Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: [147] Przycisk ASR

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Kubek
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Lewin Brzeski
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 TS 120KM 06' + różne dziwne
    Postów
    85

    Domyślnie [147] Przycisk ASR

    Cześć
    Przyciskam przycisk ASR umieszczony koło ham. ręcznego i ...
    nic...
    ktoś wie jak to działa ?
    Zgodnie z moją ograniczoną wiedzą ASR to system odpowiadający za uślizg przednich kół przy ruszaniu.
    Pomijając fakt że nie ma różnicy w ruszaniu w żadnym przypadku, to przyciśnięcie przycisku nic nie robi (nie zapala się żadna lampka nie jestem informowany żadnym komunikatem o niczym)
    Czy ten przycisk to tylko takie straszydło?

  2. #2
    sir_ice
    Gość

    Domyślnie

    na suchym asfalcie przy normalnym ruszaniu nie odczujesz roznicy bo przeciez koła i tak nie dostają uślizgu. roznice zobaczysz w zimie....

    Wcisniecie przycisku powoduje tez u mnie komunikat na desce ASR Off czy cos takiego

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Kubek
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Lewin Brzeski
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 TS 120KM 06' + różne dziwne
    Postów
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał sir_ice Zobacz post
    na suchym asfalcie przy normalnym ruszaniu nie odczujesz roznicy bo przeciez koła i tak nie dostają uślizgu. roznice zobaczysz w zimie....

    Wcisniecie przycisku powoduje tez u mnie komunikat na desce ASR Off czy cos takiego
    Czyli u mnie to nie działa
    muszę w takim razie poradzić się gdzieś czy to tylko bezpiecznik czy coś, albo w FES zrobię test jeśli jakiś jest (??) U mnie nie ma komunikatu ani nie ma różnicy (nawet na "żużlu")
    Dzięki za odpowiedź sir_ice!!

  4. #4
    sir_ice
    Gość

    Domyślnie

    nie działa to znaczy ze koła boksuja ci na zuzlu przy właczonym i wyłączonym ASR?

    nacisniecie przycisku (zapalenie sie diody na nim) powoduje wyłączenie systemu i wtedy koła mogą boksowac na luznej nawierzchni przy zdecydowanym ruszeniu.
    Domyslnie system jest włączony, nic tego nie sygnalizuje ale gdy ruszysz na powiedzmy sniegu, ASR bedzie ograniczal moc na kołach (migajaca kontrolka na desce sygnalizuje dzialanie systemu) i nawet jak wcisniesz gaz do deski to nie zerwie przyczepnosci

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar wheelerwasp02
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6TS 120KM
    Postów
    1,544

    Domyślnie

    Zgadzam się z przedmówcą.. odczujemy naciśnięcie tego guzika na każdej nawierzchni.. ja zwykle jak dla fanu latam to wyłączam bo start jest szybzsy na wyłączonym jak sam kontroluje uślizg kół.. bo jak dam za dużo przy starcie to ASR odcina aż za dużo i start wychodzi dupny.. a tak to bez ASR może lekko uślizgne ale mocy mi nie odbierze więc ruszam efektywniej.. ;D

    Ale tak z innej beczki miałem kilka sytuacji w których zdawało mi się że kiedy mamy ASR off to jednocześnie jest też ABS off.. miałem to pare sprawdzić i zapomniałem takie miałem odczucia przy wyłączonym na kilku ostrych hamowaniach.. wkońcu to sprawdzę jak nie zapomnę..

    W każdym razie przydatny guzik i tu chwała konstruktorom brat w Lagunie nie ma i jak wsiada do mnie to często pluje na Renault że taki guzik i u niego by się przydał ;D
    Pozdrawiam Kuba



    Pomogłem kliknij "Podziękuj"

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Kubek
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Lewin Brzeski
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 TS 120KM 06' + różne dziwne
    Postów
    85

    Domyślnie

    No u mnie niestety niedziała, koła maja uślizg i nic mi mocy nie zcina a dioda na przycisku się nie swieci w zadnej sytuacji.
    Swoją drogą nie wyobrażam sobie ścięcia mocy przy i tak jej śladowej ilości hehehe
    Mam tu na myśli fakt że mam z przodu jedynie 205/45 opony a zerwanie ich na suchym asfalcie wymaga nadludzkiej zręczności lub zawzięcia

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Nie wiem jak u was ale u mnie zimą ASR na głębszym śniegu gubi się zupełnie i nie daje wyjechać. Dopiero jego wyłączenie i lekkie obchodzenie się ze sprzęgłem i gazem to umożliwia. Na mokrym/śliskim system się przydaje. Jeśli przy naciskaniu przycisku nie pojawia się napis ASR ON/OFF to nie działa. ABS nie jest połączony z ASR i nie da się go wyłączyć.

  8. #8
    Użytkownik Ogier Avatar pewu
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Rawa Mazowiecka
    Auto
    AR 147 1.6 TS 120KM 5D 2001r.
    Postów
    182

    Domyślnie

    Zdejmij sobie boczek tunelu pod schowkiem pasażera. Tam do tunelu powinna być na taką blaszkę przymocowana kostka. Może tam coś nie łączy?? (przynajmniej przed FL tam była).

  9. #9
    sir_ice
    Gość

    Domyślnie

    fakt, wyłączenie ASR czesto umozliwia wydostanie sie z glebokiego sniegu i nie wyobrazam sobie zeby nie bylo opcji wylaczenia go... wiele razy tkwilbym w sniegu, szczegolnie autem z tylnym napedem

    poza tym ASR w moim przypadku ingeruje dosc mocno nawet jak na 2gim biegu wcisne deske.... mam wrazenie ze oszczedza opony

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Kubek
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Lewin Brzeski
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 TS 120KM 06' + różne dziwne
    Postów
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał pewu Zobacz post
    Zdejmij sobie boczek tunelu pod schowkiem pasażera. Tam do tunelu powinna być na taką blaszkę przymocowana kostka. Może tam coś nie łączy?? (przynajmniej przed FL tam była).
    Biała wtyczka jakieś 3 cm x 1 cm?
    taką mam wypiętą nie wiem czy to to bo całego boczku nie rozebrałem,
    jak chodzi o sam przycisk to mam wpieta w nim wtyczke i po włączeniu kluczyka do stacyjki zapala się podświetlenie przycisku czyli wnioskuje ze jest wpięty ale nie zapala się lampka po naciśnięciu przycisku ani komputer centralny nic nie pokazuje.

Podobne wątki

  1. Przycisk AUX
    Utworzone przez borek12 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-09-2014, 18:18
  2. Przycisk ASR off
    Utworzone przez Maly7 w dziale 147
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 12-02-2014, 13:13
  3. Przycisk City
    Utworzone przez Abram w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-06-2013, 10:27
  4. Przycisk ASR
    Utworzone przez kuba669 w dziale 156
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 23-10-2012, 22:19
  5. Co to za przycisk pod fotelem ???
    Utworzone przez 156X w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15-06-2012, 19:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory