Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Przestały działać zegary w ar147

  1. #1
    gandalf
    Gość

    Domyślnie Przestały działać zegary w ar147

    Witam,
    po otworzeniu samochodu nie włączyły się zegary (liczniki kilometrów, komputer z datą itp), po przekręceniu kluczyka odpalają się kontrolki abs, poduszek (czyli tylko te które biorą udział w diagnostyce przy odpalaniu auta), natomiast po odpaleniu samochodu zegary nie są są już podświetlone, nie ma komputera, nie ma kontrolek od kierunkowskazów, świateł itp. nie działa prędkościomierz, obrotomierz, wskaźniki poziomu paliwa i temperatury. Efekt jest taki, że podczas jazdy cały zestaw zegarów jest nie działający. Podświetlenie konsoli centralnej (radio, klimatyzacja) działa, podświetlone są też przyciski na kierownicy, przyciski sterowania oknami i lusterkami - choć nie ma dźwięku przy przełączaniu sterowania z lewego na prawe lusterko (a wydaje mi się, że było dźwiękowe "pikanie" przy ruszaniu tego przełącznika.
    wymieniłem bezpieczniki F37, oraz F53 opisane jako "zestaw wskaźników" ale to nie pomogło (może chodzi o inne bezpieczniki?).

    Czy ktoś ma jakiś pomysł co jest nie tak? czy zegary mogły się "wypiąć" z kostki? jeśli tak - to jak to rozebrać? (tylko czemu działa część kontrolek podczas przekręcania kluczyka?)

    Gandalf

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar BomBel
    Dołączył
    02 2012
    Auto
    Alfa Romeo 159 3.2 JTS
    Postów
    25

    Domyślnie

    Spotkałem się kiedyś z taką sytuacją, że padły zegary tak jak u ciebie leczy stało się to gdy auto było w kabinie lakierniczej podczas malowania i suszyło się na grzaniu. Zwyczajnie się ugotowały. Przestały pokazywać przebieg komp się usmażył itd. Słyszałem, że to nie jest pojedynczy przypadek ale nie widzę związku z twoją sytuacją lecz szukał bym przyczyny przy samych zegarach. Nie wiem nie zdejmowałem takich zegarów może faktycznie wtyczka??? Myślę jednak, że problem tkwi w samych zegarach.

    Ps. Mi coś takiego wydarzyło się w 145 (Zdechło podświetlenie i przebieg) lecz jak to czasem bywa w Alfie samo się naprawiło.

  3. #3
    gandalf
    Gość

    Domyślnie

    sprawa rozwiązana - przyczyną był "brak masy" w wiązce dochodzącej do zegarów - kabelek uległ przetarciu bądź załamaniu.
    przyczyna niby błaha ale znalezienie problemu zajęło 4 godziny i nie obyło się bez rozebrania zegarów, kolumny kierowniczej i kawałka deski

    Gandalf

  4. #4
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    09 2011
    Auto
    147 1.6 TS
    Postów
    519

    Domyślnie

    napisz w ktorym miejscu sie to dokladnie stało bedzie latwiej innym

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2021
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał gandalf Zobacz post
    sprawa rozwiązana - przyczyną był "brak masy" w wiązce dochodzącej do zegarów - kabelek uległ przetarciu bądź załamaniu.
    przyczyna niby błaha ale znalezienie problemu zajęło 4 godziny i nie obyło się bez rozebrania zegarów, kolumny kierowniczej i kawałka deski

    Gandalf
    Który to kabel masowy? Mam teraz identyczna sytuację nie działają zegary jedynie kontrolki się świecą po zapłonie . Bezpieczniki dobre. Inne zegary podłączane to samo. We wiązce dochodzącej do zegarów nie ma wgl prądu. Co to może być?

Podobne wątki

  1. Zegary na konsoli środkowej przestały działać
    Utworzone przez maxiking w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-04-2014, 14:54
  2. [159] Xenony nagle przestały działać
    Utworzone przez m!ke w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-03-2014, 20:11
  3. [GTV] Przestały działać zegary oraz pompa paliwa. Pomocy
    Utworzone przez criss2007 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 01-12-2012, 18:15
  4. Awaria wycieraczek. Przestały działać
    Utworzone przez kovi4 w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-03-2012, 21:46
  5. Wycieraczki przestały działać
    Utworzone przez kokos871 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 31-07-2010, 13:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory