Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: [147] Wypadające zapłony - 1,6 105KM z gazem

  1. #1
    pieuk
    Gość

    Domyślnie [147] Wypadające zapłony - 1,6 105KM z gazem

    Witam

    Zaczęło się od tego, że moja Alfa zaczęła szarpać na gazie (instalacja sekwencja Zavoli Alisei, wtryski PAN). Najpierw obiawiało się to coraz bardziej wyczuwalnym momentem przełączania na gaz, potem regularne szarpanie na gazie. Pojawiał się "check engine" na desce. Zakupiłem kabel i fiatecuscan pokazał błąd wypadających zapłonów. Na benzynie wszystko było w porządku. Wymieniłem wszystkie 8 świec na NGK i nadal to samo - szarpanie na gazie.

    Podjechałem do gaziarza by obadał instalację. Wymieniono filtr gazu (i tak chciałem go wymienić) i sprawdzono testerem. Odczytano błąd wypadających zapłonów 3-go cylindra i typowano winowajcę - wtrysku gazu. Miałem podjechać za kilka dni by zmienić cewkę z 3-go na np pierwszy i sprawdzić czy po zmianie cewki błąd nadal zostanie na 3-cim (co kierowało by podejrzenie jednak na wtrysk gazu) czy pojawi się na pierwszym cylindrze - co wskazywało by na cewkę.

    Po sprawdzeniu po kilku dniach okazało się, że błąd wywala na wszystkich cylindrach i dodatkowo przypadkowe wypadające zapłony. Auto po zapaleniu rano zimnego silnika chodzi jak sieczkarnia (zapala na benzynie), telepie nim na poduszkach i gaśnie. Można wyczuć że nie pali na wszystkie cylindry. Po rozgrzaniu na benzynie chodzi jako tako chociaż szarpie lżej niż na gazie szarpie, natomiast na gazie masakra - szarpie, nie zbiera się na obroty.

    Czy to jest oznaka padających cewek zapłonowych?

  2. #2
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    Przerwa na świecach przed założeniem sprawdzana i ustawiana?
    Pojeżdzij na samym pb i zobacz czy też tak będzie rano na rozruchu.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Strzelce Krajeńskie/Kruszwica
    Auto
    ALFA ROMEO 147 1.9jtd
    Postów
    773

    Domyślnie

    jeśli po rozgrzaniu jest lepiej na pb niż na zimnym to skupił bym się na cewkach na początek sprawdź fajki czy nie są zaśniedziałe po nadpalane
    druga sprawa w nocy weź po psikaj delikatnie wodą jakimś spryskiwaczem np takim od szyb po cewkach i fajkach na odpalonym oczywiście w nocy jak będzie ciemno i będziesz wiedział czy masz przebicie na cewkach
    Kolejna alfa kolejne problemy

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Paulos76
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Mielec
    Auto
    Alfa romeo 147 2.0 TS LPG
    Postów
    253

    Domyślnie

    Cytat Napisał pieuk Zobacz post
    Witam

    Zaczęło się od tego, że moja Alfa zaczęła szarpać na gazie (instalacja sekwencja Zavoli Alisei, wtryski PAN). Najpierw obiawiało się to coraz bardziej wyczuwalnym momentem przełączania na gaz, potem regularne szarpanie na gazie. Pojawiał się "check engine" na desce. Zakupiłem kabel i fiatecuscan pokazał błąd wypadających zapłonów. Na benzynie wszystko było w porządku. Wymieniłem wszystkie 8 świec na NGK i nadal to samo - szarpanie na gazie.

    Podjechałem do gaziarza by obadał instalację. Wymieniono filtr gazu (i tak chciałem go wymienić) i sprawdzono testerem. Odczytano błąd wypadających zapłonów 3-go cylindra i typowano winowajcę - wtrysku gazu. Miałem podjechać za kilka dni by zmienić cewkę z 3-go na np pierwszy i sprawdzić czy po zmianie cewki błąd nadal zostanie na 3-cim (co kierowało by podejrzenie jednak na wtrysk gazu) czy pojawi się na pierwszym cylindrze - co wskazywało by na cewkę.

    Po sprawdzeniu po kilku dniach okazało się, że błąd wywala na wszystkich cylindrach i dodatkowo przypadkowe wypadające zapłony. Auto po zapaleniu rano zimnego silnika chodzi jak sieczkarnia (zapala na benzynie), telepie nim na poduszkach i gaśnie. Można wyczuć że nie pali na wszystkie cylindry. Po rozgrzaniu na benzynie chodzi jako tako chociaż szarpie lżej niż na gazie szarpie, natomiast na gazie masakra - szarpie, nie zbiera się na obroty.

    Czy to jest oznaka padających cewek zapłonowych?
    Mam podobny problem,z tym,że u mnie problem występuje tylko przy odpalaniu szczególnie rano jak u ciebie,potem jest trochę lepiej,w miarę równo chodzi,tak samo zmieniłem świece,zamieniałem cewki,bez rezultatu,kasowałem błędy i zaraz wyskakiwały z powrotem,na benzynie chodzi ładnie,żadnych błędów,rano pali idealnie,koledzy z forum LPG napisali mi,że do wymiany są wtryskiwacze gazu,aktualnie mam jakieś planijet.Na razie jeżdżę na benzynie i problemu nie mam,czekam na wymianę wtryskiwaczy.Pozdrawiam.

  5. #5
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Syn, który zajmuje się instalacjami LPG mi podpowiada to co jest w cudzysłowach (nie widząc instalacji ):

    "1 rozjechana mapa PB - niech rozłączy na parę minut akumulator. Po włączeniu odpali i pojeździ trochę na PB
    2.zabrudzone wtryski
    3 wiązka gazowa - rozcięcia i połączenia na wtryskach"

    "Jeśli to pierwsze, to jeździł na LPG na złej mieszance. Z tego powodu na podstawie odczytów z sondy ECU zaczął ustawiać skład mieszanki (mapa PB) regulując ją do tego stopnia, że teraz jest problem z pracą silnika przede wszystkim na PB. Jeśli się poprawi, to niech jedzie na regulacje LPG. Ale tak naprawdę problemów może być wiele. Nie stykające wtyczki na cewkach, na wtryskach. Gość zmieniał miejscami cewki i po tym się zepsuło, a więc może coś nie styka w wiązce PB. Może w wiązce LPG, na łączeniu wtryskiwaczy PB coś nie łączy. Czyli problem czysto elektryczny. Głównie dotyczący łączeń."

    Paulos76 - "Rozumiem, że problem występuje tylko przez chwilę po odpaleniu. Czasem nie chce zapalić ? Niech sprawdzi na podciśnieniu doprowadzonym do reduktora czy ucieka gaz. Powinno go być czuć przez ściągnięty wężyk. Tylko wężyk należy ściągnąć z przeciwnej strony niż jest reduktor. Tak aby został na reduktorze. Jeśli poczuje gaz, to reduktor do wymiany, bo on oprócz tego puszczania gazu przez wtryskiwacze może być przyczyną złego odpalania."

    Tyle mi podpowiedział i poszedł grać dalej
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Ostrów Wielkopolski
    Auto
    Alfa romeo 147 Spark
    Postów
    115

    Domyślnie

    kolego miałem identyczny problem okazało się, że pod cewkę dostała się woda z myjni czy w jakiś inny sposób wyczyściłem od tamtej pory nic już błędu nie ma polecam wykręcić wszystkie cewki i sprawdzić

  7. #7
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Paulos76
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Mielec
    Auto
    Alfa romeo 147 2.0 TS LPG
    Postów
    253

    Domyślnie

    Cytat Napisał @sdero Zobacz post
    Paulos76 - "Rozumiem, że problem występuje tylko przez chwilę po odpaleniu. Czasem nie chce zapalić ? Niech sprawdzi na podciśnieniu doprowadzonym do reduktora czy ucieka gaz. Powinno go być czuć przez ściągnięty wężyk. Tylko wężyk należy ściągnąć z przeciwnej strony niż jest reduktor.Tak aby został na reduktorze. Jeśli poczuje gaz, to reduktor do wymiany, bo on oprócz tego puszczania gazu przez wtryskiwacze może być przyczyną złego odpalania."
    Właśnie u mnie jest problem tylko przy odpaleniu,trzęsie,szarpie,tak jak by nie palił na wszystkie gary,ale za chwilę łapie i jest okey,potem na gazie dobrze chodzi,tylko przy odpaleniu.Jak jeżdżę na samej benzynie tego problemu nie ma wcale.Dzięki za informację.Pozdrawiam

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Strzelce Krajeńskie/Kruszwica
    Auto
    ALFA ROMEO 147 1.9jtd
    Postów
    773

    Domyślnie

    rozjechanej mapie benzyny raczej nie pomoże odłączenie aku na parę minut
    Kolejna alfa kolejne problemy

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    Kod:
    rozjechanej mapie benzyny raczej nie pomoże odłączenie aku na parę minut
    - ale reset parametrów adaptacyjnych przywróci fabryczne ustawienia na benzynie, naturalnie do czasu pierwszego włączenia gazu.
    _______________________________________
    - AR 156 TS 2.0 ecu M1.5.5
    - 147 1.6 16v 105CV ecu ME7.3.1.
    - G 1.4 MA 170CV@190CV ecu 8GMF przebieg 91000 km.
    + e-Niro KIA 64 kWh battery, 200CV, 400 Nm

  10. #10
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Cytat Napisał Paulos76 Zobacz post
    Właśnie u mnie jest problem tylko przy odpaleniu,trzęsie,szarpie,tak jak by nie palił na wszystkie gary,ale za chwilę łapie i jest okey,potem na gazie dobrze chodzi,tylko przy odpaleniu.Jak jeżdżę na samej benzynie tego problemu nie ma wcale.Dzięki za informację.Pozdrawiam
    Ja nie bardzo jestem rozeznany w LPG. Tyle podpowiedział mi syn, więc jak będziesz u mechanika, to niech sprawdzi reduktor.
    Jakbyś był z Krakowa, to może by mi się udało odciągnąć syna od Diablo III i zmusić do zaglądnięcia pod maskę Twojego samochodu

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał bubu321 Zobacz post
    Kod:
    rozjechanej mapie benzyny raczej nie pomoże odłączenie aku na parę minut
    - ale reset parametrów adaptacyjnych przywróci fabryczne ustawienia na benzynie, naturalnie do czasu pierwszego włączenia gazu.
    Po prostu chodziło mu o reset. O nowe adpatacje. No i własnie dla tego tak stwierdził, że od razu na regulację LPG.
    To dośc częsta przypadłość w silnikach Fiatów, gdzie jak mi mówił zastosowano ECU Magneti Marelli. Tam podobno trzeba jakieś czasy pod sondę lambda ustawiać, czy coś takiego. Bo inaczej potrafi tak zgłupieć, że odpalić nie można, bo zalewa silnik. Ale nie wiem dokładnie o co chodzi, więc nie chcę tu wprowadzać w błąd.
    Ostatnio edytowane przez @sdero ; 25-07-2012 o 08:06
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 09-09-2015, 00:09
  2. świece do 147 z gazem
    Utworzone przez kremien w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-04-2013, 20:06
  3. AR 156 SW 2.0TS z Gazem
    Utworzone przez Absentee w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-04-2013, 18:37
  4. Wypadające oświetlenie tablicy rej
    Utworzone przez fazzi55 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-03-2013, 11:40
  5. [155] Wypadające zapłony - na zimnym silniku TS 8v
    Utworzone przez maicher w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 18-02-2012, 18:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory