Strona 87 z 89 PierwszyPierwszy ... 3777787980818283848586878889 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 861 do 870 z 885

Temat: Analiza logów 1.9 JTD 16V

  1. #861
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Przygazówka na postoju nie wiele da. Układ musi być obciążony aby pracował w całym zakresie. W tym układzie musisz obserwować logowane rozkazy dla overboosta i jednocześnie zachowanie doładowania.
    Jeśli nic nie było zmieniane, to 75% - 19% są wartościami granicznymi.
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  2. #862
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Casio
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Włoskie, doładowane
    Postów
    727

    Domyślnie

    Jest temat. Silnik 1.9 mJTD 120KM. Poniżej wykres z hamowni MAHA. Jak widać, zamiast deklarowanych w instrukcji 280Nm przy 2000 obr. u mnie jest to 258 przy 2700 obrotów.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Hamownia.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	125.9 KB
ID:	266970

    Gdzie szukać przyczyny?

  3. #863
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Wykres z hamowni jest tylko pomiarem mówiącym tylko o stanie dobrze/źle. Do odpowiedzi na twoje pytanie potrzebne są logi, logi i jeszcze raz logi. Bo to one są jedną z podstaw diagnostyki.
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  4. #864
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Casio
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Włoskie, doładowane
    Postów
    727

    Domyślnie

    Ok, czyli z tych wyników można jedynie stwierdzić, że jest słabo. Czyli co musi się znaleźć w logach w celu diagnostyki zapieczonej geometrii lub brudnego zaworu sterującego VGT?

    1. Obroty silnika
    2. Oczekiwane ciśnienie doładowanie
    3. Zmierzone ciśnienie doładowania
    4. Pozycja pedału przyspieszenia
    5. Otwarcie zaworu overboost

    To wystarczy? Dziś na drogach ruch zerowy to można logi wykonać
    Jeszcze jedno. Tamten pomiar na hamowni wykonano latem 2017 roku przy temperaturze ok. 31 stopni. Czy tak wysoka temperatura mogła mieć wpływ na wynik pomiarów?
    Ostatnio edytowane przez Casio ; 15-03-2020 o 13:14

  5. #865
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Casio
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Włoskie, doładowane
    Postów
    727

    Domyślnie

    Są i logi. 3 pliki.

    1. Boost
    2. Korekty
    3. Przepływka

    Boost wg parametrów które wymieniłem wcześniej.
    Korekty zrobione od startu zimnego silnika aż po osiągnięcie temparatury roboczej. Po przekroczeniu temperatury ok 70 stopni zaczyna się jazda z korektą na IV cyl. Większość loga to spokojna jazda w trasie. Na końcu loga korekty na wolnych obrotach.
    Jako ciekawostka - wcześniej wykonywałem logi korekt w styczniu. Korekta maksymalna na tym samym cylindrze doszła do 4,1mm3/w. Podczas ostatniego tankowania dolałem oleju 2T LM1052 w ilości 300ml na zbiornik. Być może dzięki niemu korekta spadła do 3,6mm3/w. Być może to przypadek. Za tydzień zrobię ponowny log. Jeśli korekta jeszcze bardziej się poprawi wymieniam wtryskiwacz 4 cylindra.
    Przepływka z logów wygląda na zdrową.

    Logi 2020.rar
    Ostatnio edytowane przez Casio ; 15-03-2020 o 20:47

  6. #866
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    W tej chwili nie ma jak zobaczyć do logów. Ale piszesz, że masz korektę dochodząca do 3-4 i ty chcesz aby silnik dysponował fabrycznymi wartościami? Kiedyś właśnie pisałem o wpływie korekt na osiągi. I jak się nie mylę, to link do tego tematu jest poniżej w moim podpisie ( nie widzę, bo piszę z telefonu).
    Chociaż nie wiem czy działa poprawnie po zmianie providera DNS...
    Ostatnio edytowane przez @sdero ; 18-03-2020 o 07:56
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  7. #867
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Casio
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Włoskie, doładowane
    Postów
    727

    Domyślnie

    Cytat Napisał @sdero Zobacz post
    W tej chwili nie ma jak zobaczyć do logów. Ale piszesz, że masz korektę dochodząca do 3-4 i ty chcesz aby silnik dysponował fabrycznymi wartościami? Kiedyś właśnie pisałem o wpływie korekt na osiągi. I jak się nie mylę, to link do tego tematu jest poniżej w moim podpisie ( nie widzę, bo piszę z telefonu).
    Chociaż nie wiem czy działa poprawnie po zmianie providera DNS...
    Link działa. Z tego co wyczytałem wynika, że przy okazji niesprawności wtryskiwaczy spada zarówno moc jak i moment. U mnie moc (130KM) jest zadowalająca jak na 120KM. Problem jest z momentem obrotowym. Tuner stwierdził, że wyniki mieszczą się w normie. Auto zawitało rok temu do znanego serwisu włoszczyzny gdzie zleciłem diagnostykę korekt. Wg nich korekty w porządku. Ponoć sprawdzali również pod obciążeniem. Oczywiście trzeba to zweryfikować, ponieważ z diagnozą innej usterki zawalili po całości.
    Przeczytałem również o objawach problemów z poprawną pracą zmiennej geometrii. Wykres przez Ciebie pokazany pokrywa się moimi pomiarami. Czyli zmienna geo do roboty.
    Ostatnio edytowane przez Casio ; 19-03-2020 o 22:55

  8. #868
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Crosswagon
    Postów
    5

    Domyślnie

    Witam,

    Co prawda pacjent to 156 Crosswagon ale też JTD 16v więc się podepnę pod temat, żeby nie zaśmiecać forum.

    Ogólny problem- brak mocy i kopcenie do 2500 obrotów.

    Zrobione- Czyszczony kolektor (po złożeniu jest minimalna nieszczelność ale ciśnienie schodzi bardzo powoli, reszta dolotu szczelna- nabijane 1.5 bara), czyszczony EGR ( łącznie z trzpieniem bo stał- obecnie bez zaślepek bo z częściowymi łapała błąd P1238 i po tygodniu potrafiła wyrzucić checka bez trybu awaryjnego- akurat wtedy jeszcze nie miałem MES'a do diagnostyki i żadnego innego błędu niż P1238 nie było), czyszczona geometria turbo (była w miarę czysta- turbo najprawdopodobniej regenerowane przez poprzedniego właściciela), czyszczony overboost, podciśnienia sprawdzone (szczelne).

    Czy problemem może być złe ustawienie gruszki na turbo, bo przy logach (dołączone w pliku- surowe pliki csv z mesa + obrobione w excelu z wykresami) z zrobionym bypassem zaworka overboost (podciśnienie prosto na gruche) w zakresie do 2700 i tak brakuje ok 0.5 bara, czy raczej będzie to nieszczelność w dolocie (choć przed robieniem dolotu objaw identyczny, próbowane również z pełną zaślepką)

    I jeszcze czy zachowanie EGR jest prawidłowe, bo przy jeździe widać że pracuje, natomiast przy postoju po około minucie pracy na wolnych obrotach EGR przeskakuje z otwartego 100% na zamknięty, natomiast po lekkim dodaniu gazu znowu sie otwiera na 100% zeby znowu po minucie się zamknąć.

    Logi turbo robione na IV biegu z gazem w podłodze, natomiast EGR w czasie jazdy to normalna jazda ze zmianą biegów.

    Jeżeli logi są niekompletne mogę je w każdej chwili wykonać ponownie.

    Dzięki za pomoc.
    Attached Files Attached Files
    Ostatnio edytowane przez jupek ; 13-05-2020 o 21:52

  9. #869
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Usa
    Auto
    magsexVE
    Postów
    96

    Domyślnie

    Witam może ktoś rzucić okiem czy wszystko jest ok.
    logi.rar

  10. #870
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2015
    Auto
    GT 1.9 JTD 150
    Postów
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał jupek Zobacz post
    Witam,

    Co prawda pacjent to 156 Crosswagon ale też JTD 16v więc się podepnę pod temat, żeby nie zaśmiecać forum.

    Ogólny problem- brak mocy i kopcenie do 2500 obrotów.

    Zrobione- Czyszczony kolektor (po złożeniu jest minimalna nieszczelność ale ciśnienie schodzi bardzo powoli, reszta dolotu szczelna- nabijane 1.5 bara), czyszczony EGR ( łącznie z trzpieniem bo stał- obecnie bez zaślepek bo z częściowymi łapała błąd P1238 i po tygodniu potrafiła wyrzucić checka bez trybu awaryjnego- akurat wtedy jeszcze nie miałem MES'a do diagnostyki i żadnego innego błędu niż P1238 nie było), czyszczona geometria turbo (była w miarę czysta- turbo najprawdopodobniej regenerowane przez poprzedniego właściciela), czyszczony overboost, podciśnienia sprawdzone (szczelne).

    Czy problemem może być złe ustawienie gruszki na turbo, bo przy logach (dołączone w pliku- surowe pliki csv z mesa + obrobione w excelu z wykresami) z zrobionym bypassem zaworka overboost (podciśnienie prosto na gruche) w zakresie do 2700 i tak brakuje ok 0.5 bara, czy raczej będzie to nieszczelność w dolocie (choć przed robieniem dolotu objaw identyczny, próbowane również z pełną zaślepką)

    I jeszcze czy zachowanie EGR jest prawidłowe, bo przy jeździe widać że pracuje, natomiast przy postoju po około minucie pracy na wolnych obrotach EGR przeskakuje z otwartego 100% na zamknięty, natomiast po lekkim dodaniu gazu znowu sie otwiera na 100% zeby znowu po minucie się zamknąć.

    Logi turbo robione na IV biegu z gazem w podłodze, natomiast EGR w czasie jazdy to normalna jazda ze zmianą biegów.

    Jeżeli logi są niekompletne mogę je w każdej chwili wykonać ponownie.

    Dzięki za pomoc.
    Kolego na moje oko Twoim problemem jest nadal turbina, albo jej regulacja/sterowanie. Zobacz jak wygląda mój log, gdzie auto zbiera się jak trzeba.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	turbo.png
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	21.1 KB
ID:	269979

    Cytat Napisał damianos1221 Zobacz post
    Witam może ktoś rzucić okiem czy wszystko jest ok.
    logi.rar
    U Ciebie kolego wszystko ok z turbiną i przepływką. Korekty wtrysków ciutke rozjechane, ale nie ma dramatu.
    Ostatnio edytowane przez sobek ; 30-05-2020 o 10:07

Podobne wątki

  1. [159] Analiza logów 1.9 JTDm 16v - ciśnienie doładowania
    Utworzone przez riwo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-05-2014, 14:40
  2. Logi 2.4 JTD analiza
    Utworzone przez iwok w dziale 166
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 09-12-2013, 16:30
  3. Analiza logów 1.9 JTD 16V
    Utworzone przez Remi84 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 22-09-2013, 10:05
  4. analiza logów 1,9 JTDm 16V
    Utworzone przez kajzer w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 15-08-2013, 16:23
  5. [145] 145 1.9 JTD - analiza wykresów FES
    Utworzone przez fokus145 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-01-2012, 11:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory