Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 78

Temat: czy warto kupić Alfę 147 z 2001r. ?

  1. #11
    Użytkownik Romeo Avatar dadasiek
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    :-)
    Postów
    737

    Domyślnie

    przy zakupie auta z tego rocznika i z tym przebiegiem, zamiast zawieszenia skupiłbym się bardziej na trzech elementach :
    - turbo
    - sprzęgło
    - dwumas

    o ile zawias to nie jest kosmiczny wydatek, to 3 powyższe części uderzą dużo mocniej po kieszeni

    Poza tym silniki JTD są raczej małe awaryjne. Należy jedynie dbać o terminową wymianę oleju oraz filtrów.

    pozdrawiam,
    Adam

  2. #12
    Użytkownik Romeo Avatar malin2k5
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Połczyn-Zdrój
    Auto
    Giulietta QV Nero Etna, Alfa Romeo 156 SW '02 BLU VELA, 126p '78
    Postów
    4,105

    Domyślnie

    Cytat Napisał dadasiek Zobacz post
    o ile zawias to nie jest kosmiczny wydatek
    Może kosmiczny nie jest, ale na dobrych gratach też swoje kosztuje i na pewno jest dużo droższy od samego sprzęgła

  3. #13
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Frontera Sport + AR 147 1.6 120km
    Postów
    104

    Domyślnie

    Pogadaj z właścicielem, będziesz wiedział czy dbał o samochód czy nie oraz czy cokolwiek kręci - wyobraźnia ludzka nie ma granic. Dowiedz się, czy ma jakieś dokumenty potwierdzające wymianę poszczególnych elementów. Z rozmowy jesteś w stanie dużo wywnioskować.
    To z którego roku jest samochód nic nie wnosi do całości, widziałem już samochody 2-3 letnie wyglądające jakby miały 20 lat oraz takie, które miały lat 11 a wyglądały na 3 nie więcej. Wszystko zależy od tego jak dana osoba obchodziła się z samochodem.
    Zobacz stan auta i koniecznie przejedź się, jeżeli właściciel nie zgodzi się abyś prowadził to poproś przynajmniej żeby przejechał przez nierówności, zahamował mocno nie trzymając kierownicy itp. I nie śpiesz się przy wyborze, lepiej kupić 7 oglądany samochód ale w dobrym stanie niż 1 w kiepskim. I pamiętaj, samochód to nie jest kiełbasa, że powąchasz i od razu wiesz czy dobra czy nie...

  4. #14
    Użytkownik Romeo Avatar psylo
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Audi A5 Sportback
    Postów
    768

    Domyślnie

    Oczywiście, że warto - jeśli znajdziesz odpowiedni egzemplarz. Alfa 147 w ogromnej części bazuje na częściach i rozwiązaniach z modelu 156, który w 2001 roku był już dostępny na rynku od dobrych kilku lat, wobec czego "choroby wieku dziecięcego" są tutaj ograniczone.

    Co do konkretnej sztuki - po zdjęciach ciężko cokolwiek powiedzieć poza tym, że brakuje skóry i to niestety wersja 3D... Skórzana tapicerka moim zdaniem jest obowiązkowa w 147!

    Cytat Napisał samhain Zobacz post
    I nie śpiesz się przy wyborze, lepiej kupić 7 oglądany samochód ale w dobrym stanie niż 1 w kiepskim.

    Optymista z Ciebie... Ja jak szukałem samochodu to kupiłem ok. trzydziesty

  5. #15
    sir_ice
    Gość

    Domyślnie

    nie ma reguły.... ja kupiłem pierwsza 147-emke ktora obejrzalem na zywo. Poiem tyle, ze złego interesu NA PEWNO nie zrobiłem ;]

  6. #16
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    04 2012
    Auto
    sto czterdzieści siedem.....
    Postów
    20

    Domyślnie

    Dziękuję Wam bardzo za informacje,

    powiedzcie jeszcze, czy znacie sztuczki, jakieś myki, żeby sprawdzić turbo, zawieszenie, sprzęgło itp? Podobno najlepiej jechać do mechanika, ale po co jechać do niego ze złomem?


    1. dwumas: wiem, że się sprawdza zaciągając ręczny i ruszając na 2 biegu. Jak będą dziwne odgłosy i szarpania to do widzenia.

    2. sprzęgło: tutaj mam tabula rasa bo jak się ślizga to wiadomo, ale co jak np. ciężko wchodzi? tak ma być czy mnie wkręcają?

    3. zawieszenie: słuchać stuków i puków, ale coś konkretnego? Jakieś manewry?

    4. przeguby: ruszać z większym gazem przy skręconych kołach, terkotanie = dyskwalifikacja

    5. turbo ?

    6. blacha ?

    7. skrzynia ?

    8. coś jeszcze?

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Kubek
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Lewin Brzeski
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 TS 120KM 06' + różne dziwne
    Postów
    85

    Domyślnie

    Hej,
    Mam 147 2006, jeśli chodzi o aspekt techniczny i o ile tylko on Cię interesuje to:
    7. skrzynia - będziesz widział jak będą duże luzy to już troszkę wyrobiona, skrzynia chodzi bardzo lekko jak to u włochów więc opory też będą niepokojące. Pamiętaj jednak że "rozdygotanie" skrzyni to też norma (ja tak mam i jeżdżę)
    6. blacha - to chyba jakiś miernik bo reszte na czystym aucie w zależności od koloru dostrzeżesz
    5. turbo - nie mam nie wiem

    Natomiast chciałbym zwrócić ci uwagę na zupełnie inny aspekt kupowania auta. Po temacie wnioskuję że jest to twoja 1 alfa 147. Pamiętaj: Kupujesz auto które wyróżnia się bardzo wyglądem i prowadzeniem. W tych dwóch aspektach jest przecudowne. Nie zależnie czy przed czy po lifcie - są zajebiste... ALE
    Jeśli jesteś pedantem i przeszkadza Ci każe pukanie w autku lub dziwne dźwięki - to autko nie dla ciebie, jeśli zależy ci na wygłuszeniu wnętrza - to auto nie dla ciebie bo słychać w środku jak komar pierdnie za szybą, jeśli szukasz przestrzeni - to też autko nie dla ciebie.
    W alfach z czym wszyscy się tu zgodzą jest jeszcze coś więcej co nie da się opisać w superlatywach "prowadzenie", "dźwięk", "wygląd" ale to zrozumiesz (lub nie) jak kupisz
    Serdecznie polecam autko o ile godzisz się na powyższe warunki

  8. #18
    RubeSoul
    Gość

    Domyślnie

    ja zawsze sceptycznie podchodze do diselka ale 2001 rok to nie znaczy ze jest zjechana musisz zobaczyc jaka historia auta albo najprostrza opcja na która sie albo zgodzi albo nie własciciel hamownia i na pewno stacja diagnostyczna bo ten rok mam taki sam moze miec problem juz z amorami ale nie musi

  9. #19
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Frontera Sport + AR 147 1.6 120km
    Postów
    104

    Domyślnie

    Cytat Napisał psylo Zobacz post
    Optymista z Ciebie... Ja jak szukałem samochodu to kupiłem ok. trzydziesty
    Nie martw się, ja też ale nie chce chłopaka zniechęcać

  10. #20
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Ostrów Wielkopolski
    Auto
    Alfa romeo 147 Spark
    Postów
    115

    Domyślnie

    kolego ja bym jeszcze kompa podpioł jak co daj zanc to ci sprawdzę przebieg

Podobne wątki

  1. Czy warto kupić tą Alfę 156 1.9 JTD
    Utworzone przez ubek w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-06-2013, 10:50
  2. Czy warto kupić Alfę 156 ?
    Utworzone przez mistico w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-04-2013, 20:55
  3. czy warto kupić alfę 156 2.5 i zagazować ?
    Utworzone przez Rado91 w dziale 156
    Odpowiedzi: 112
    Ostatni post / autor: 18-01-2013, 15:18
  4. [155] Czy warto kupić taką Alfę ?
    Utworzone przez lysy76 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-03-2008, 19:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory