Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Instalacja czujnika parkowania w AR 147 ?

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Przemyśl
    Auto
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD
    Postów
    61

    Domyślnie Instalacja czujnika parkowania w AR 147 ?

    Witam , mam pytanie czy ktoś montował czujnik parkowania do AR 147 ? jeśli tak to jaki , jakiej firmy ewentualnie jaki polecacie i czy warto ? mam ochotę sobie coś takiego sprawić . Na allegro jest tego dużo i jako nowy kierowca nie mam doświadczenia i nie wiem co jest warte . Dziękuję za wszelkie odpowiedzi > Pozdrawiam

  2. #2
    wojtekml
    Gość

    Domyślnie

    Polecam czujnik cofania elektromagnetyczny z paskiem-czujnikiem przyklejanym od wewnętrznej strony zderzaka. Nie dość że nie trzeba wiercić dziur w belli to jeszcze dokładniejszy w działaniu.
    Montaż nie powinien sprawić nikomu większych kłopotów.
    Pozdrawiam

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Przemyśl
    Auto
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD
    Postów
    61

    Domyślnie

    Witam i dziękuję za odpowiedz .Może jakaś sugestia co do konkretnej firmy ? czytałem różne opinie i nie wiem czy on jest taki nie zawodny ? może konkretna nazwa firmy da mi możliwość coś o tym poczytać Pozdrawiam

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar koniu031
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Września
    Auto
    Alfa 156 2,4 20v 175km
    Postów
    300

    Domyślnie

    Głównie znalazłem te czujniki firmy EPS... Miał ktoś z tym styczność? Na youtube są pokazane porównania tych czujników ale jedne są na tak inne na nie... Testował to ktoś? Jak to wygląda w rzeczywistości??

  5. #5
    wojtekml
    Gość

    Domyślnie

    Znalazłem coś takiego, pozwolę sobie zacytować pewną wypowiedź, jest ich kilka w internecie i wszystkie pozytywnie opisują takie czujniki:

    I tutaj się nie zgodzę co do tego że to kiepskie urządzenie.Mam to urządzenie od dawna nigdy mnie nie zawiodło.Elektromagnetyczny czujnik parkowania
    Elektromagnetyczny czujnik parkowania (EPS system) obejmuje moduł centralki, czujnik aluminiowy oraz jednostkę akustyczną. Wszystko jest idealnie ukryte, czujnik znajduje się w wewnętrznej części zderzaka. Instalacja nie zmienia wyglądu zderzaka(zero wiercenia otworów) i zapewnia ochronę tylnej części pojazdu oraz ochrania przed tzw. ślepym polem w pobliżu tylnego zderzaka.
    System jest uruchamiany automatycznie po uruchomieniu wstecznego biegu.Wokół zderzaka przez czujnik generowane jest pole elektromagnetyczne. Gdy jakaś przeszkoda znajdzie się w polu elektromagnetycznym to je zakłóci i ta zmiana zostanie wykryta.Przeszkoda jest wykrywana z odległości około 70cm od zderzaka i jest sygnalizowana przez wydawanie sygnałów dźwiękowych. Częstotliwość dźwięków wzrasta stosownie do tego , im bliżej jest przeszkoda.Firma Magneti Marelli jest od dawna liderem w produkcji tego urządzenia koszt na Allegro 79 zł .http://www.allegro.pl/item497307435_...i_marelli.html
    Ps. Sam mam zamiar coś takiego sobie sprawić w przyszłości a czy będzie działać jak to opisują, zobaczymy. Ja jestem jednak dobrej myśli

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Przemyśl
    Auto
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD
    Postów
    61

    Domyślnie

    Witam i dziękuję za zainteresowanie ale dalej nie wiem co wybrać ? proszę o konkretne opinie co do danego modelu a zwłaszcza ten czujnik EPS ? Pozdrawiam

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar KlaudioOs
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Koszęcin
    Auto
    Alfa Romeo 2003' 147 1.9 JTD 140KM BOSE
    Postów
    1,100

    Domyślnie

    dokładnie, ma ktoś zamontowany ten zestaw elektro magnetyczny i czy faktycznie wykrywa od 70 do 10 cm ?

  8. #8
    Qubus24
    Gość

    Domyślnie

    Koledzy jeżeli ktoś z was kupiłby to proszę opisać czy warty kasy

  9. #9
    Paweł Żurawski
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtekml Zobacz post
    Polecam czujnik cofania elektromagnetyczny z paskiem-czujnikiem przyklejanym od wewnętrznej strony zderzaka. Nie dość że nie trzeba wiercić dziur w belli to jeszcze dokładniejszy w działaniu.
    Montaż nie powinien sprawić nikomu większych kłopotów.
    Pozdrawiam
    witam i przyłączam się do sugestii

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Przemyśl
    Auto
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD
    Postów
    61

    Domyślnie

    Witam , widzę że nikt nie ma tego czujnika , a może jakiś inny polecacie do AR 147 ? Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. mocowanie czujnika parkowania
    Utworzone przez Złoty w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-04-2014, 20:08
  2. Wyświetlacz czujnika parkowania
    Utworzone przez rooney w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-07-2013, 19:22
  3. Czujniki parkowania. Brak jednego czujnika
    Utworzone przez Abidibi1509 w dziale GT
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 02-10-2011, 10:20
  4. Montaż czujnika parkowania
    Utworzone przez piter1984 w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-12-2010, 12:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory