Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Temat: podłączenie niefabrycznego radia pod BOSE - adapter

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta Avatar z4boj4d
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Działdowo / Gubin
    Auto
    156 1.8 TS LPG, 156 SW 1.9 16v,145 1.9 jtd
    Postów
    476

    Domyślnie

    Z tej niebieskiej kostki wychodzi wam kabel audio pod telefon ? (jak ten kabelek sie nazywa ? bo mam uszkodzone wejscie)
    Czyli takiego radia jak ori nie znajdziemy ?

  2. #12
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2014
    Auto
    ar
    Postów
    20

    Domyślnie Nie fabryczne radio w Bose

    Podpięcie i uruchomienie radia nie fabrycznego w systemie Bose, jest dziecinnie proste, niestety nie znalazłem nigdzie odpowiedzi na pytanie które nas wszystkich męczyło, jak... Więc napiszę jak zagrało u mnie.
    Wpinamy duże ISO w radio lub adapter dostarczony z nowym radiem, a ten w radio, małych ISO, niebieska, zielona, żółta, nie ma gdzie wpiąć, więc zostają luzem. Luźny przewód z wiązki adaptera nowego radia, najczęściej niebieski, wpinamy żółte małe ISO, jeden kabel tam się znajduje (u mnie AR147), wpinamy go i uruchamia się wzmacniacz i system Bose gra jeszcze mocniej i piękniej, a radio idzie czysto i bez zakłóceń...
    Miłego odbioru...
    Załącznik 240081
    Ostatnio edytowane przez Martini ; 11-01-2018 o 01:25

  3. #13
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Poddębice
    Auto
    Alfa GT Q2
    Postów
    101

    Domyślnie

    Na alfaowner jest masa odpowiedzi na ten temat i podłączenia sterowania z kierownicy. Jak masz radio z wyjściami 4V to lepiej zrobić przejściówkę z RCA do kabli głośnikowych, wtedy nie masz podłącznego wzmacniacza z radia do wzmacniacza z bose (dlatego gra Ci głośniej).

  4. #14
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2019
    Auto
    Alfa Romeo 156 lift 1.9 JTDm 16V 140KM
    Postów
    1

    Domyślnie Alfa Romeo 156 lift radio

    W oryginalnej kostce trzeba zamienić ze sobą przewody A4 z A7, a żeby działał wzmacniacz musiałem podłączyć przewód z żółtej wtyczki z czerwonym przewodem A7 czyli załączenie radia po przekreceniu kluczyka w stacyjce. Z jakiegoś powodu na "niebieskim" który powinien włączać wzmacniacz, nie robił tego i nie grało wogóle.
    Ostatnio edytowane przez Alfred07 ; 02-03-2019 o 19:18 Powód: Kwestie techniczne

  5. #15
    Użytkownik Świeżak Avatar rybol77
    Dołączył
    10 2019
    Auto
    Alfa GT 1.9Jtd 150KM 16V
    Postów
    70

    Domyślnie

    Po podłączeniu przewodu niebieskiego (A5 - Sterowanie zasilania (12V)) ze złącza A z Radia do zółtej kostki z jednym szarym przewodem na schemacie radia oznaczonym jako Booster system Bose działa i gra muzyka...
    Ale czy nie macie szumów? Przyciszam radio do zera i słyszę szumy w głośnikach... Nie buczy a szumi jak by za duże napięcie szło na wzmacniacz?
    Czy u was też szumi?

  6. #16
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    147
    Postów
    48

    Domyślnie

    Dobry trop. U mnie też szumiało, jak przestawiłem poziom sygnału audio na niski to zachowuje się poprawnie. Jak się u Ciebie zachowuje wzmacniacz tj muzyka gra głośno mimo że na radiu głośność ustawiona jest na dość niskim poziomie ?

    W ori radiu na pinie A2 (wtyczka zasilania) był jest dodatkowy pin, który informuję radio o obecności zestawu Bose, z tego co pamiętam to radio wtedy podawało niskie napięcie na wyjściach głośnikowych.

    Są dwa rozwiązania poszukać w nowym radiu możliwości ustawienia poziomu sygnału lub przepięcie się na dedykowane złącza pod podpięcie wzmacniacza (nowe radio zapewne posiada).

  7. #17
    Użytkownik Świeżak Avatar rybol77
    Dołączył
    10 2019
    Auto
    Alfa GT 1.9Jtd 150KM 16V
    Postów
    70

    Domyślnie

    Dokładnie jest tak jak piszesz. Głosnośc ustawiona na niskim poziomie a gra głośno
    Chyba jednak nie obejdzie się bez adaptara:
    https://allegro.pl/oferta/adapter-sy...des-8292918620
    lub
    https://allegro.pl/oferta/adapter-sy...-a1-8294377095

    Ale jeszcze powalcze z tym co napisałeś. Nie wiem do końca o czym piszesz "możliwości ustawienia poziomu sygnału lub przepięcie się na dedykowane złącza pod podpięcie wzmacniacza" ale postaram się to ogarnąć
    Radio to JVC KW-540BT https://www.audiosklep.pl/jvc-kw-m540bt-p8222

    P.S W oryginalnym radiu na pinie A2 jest BOOSTER DET - można go jakoś wykożystać żeby zlikwidować te szumy?
    Ostatnio edytowane przez rybol77 ; 25-11-2019 o 11:17

  8. #18
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    147
    Postów
    48

    Domyślnie

    Obejdzie się, tylko chwilę będziesz musiał pomajsterkować Musisz sobie zrobić taką przejściówkę z jednej strony gniazdo iso głośnikowe (Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	gniazdo-zlacze-iso-do-radia-samochodowego-zasilanie-i-glosniki.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	24.7 KB
ID:	263915) i wtyczki cinch (4 sztuki). Lutujesz ze sobą a następnie, wtyczke iso głośnikową wpinasz w przygotowaną przejściówkę a wtyczki chinch do radia (widzę że w radiu masz 6 sztuk SUB, FRONT i REAR) w miejsca podpisane Rear i Front. I tyle.

    Jest jeszcze opcja skoro masz JVC (tak przynajmniej było w starych np serii KW-400) w opcjach podajże podmenu Audio i opcja Output amplifier voltage (miałem opcje normal i low). Była to opcja do ustawienia poziomu sygnały z wyjść głośnikowych bo radio posiadało tylko wyjście na subwoofer. Zajrzyj do opcji jak nie będzie to zostaje zrobienie Ci przejściówki.

    Co do pinu A2. Tak patrząc na schemat to powinno na nim być... 12V po stacyjce Fragment schematu: Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	schemat.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	51.7 KB
ID:	263922.

  9. #19
    Użytkownik Świeżak Avatar rybol77
    Dołączył
    10 2019
    Auto
    Alfa GT 1.9Jtd 150KM 16V
    Postów
    70

    Domyślnie

    Dzięki Rino, walczę z tym radiem od 2 tyg i najwyższy czas już zakończyć temat...
    Zamówiłem adapter do Bose i dzisiaj go odbieram... Pies jeb... tą stówę chce mieć już święty spokuj
    A jak podłącze i nadal będzie szumieć pojadę do serisu car-audio...
    Jedynie kiedy mogę pogrzebać w aucie to weekend bo po pracy jest juz ciemno i zimno a w takich warunkach nie lubie tyrać :-)
    Jeszcze mam problem z podłeczeniem radia pod zasilanie, ale to poruszyłem w innymn wątku...
    Wczoraj napisałes mi że BOOSTER DET daje 12V i działa jak zapłon po stacyjce wiec będe musiał to sprawdzić... Podłaczę czerwone z ISO radia pod ten BOOSTER DET i żółte pod czerwone w kostece auta i zobaczymy...
    Czy będzie właczało i wyłaczało po przekręceniu stacyjki...

  10. #20
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    147
    Postów
    48

    Domyślnie

    U mnie szum na nowym radiu znikł, własnie po podłączeniu jak opisałem (nowe radio to GMS7751) i przy okazji mam pełen zakres regulacji głośności a nie że przy 8 na 30 nie da sie w aucie wysiedzieć Co do pinu A2 u siebie nie mam jak sprawdzić bo Bose dokładałem i nie mam go w kostce.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-10-2020, 12:32
  2. Montaz i ramka do niefabrycznego radia
    Utworzone przez KornelPL w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-02-2013, 21:48
  3. Montaz niefabrycznego radia
    Utworzone przez Vincento0 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-11-2012, 17:56
  4. adapter BOSE - szukam, okolice Jastrzębia Zdroju
    Utworzone przez jaro1984 w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-11-2012, 00:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory