Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Temat: inne radio zamiast oryginalnego

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda 6 sport 2.0 diesel
    Postów
    88

    Domyślnie inne radio zamiast oryginalnego

    witam moje oryginalne radio coraz bardziej przerywa na CD w samochodzie ojca jest radio Sony Xplod 4x50wat (MP3,USB) czy jest sens wsadzić to radio zamiast oryginalnego?
    głośniki mam oryginalne (nie BOSE) czy będzie to grało lepiej ?

  2. #2
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Możesz spróbować rozebrać i wyczyścić laser trochę pomoże chociaż ja ostatecznie radio zmieniłam na nieoryginalne bo seria grała cienko.

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar beriba
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    147 1.9 JTD 16V
    Postów
    1,305

    Domyślnie

    Ja szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie wsadzania do swojej AR innego radia niż oryginalne. Głównie ze względów estetycznych. Jeżeli jednak Ci na tym nie zależy to możesz spróbować ale lepszej jakości na oryginalnych głośnikach nie uzyskasz. Jeżeli przerywa Ci obecne radio to spróbuj je przedmuchać z kurzu sprężonym powietrzem i ogólnie przeczyścić na tyle na ile to możliwe - nigdy akurat samochodowego audio nie czyściłem, więc muszę Cię tu niestety odesłać do googla.

  4. #4
    takitam
    Gość

    Domyślnie

    tylko oryginał, nie szpeć alfy !!!!!

  5. #5
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Widzę, ze dla niektórych priorytetem jest wygląd no coż zrozumcie Panowie, że są też tacy co muzyki słuchają, a nie oglądają radio

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar beriba
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    147 1.9 JTD 16V
    Postów
    1,305

    Domyślnie

    Wierz mi lub nie ale jestem wielbicielem dobrego dźwięku. Jeszcze za mało w życiu słyszałem, żebym mógł nazwać się audiofilem ale muzyka to dla mnie jedna z najważniejszych rzeczy. Słucham muzyki po kilkanaście godzin dziennie i fakt, oryginalne audio w 147 nie grzeszy jakością odtwarzania. No ale przecież dookoła jest silnik, przejeżdżające auta i masa innych dźwięków, które siłą rzeczy nie pozwalają w pełni delektować się dźwiękiem w trakcie jazdy. Jak dla mnie oryginalny zestaw nagłośnienia w tym aucie jest w zupełności akceptowalny

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda 6 sport 2.0 diesel
    Postów
    88

    Domyślnie

    wiem ze to nie to samo co oryginał .. no ale już nie można wytrzymać jak co 5 sec przeskakuje /przerywa .. a jak jest podłączeniem innego radia ? wszystko będzie działać po podłączeniu kostek czy trzeba coś przerabiać ?

  8. #8
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał takitam Zobacz post
    tylko oryginał, nie szpeć alfy !!!!!
    fuck - mam oszpeconą :-)








  9. #9
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał miki1464 Zobacz post
    wiem ze to nie to samo co oryginał .. no ale już nie można wytrzymać jak co 5 sec przeskakuje /przerywa .. a jak jest podłączeniem innego radia ? wszystko będzie działać po podłączeniu kostek czy trzeba coś przerabiać ?
    Jak masz do tego Sony adapter ISO to powinno pasować plug&play z wyjątkiem sterowania w kierownicy bo do tego potrzebny osobny adapter.


    beriba ja natomiast zmieniłem radio, porządnie wygłuszyłem drzwi, zmieniłem głośniki, wrzuciłem wzmacniacz i w porównaniu do serii to niebo, a ziemia

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar beriba
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    147 1.9 JTD 16V
    Postów
    1,305

    Domyślnie

    Cytat Napisał miki1464 Zobacz post
    wiem ze to nie to samo co oryginał .. no ale już nie można wytrzymać jak co 5 sec przeskakuje /przerywa .. a jak jest podłączeniem innego radia ? wszystko będzie działać po podłączeniu kostek czy trzeba coś przerabiać ?
    A masz sterowanie z kierownicy? Jeżeli tak to może być z nim problem. Ostatnio na allegro widziałem jakieś kabelki, które załatwiały tą sprawę (jednak raczej nie nadawały się do każdego radia). Jeśli jednak nie masz sterowania na kierownicy to większych problemów być nie powinno. Tylko na pewno musisz zaopatrzyć się w zaślepkę i dopiero w nią włożysz nowe radio.

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    beriba ja natomiast zmieniłem radio, porządnie wygłuszyłem drzwi, zmieniłem głośniki, wrzuciłem wzmacniacz i w porównaniu do serii to niebo, a ziemia
    Skoro tak to zupełnie inna historia Z ciekawości - ile Cię kosztowała taka przyjemność?
    Ostatnio edytowane przez beriba ; 28-05-2012 o 19:33

Podobne wątki

  1. [159] Zmiana oryginalnego radia na radio 2 DIN
    Utworzone przez bartek1204 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 21-04-2020, 19:39
  2. Zmiana radia oryginalnego na inne
    Utworzone przez Majkel2.4jtdm w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-03-2016, 10:11
  3. [159] Zmiana oryginalnego radia na inne
    Utworzone przez FredzioPL w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 15-06-2013, 10:43
  4. [145] Co zamiast oryginalnego kolektora wydechu
    Utworzone przez Artek w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-10-2012, 23:07
  5. Inne radio zamiast ICS
    Utworzone przez w012 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-05-2012, 22:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory