Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Po rozgrzaniu metaliczne stukanie w głowicy

  1. #1
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    Gulietta 1,4 T MA 170 KM
    Postów
    1,008

    Domyślnie Po rozgrzaniu metaliczne stukanie w głowicy

    Panowie,zwracam się z prośbą do ,,wielkich" tego forum z moim stukającym problemem.Myślałem że to wadliwy wtryskiwacz,podmieniłem , jak i widać na filmie / /odłączyłem/ ....stuki jednak dalej słychać i jest to bardzo niepokojące ..szczególnie że myślałem że do wakacji już żadnych wydatków nie będzie .
    Przesyłam linki do odsłuchania ..sorry za jakość..stetoskop z kawałka węża też nie jest idealny..no ale chodzi o efekt.Czy to panewki..chyba byłoby słychać od dołu , czy to popychacze , dźwignie zaworów,wałek rozrządu , itd ?
    http://www.youtube.com/watch?v=V9lNI...KcXFG54A-bA1g=


    http://www.youtube.com/watch?v=g9sMR...KcXFG54A-bA1g=
    na drugim filmie szczególnie ok. 10 sekundy filmu słychać niepokojące stukanie.Proszę o jakiekolwiek sugestie , jeśli potrzeba to mogę jeszcze nakręcić jakieś filmiki jeśli miałbym coś dla Was sprawdzić.Olej wymieniony dwa tygodnie temu..ale przed wymianą też tak stukało.
    Ostatnio edytowane przez andrzejm36 ; 18-03-2012 o 16:36

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Seweryn80
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Brzękowice
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 16v JTD 140 KM 159 1,9 Giulietta x2 2,0 190 KM, Stelvio Q4 280KM
    Postów
    457

    Domyślnie

    Dźwięk jest z pod pokrywy rozrządu najlepiej było by zdjąć i zobaczyć co się dzieje przy takim stukaniu to luz może być już widoczny

  3. #3
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    Gulietta 1,4 T MA 170 KM
    Postów
    1,008

    Domyślnie

    jutro jadę na sprawdzenie stopnia kompresji ... później chcę zdjąć pokrywę ale najpierw musiałbym zakupić uszczelki pod pompę waku i kapę zaworów..chyba że auto postoi kilka dni i zamówię wszystko co będzie konieczne / jeszcze nie wiem co .. /.Czy jeśli zdejmę kapę to obracając wałem usłyszę te stuki i będę mógł zlokalizować uszkodzenie ?

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar slejerek
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Warszawie
    Auto
    Alfa Romeo:)
    Postów
    536

    Domyślnie

    Zdejmij pokrywę zaworów, może to być popychacz, zarysowany wałek... Raczej tylko namacalno-naocznie można to stwierdzić. Tak czy siak musisz rozebrać silnik a uszczelki to moim zdaniem w tym momencie najmniejszy problem
    145 1,7 16V - była
    147 1,9 8V - była
    GT 1,9 16V - była
    156 SW FL 1,9 8V - była
    164 3.0 V6 super - była
    90 2.5 V6 quadrifoglio oro - jest
    159 1,9 16V- jest

  5. #5
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    Gulietta 1,4 T MA 170 KM
    Postów
    1,008

    Domyślnie

    Wczoraj byłem u mechanika..facet z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem..pracuje w serwisie opla.Obsłuchał silnik prawie z 3 minuty..prawie się na nim położył aby posłuchać z każdej strony..po chwili powiedział....kolektor wydechowy.Nie dałem po sobie poznać że zbiera mi się na śmiech..ale po chwili pokazał mi miejsca osmalone od sadzy.Dzisiaj rozmawiałem z kolegą mechanikiem który potwierdził to że jeśli kolektor wydechowy ma przedmuchy i się rozgrzeje a jest np. pęknięty to są takie metaliczne stuki.Zrobiło mi się głupio że wczoraj rozśmieszyła mnie ta diagnoza.Czy spotkaliście się z podobnym problemem ? i czy rzeczywiście taka diagnoza może być słuszna ????

  6. #6
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS LPG 2002r po LF
    Postów
    1,982

    Domyślnie

    Może być słuszna.
    Dźwięki podobne do zajechanych łożysk na wałkach urządzeń pomocniczych wydawał mi uchwyt podtrzymujący układ wydechowy tuż za katalizatorem.
    I właśnie po nagrzaniu.
    Dzięki dobrej diagnozie zaoszczędziłem sporo kasy na niepotrzebne wymiany i nie nagrzeszyłem bluźniąc na moją Bellę
    Moja Bella

  7. #7
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    Gulietta 1,4 T MA 170 KM
    Postów
    1,008

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dariusz156 Zobacz post
    Może być słuszna.
    Dźwięki podobne do zajechanych łożysk na wałkach urządzeń pomocniczych wydawał mi uchwyt podtrzymujący układ wydechowy tuż za katalizatorem.
    I właśnie po nagrzaniu.
    Dzięki dobrej diagnozie zaoszczędziłem sporo kasy na niepotrzebne wymiany i nie nagrzeszyłem bluźniąc na moją Bellę

    dzięki...zawsze to lepiej pospawać lub wymienić kolektor niż panewki../ a już taką diagnozę też słyszałem /

Podobne wątki

  1. Rzężenie, tarcie metaliczne po rozgrzaniu silnika 1.9 JTD
    Utworzone przez Outlawtorn w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-04-2014, 08:46
  2. 1,9 jtdm 16v metaliczne stuki w głowicy
    Utworzone przez andrzejm36 w dziale GT
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 18-05-2012, 19:32
  3. metaliczne stukanie w kole
    Utworzone przez 123_piotr w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-01-2011, 11:55
  4. metaliczne stukanie 2.4 jtd, turbo?
    Utworzone przez chomik w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-05-2010, 19:34
  5. metaliczne stukanie pow. 3000obr.
    Utworzone przez speedo w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-09-2007, 11:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory