Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Wyższy profil opon, coś zaczęło stukać

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2012
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 140 KM 2003r.
    Postów
    80

    Domyślnie Wyższy profil opon, coś zaczęło stukać

    Witam, wymieniłem dziś opony. Miałem 195/60, teraz założyłem 195/65. Po wyjechaniu z wymiany cos zaczęło stukać przy skręcie w prawo w sytuacji kiedy auto przechyli się na lewą stronę. Wracam do gościa i mówię, że coś panie stuka. Pierwsze podejrzenie, że to po prostu ciężarki które przykleił jak wyważał uderzają o coś. Jednak niby nie, żaden nie był naruszony ani nic w tym stylu. Stoje i gadam z gościem, że coś trzeba z tym zrobić, co to w ogóle może być bo przecież przed zmianą opon nic mi nie biło. To jest takie bicie jak się jedzie wolniej, a takie świszczenie/ ocieranie jak jedzie się szybko. Nie potrafię stwierdzić z której to strony bije, tylko tyle że dzieje się tak gdy auto przechyla się na lewą stronę. wystarczy niewielkie przechylenie. Gośc poruszał troche samochodem i stwierdził ze to może być wina wahacza. Ja sie nie znam na mechanice ale nawet używając wyobraźni, jeśli byłby to wahacz to to udeżenie było by chyba jednokrotne. Tymczasem jadąc na łuku, na zakręcie w prawo bicie jest ciągłe, jakby z każdym obrotem koła.
    Ktoś ma jakiś pomysł co to może być ????

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Może Ci ocierać śruba od łącznika stabilizatora o odważnik na półosi ale to mało prawdopodobne. Poza tym ten rozmiar ludzie mają często w 147 i nic się im nie dzieje (różnica w wysokości jest minimalna)

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Wymieniłeś same opony czy całe koła?
    Te opony nowe były?

    Sam jeżdżę zimą na 195/65/R15 i wszystko jest ok.

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    mazowieckie/łódzkie
    Auto
    AR 147 1.6TS 105KM
    Postów
    212

    Domyślnie

    Może źle założone koła, nierówno dociągnięte lub jakiś syf się dostał do piasty...

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2012
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 140 KM 2003r.
    Postów
    80

    Domyślnie

    No więc tak: opony są nowe, wczoraj kupiłem. Wymieniłem opony, założyłem je na alusy. Przed chwilą założyłem na przód stalówki 185/65 R15 z zimówkami i jadąc na nich nie stuka... a więc to było z przodu na stopro...

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    To może alusy kwadratowe?

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2012
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 140 KM 2003r.
    Postów
    80

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuoreventi Zobacz post
    To może alusy kwadratowe?
    na pewno nie bo przecież ja tam na nich przyjechałem do wymiany, nic nie stukało, dopiero po wymianie opon.

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar malin2k5
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Połczyn-Zdrój
    Auto
    Giulietta QV Nero Etna, Alfa Romeo 156 SW '02 BLU VELA, 126p '78
    Postów
    4,105

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrt57 Zobacz post
    Może źle założone koła, nierówno dociągnięte
    Dziwna teoria...

    Co rozumiesz pod pojęciem "źle założone koło"?...
    Nawet gdyby któreś z kół było dokręcone innym momentem nie powinno nic stukać (chyba że w ogóle nie jest "dociągnięte"-ale to wyczuwałoby się od razu).

  9. #9
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    mazowieckie/łódzkie
    Auto
    AR 147 1.6TS 105KM
    Postów
    212

    Domyślnie

    Cytat Napisał malin2k5 Zobacz post
    Dziwna teoria...

    Co rozumiesz pod pojęciem "źle założone koło"?...
    Nawet gdyby któreś z kół było dokręcone innym momentem nie powinno nic stukać (chyba że w ogóle nie jest "dociągnięte"-ale to wyczuwałoby się od razu).
    W Mazdzie 3 brata była taka sytuacja: zawieszenie już trochę wybite, amory do wymiany i takie tam. Po wymianach okazało się, że coś z przodu pukało, dodatkowo przy hamowaniu latało kierownicą jak cholera, ściągało na boki i takie tam.

    Okazało się, że przy wymianie kół z zmiowych na letnie pod felgę dostał się jakiś syf. Przez to po dociągnięciu koła nie było ono założone prawidłowo - źle przylegało. Na początku nic się nie działo, zawiecha była od nowości(już lekko zużyta) i jakoś się to ułożyło, brat też specjalnie się na tym wszystkim nie zna.

    Po wymianie elementów zawieszenia pojawiło się to, co napisałem wyżej. Okazało się, że przez krzywo założone felgi(syf przy pieście) skyrzywiły się tarcze hamulcowe. Toczenie i szlifowanie klocków(były wymieniane rok wcześniej) nic nie dało. Także trzeba było wymienić tarcze i klocki na przedniej osi.

    Stąd właśnie może nie moje przypuszczenia co do przyczyny usterki kolegi Patryka, ale jednak historia o podobnym podłożu

    Może przy złym, nierównym założeniu koła zmienia się ustawienie zawieszenia, siły są przecież ogromne, i w konsekwencji coś się poprzestawia i nagle zaczyna pukać Wiem, szyte grubymi nićmi, ale to w końcu forum publiczne

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2012
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 140 KM 2003r.
    Postów
    80

    Domyślnie

    pozamieniałem lewe koło z prawym i jest cisza trochę dziwne prawda... ? Btw dzięki za pomoc

Podobne wątki

  1. [159] Stuk puk przy zmianie biegu na wyższy
    Utworzone przez Hesus88 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 21-10-2014, 13:05
  2. co może stukać?
    Utworzone przez zales00 w dziale 147
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 12-10-2013, 18:29
  3. [GTV] Szerokosc opon oraz ich profil
    Utworzone przez kobielczak w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 20-05-2012, 22:45
  4. [146] Co może stukać?
    Utworzone przez motyk84 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 27-06-2011, 17:34
  5. [145] Wymieniłem olej i zaczęło stukać
    Utworzone przez as w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 25-02-2009, 20:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory