Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Piszczenie z okolic silnika

  1. #1
    N...SALTO
    Gość

    Domyślnie Piszczenie z okolic silnika

    Witam
    Od dwoch dni mam a dokladniej alfa dziwna przypadkosc, mianowicie pisk z pod maski.
    Zdaję sobie sprawę ze to chyba jakiś pasek ale dziwne jest to kiedy pisk występuje a codziennie wygląda to tak samo.
    Rano odpalam auto pisku nie ma , jadę do pracy okolo 10km pisku nie ma , wracam z pracy i ani przy odpaleniu ani przy gaszeniu pisku nie ma wiec i na ciepłym i zimnym silniku brak. Wieczoram okolo 22 jade do dziewczyny pod odpaleniu auta pisku brak jade do niej i wracam okolo 1:00 odpalajac silniuk tez brak pisku ale jak przejade 7km do domu to pod domem juz pisk się pojawia.


    Zaznaczam ze nie jest to pisk Passata zaraz po odpaleniu , jest raczej nie jednostajny.

    Jedyne co teraz podczas pisania dalo mi do myslenia to to ze wczoraj bylo mokro jak od niej wracalem po malych opadach a dzisiaj polewali asfalt na odcinku okolo 500m i bylo bardzo mokro. Czy to przez ta wode ? Jak sprawdzic co piszczy - mechanik , stetoskop kupic ?

    A moze sa inne sposoby na sprawdzenie. Czeka mnie trzecia w histori auta wymiana rozrzadu
    Pierwsza przy 80tys , druga przy 160tys ja mam 216tys i nyby nawet jeszcze z 20tys mozna by p[rzejezdzic ale mam ostatnio jakas paranoje na tym punkcie i wmowilem sobie ze lepiej niue wiecej niz 60tys na tym rozrzadzie jezdzic a termin wymiany mam za 2 tygodnie i pisk mnie stresuje.

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    U mnie było tak, że pojawiła się nieszczelność jednego przewodu z listwy CR. Ropa sączyła się po silniku i jednocześnie po obudowie paska rozrządu.
    W związku z tym plastik się odkształcił (wybulił), i zaczął obcierać o pasek mikro.
    Pisk pojawiał się TYLKO jak była wilgoć.
    Wystarczyło dokręcić przewód paliwowy, wyczyścić osłonę rozrządu, plastik wrócił na swoje miejsce. Teraz (już ponad rok) - cisza

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTD
    Postów
    562

    Domyślnie

    rozwiazanie - zostawaj u dziewczyny na noc

  4. #4
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Cytat Napisał N...SALTO Zobacz post
    i wracam okolo 1:00 odpalajac silniuk tez brak pisku ale jak przejade 7km do domu to pod domem juz pisk się pojawia.

    jest raczej nie jednostajny.

    Jedyne co teraz podczas pisania dalo mi do myslenia to to ze wczoraj bylo mokro jak od niej wracalem po malych opadach a dzisiaj polewali asfalt na odcinku okolo 500m i bylo bardzo mokro. Czy to przez ta wode ? Jak sprawdzic co piszczy - mechanik , stetoskop kupic ?
    Mechanik ten stetoskop, to sobie niech do... niech się nim zbada
    Tak, wilgoć. Tylko kwestia gdzie dokładnie daje taki efekt. Ja gdybam, że to jest koło alternatora, które może mieć zapieczone lub już ciężko działające sprzęgiełko. Efekt jest taki, że pisk nie jest jednostajny i początkowo pokazuje się wtedy gdy dostanie sie trochę wilgoci. Pasek zaczyna się ślizgać w momentach gdy sprzegiełko powinno zadziałać. Potem zacznie coraz bardziej piszczeć. Popiskiwanie może też wystąpić na kole na wale (dwumasowe koło pasowe) gdy guma znajdująca się między elementami metalowymi jest już sparciała lub się rozlatuje.
    Zobacz jak działa napinacz paska micro. Czy bardzo nim szarpie.

    P.S. Jak będziesz wymieniał rozrząd i pasek mikro, to raczej nie polecam Gatesa. Potrafi piszczeć zaraz po założeniu i różnie się to kończy
    http://www.forum.alfaholicy.org/147/...tml#post919312
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  5. #5
    N...SALTO
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał zasit Zobacz post
    rozwiazanie - zostawaj u dziewczyny na noc

    Jest to dobra opcja i niesie za soba wiele korzysci ale nie do konca jest rozwiązaniem mojego problemu...
    Nie mogę też pomijać faktu że żona może nie być zadowolona jak nie wróce na noc tym bardziej że nasza córeczka ostatnio miewa kolkę w nocy i trzeba przy niej być.


    Cytat Napisał @sdero Zobacz post
    Mechanik ten stetoskop, to sobie niech do... niech się nim zbada
    Tak, wilgoć. Tylko kwestia gdzie dokładnie daje taki efekt. Ja gdybam, że to jest koło alternatora, które może mieć zapieczone lub już ciężko działające sprzęgiełko. Efekt jest taki, że pisk nie jest jednostajny i początkowo pokazuje się wtedy gdy dostanie sie trochę wilgoci. Pasek zaczyna się ślizgać w momentach gdy sprzegiełko powinno zadziałać. Potem zacznie coraz bardziej piszczeć. Popiskiwanie może też wystąpić na kole na wale (dwumasowe koło pasowe) gdy guma znajdująca się między elementami metalowymi jest już sparciała lub się rozlatuje.
    Zobacz jak działa napinacz paska micro. Czy bardzo nim szarpie.

    P.S. Jak będziesz wymieniał rozrząd i pasek mikro, to raczej nie polecam Gatesa. Potrafi piszczeć zaraz po założeniu i różnie się to kończy
    http://www.forum.alfaholicy.org/147/...tml#post919312
    Jeżeli chodzi o koło pasowe to wymieniałem je razem z paskiem 5tys km temu więc o nie jestem spokojny szczególnie że zakładałem jakieś normalniejsze ( za 350zł ) a nie jakies no name za 200zl ale jezeli chodzi o alternator a dokladniej jego koło to jest to prawdopodobne.

    Mam tez taki objaw ze nawet opuszczajac szybę ( elektrycznie ) po nacisnieciu przycisku mam skok obrotów wiec cos chyba z pradem jest nie do konca ok.
    Ostatnio edytowane przez N...SALTO ; 24-08-2012 o 11:02

  6. #6
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Cytat Napisał N...SALTO Zobacz post
    J
    Mam tez taki objaw ze nawet opuszczajac szybę ( elektrycznie ) po nacisnieciu przycisku mam skok obrotów wiec cos chyba z pradem jest nie do konca ok.
    Alternator dociążony, bo aku jest słabiutki i nawet na wzbudzenie brakuje
    To i na pasku sie odbija. Znaczy bardziej go dociąża.
    Z drugiej strony, to słabe ładowanie jest czasem wynikiem zatarcia właśnie sprzęgiełka.
    Mierzyłeś jakie masz napięcie na wolnych obrotach na aku ?
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  7. #7
    N...SALTO
    Gość

    Domyślnie

    Aku ma dwa lata Centra Futura , u mnie przez dlugi czas wystepowalo dodatkowe obciazenie systemem audio na poziomie w skokach 40-50A , napiecie na wolnych obrotach na wlaczonych swiatlach to 13,9 V , moze na probe podlacze aku pod prostownik ? Odlacze aku od alternatora i go pomierze bez ladowania ile trzyma napiecia.

  8. #8
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Dwa lata na Centrę to nie jest jeszcze wiele ale jak ja dociążałeś...
    Tutaj ci wiele nie pomogę. wiem, że jak spada poniżej 13,5 V to jest już problem. Ale w sumie na wolnych ładowanie powinno być coś w granicach 14,2 V.
    Z tego co czytałem, to przy zapieczonym sprzęgiełku alternatora ludzie mieli właśnie niewielkie spadki napięcia ładowania. niektórzy nawet niepotrzebnie wymieniali regulatory.
    Jeśli to wszystko połączysz w jedną całość, to warto by zrzucić pasek micro i sprawdzić to sprzęgiełko. To nie jest trudne, a będziesz wiedział, jak to mówią...co w trawie piszczy

    Sprawdzenie jest łatwe. Jak nie masz już paska, to chwyć za kółko alternatora i przekręć energicznie w jedną i w drugą stronę. W jedna powinien ciągnąć wirnik, a w drugą powinien odpuszczać. Jeśli tak nie jest, to wiadomo... wymiana.
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  9. #9
    N...SALTO
    Gość

    Domyślnie

    Od przedwczoraj nic nie piszczy , narazier zostawiam sprawe bo alfa dba o to zebym sie nie nudzil Ale o tym w kolejnym temacie

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar CINEKX81
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    LIBIĄŻ
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2.0 280 2019, ALFA ROMEO 159 1.9 JTDM 16V EX HIGH SPORT 2009
    Postów
    465

    Domyślnie

    u mnie też coś piszczy od niedawna, po odpaleniu na zimnym najintensywniej ,jednostajnie i głośno przez jakieś 10 sekund i w tym czasie spadają obroty bardzo nisko, później zmienia się w ciche popiskiwanie i silnik pracuje normalnie, zauważyłem że jak skręcę kierownice na maksimum w w prawo bądź w lewo pisk się znacznie nasila czy to może być napinacz paska klinowego? POZDRAWIAM.

Podobne wątki

  1. [159] piszczenie z okolic alternatora
    Utworzone przez jackblackxxx w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 12-02-2016, 14:37
  2. Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 02-07-2015, 05:39
  3. Piszczenie z okolic rozrządu
    Utworzone przez mati515 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-10-2014, 09:34
  4. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-09-2012, 11:22
  5. Piszczenie z okolic lewarka/tunelu
    Utworzone przez Vincento0 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-12-2011, 10:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory