Już od kilku lat mam zamiar zrobić taki myk polegający na zasileniu Halla z obcego źródła napięciem 5V (może być zwykłe USB, więc z tym problemu nie ma) i zostawić tylko kabel sygnałowy na podłączeniu do ECU zabezpieczony diodą, żeby czasami jakiś "odwrotny" prąd nie udszkodził Halla. Nie wiem, na ile spadek napięcia na kablu sygnałowym spowodowany obecnością diody wpłynie na odczyt sygnału, ale może warto spróbować. Ja jakoś do tej pory tego nie zrobiłem, bo mi się nie chce, ale może inni zechcą pogrzebać.
    Ostatnio edytowane przez SG0240 ; 08-10-2018 o 13:44

  2. #12
    Użytkownik Znawca Avatar marshall
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    śląsk kręcę się tu i tam
    Auto
    jakieś alfy
    Postów
    1,055

    Domyślnie

    Nio właśnie ja bez halla nie osiągnę więcej niż 3 tys co do czujnika montowałem sam czujnik na diodzie działa instalacja sprawdzona do kompa wszystko ok wtyczki też

    Chyba zostaje wymiana kompa bo nic nie wymyślę

    Z ciekawostek na nowym wpiętym czujniku nie działa przepustnica

    Wysłane z mojego HAMMER_ENERGY przy użyciu Tapatalka
    Zaczęło się niewinnie od pięknej 147 po 30sztuce tej marki stwierdzam że virus Alfa działa
    Aktual:
    AR 166FL 3.0 v6
    AR GT
    AR 166FL 2.4jtd 20v
    Zastava 750

  3. #13
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    O takich cudach to jeszcze nie słyszałem. Może faktycznie jest jakieś przebicie w ECU i wariuje, jak dostanie sygnał z Halla.
    Mimo wszystko jednak, przed podjęciem decyzji o wymianie ECU, postarałbym się ustawić rozrząd na sprawdzonych blokadach do wersji 1,6 bez wariata z użyciem czujnika zegarowego - dla wyeliminowania ewentualnych niedoskonałości w ustawieniu rozrządu.

  4. #14
    Użytkownik Znawca Avatar marshall
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    śląsk kręcę się tu i tam
    Auto
    jakieś alfy
    Postów
    1,055

    Domyślnie

    Dam znać dla potomnych ci było rozbiorę raz jeszcze tak dla sportu mam 2 zestaw blokad

    Wysłane z mojego HAMMER_ENERGY przy użyciu Tapatalka
    Edit: rozrząd rozebrany i ustawiony po raz 3 w tym tygodniu jak to mówią trening 3ni mistrza
    Odpalenie auta na surowo wszystko ok nio to składam na cacy odpalam auto i znów to samo brak reakcji na gaz po odpięciu halla odpala max 3 tys obrotów widok mojej złej mordy bezcenny


    Postanowiłem wybrać się na stację spacerkiem po 5 litrów paliwa nie chciałem już wsiadać do żadnej z alf między czasie przeglądałem ogłoszenia z ałdi i byEMkami bo coś kupić
    Wracając mówię poleje podpale i idę spać i znów problem nie mam ognia bo nie palę

    Po rozmowie z samym sobą stwierdzilem że przerobiłem już kilkanaście alf i ta mnie nie złamie rozebrałem całą instalację i panowie nie zgadniecie masa przykręcana z boku silnika nie zawsze masowała

    Podsumowując czujnik był padnięty lecz po założeniu nowego wystąpiła dodatkową usterka co się złożyło razem dając taki super efekt
    Ostatnio edytowane przez marshall ; 08-10-2018 o 21:22
    Zaczęło się niewinnie od pięknej 147 po 30sztuce tej marki stwierdzam że virus Alfa działa
    Aktual:
    AR 166FL 3.0 v6
    AR GT
    AR 166FL 2.4jtd 20v
    Zastava 750

  5. #15
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2022
    Auto
    156
    Postów
    5

    Domyślnie

    Mam dokladnie takie same objawy jak ty jak jest deszcz czy jest ponizej 26c+ to wszystko dziala jak jest cieplej to nawet i przez pare dni potrafi mnie ograniczac do 3k rpm czasami sie uda ze po kilkunasu km sie odblokuje ale to zadko jeszcze jest podejzenie kola na walku ze jest wytarte czy cos ale do tej pory nie znalazlem na to rozwiazania niestety a tobie jak finalnie udalo ci sie tego pozbyc?

Podobne wątki

  1. Błąd P0340
    Utworzone przez Arkel w dziale 147
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 26-07-2016, 07:15
  2. Błąd p0340
    Utworzone przez MaciejRZ w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-07-2015, 08:16
  3. Błąd P0340
    Utworzone przez LukiPuki w dziale 156
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 21-05-2014, 13:23
  4. Błąd P0340- o co chodzi??
    Utworzone przez klapaa w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-03-2012, 05:20
  5. 1,8 TS FL błąd P0340 ograniczone obroty
    Utworzone przez AlfaTom w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-02-2012, 23:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory