Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Temat: Spadł pasek na alternatorze? Jaka przyczyna?

  1. #11
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2012
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0 JTDm
    Postów
    55

    Domyślnie

    U mnie na rozgrzanym silniku jest tak samo, pisaków brak, albo bardzo rzadko występują. Co do rozrządu to chodziło mi o to, że gdy jego wymieniał, to ściągał też pasek wielorowkowy i myślę, że po prostu coś uszkodził, ale źle złożył. Chociaż czytałem gdzieś, że niektóre paski mają to do siebie, że sobie piszczą nawet jak są nowe. Ja od rozrządu mam Dayco

  2. #12
    Użytkownik Romeo Avatar Jacenty
    Dołączył
    12 2008
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    500

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fitek Zobacz post
    U mnie na rozgrzanym silniku jest tak samo, pisaków brak, albo bardzo rzadko występują. Co do rozrządu to chodziło mi o to, że gdy jego wymieniał, to ściągał też pasek wielorowkowy i myślę, że po prostu coś uszkodził, ale źle złożył. Chociaż czytałem gdzieś, że niektóre paski mają to do siebie, że sobie piszczą nawet jak są nowe. Ja od rozrządu mam Dayco
    nie wiedziec czemu ale od kilku dni te popiskiwania na nierozgrzanym silniku po odpaleniu auta ustaly.. moze to przez wzrost temperatur
    a jesli chodzi o firmy to pasek rozrzadu u mnie to Dayco a pasek urzadzen pomocniczych Contitech, mysle ze sa ok

  3. #13
    Użytkownik Ogier Avatar mikolajpn
    Dołączył
    11 2011
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 115HP Distinctive
    Postów
    159

    Domyślnie

    U mnie piszczał pasek jak koło pasowe się kończyło. Robiło przekos i pasek lekko ocierał o rant koła.

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Lubelskie
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTD
    Postów
    47

    Domyślnie

    Trzeba zdjąć pasek i zobaczyć jak będzie chodziłsilnik bez niego, następnie zakręć rolkami i ocenisz ich stan.

  5. #15
    Użytkownik Romeo Avatar Jacenty
    Dołączył
    12 2008
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    500

    Domyślnie

    Cytat Napisał mikolajpn Zobacz post
    U mnie piszczał pasek jak koło pasowe się kończyło. Robiło przekos i pasek lekko ocierał o rant koła.
    patrzylem na boki paska i nic sie nie srebrzylo, czyli wynikaloby, ze nigdzie sie nie zeslizguje, tak mi sie przynajmniej wydaje..

    Cytat Napisał kamo350 Zobacz post
    Trzeba zdjąć pasek i zobaczyć jak będzie chodziłsilnik bez niego, następnie zakręć rolkami i ocenisz ich stan.
    jak piski by wrocili tak tez zrobie

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Ludvigus
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Trzebownisko, Rzeszów, PL
    Auto
    Giulia 2.0TB, 147 1.6 TS
    Postów
    761

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jacenty Zobacz post
    patrzylem na boki paska i nic sie nie srebrzylo, czyli wynikaloby, ze nigdzie sie nie zeslizguje, tak mi sie przynajmniej wydaje..
    Niestety wypracowanego koła pasowego wału (to duże wychodzące z silnika, napędzające pasek urządzeń pomocniczych) nie da się usłyszeć, bo jego wada (sparciała guma ze starości) sprawia, że popiskuje sam pasek na którejś z rolek. Pojedź do mechanika, zdejmijcie pasek i niech chwyci za to koło i porusza nim delikatnie na boki, a jeśli może, to niech zdejmie i wówczas ocenicie, czy jest do wymiany. Przez wadę tego koła niszczą się paski i rolki, bo pasek nadmiernie drga i pod złym kątem obraca rolki.

    Ja przegapiłem wymianę koła pasowego i oskubali mnie potem z mojej nieświadomości 600 zł za tzw "ricambi originali" od fiata, nie licząc nowego contitech wielorowkowego.

    Dziś na allegro można dostać takie koło za śmieszne 120 pln: http://allegro.pl/listing.php/search...+wa%C5%82u+jtd


    Pozdr.,
    L.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 31-07-2012, 17:33
  2. Rysowanie szyb- jaka przyczyna?
    Utworzone przez soon44 w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14-04-2012, 18:00
  3. [159] Miganie przebiegu, jaka przyczyna?
    Utworzone przez Młody_Alfista w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 27-02-2012, 21:06
  4. spadł pasek wielorowkowy
    Utworzone przez domelmen w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-03-2011, 12:09
  5. [155] 1.8 16v jaka przyczyna
    Utworzone przez cobra82_82 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-08-2008, 10:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory