Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Temat: AR 147 1.6 105km gaz Vs. Fiat Stilo 1.6 103 km gaz

  1. #1
    iKamil
    Gość

    Post AR 147 1.6 105km gaz Vs. Fiat Stilo 1.6 103 km gaz

    Witam wszystkich,
    od kilku dni rozwazam kupno ar 147 1.6 105 km na gaz, przed liftem i fiata stilo 1.6 103 km na gaz. Szukajac auta na gaz w cene od 9-13 tys zl. najbardziej ciekawymi okazaly sie te dwa, nie ukrywam ze wole alfe pod kazdym wzgledem, lecz czytajac na internecie troche mnie przerazily opinie o tym ze ciagle sie cos psuje. W tym przedziale cenowym ar 147 jest przed liftem i maja nakrecone od 130 do 200 tys km. Czy oplaca sie kupic takie auto na gaz, tym bardziej ze juz ma tyle nakrecone? Wolalbym raczej po kupnie auta nie wykladac na naprawy nastepne 5 tys zl. Na co przede wszystkim zwrocic uwage kupujac ar 147 1.6 na gaz, czego unikac?

  2. #2
    Użytkownik Ogier Avatar Bednar
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    147 1.6 LPG
    Postów
    178

    Domyślnie

    Cytat Napisał iKamil Zobacz post
    lecz czytajac na internecie troche mnie przerazily opinie o tym ze ciagle sie cos psuje.
    No popatrz... mam ją od roku i jak na złość ani jedna część mi się nie chce zepsuć...
    Jak dobrze Auto sprawdzisz przed zakupem to nie powinno się nic stać. Jeśli wśród wszystkich modeli wybierzesz najtańszych to nie licz że nic nie będziesz musiał w nią włożyć.
    "Już ma tyle nakręcone" tyle znaczy ile? Jeśli dbasz o samochód, robisz wszystko na bieżąco i nie jak najtańszym kosztem to 130 czy nawet 200 tys km nie jest koszmarem bo jeśli ktoś wymieniał wszystko na czas to powinno się trzymać.
    Najlepiej najpierw pogadaj ze sprzedającym i wyciągnij od niego jak najwięcej informacji a potem dopiero powiedz że weźmiesz samochód na stacje diagnostyczną go sprawdzić i zobaczysz czy dalej będzie pewny siebie i nie będzie miał nic przeciwko czy nagle mu się przypomni że samochód 'miał drobną stłuczkę' i po tym już poznasz czy ma wiele do ukrycia.

  3. #3
    iKamil
    Gość

    Domyślnie

    Nigdy nie mialem auta na gaz, jakie sa rzeczy na ktore powinienem zwrocic uwage? Wiem ze auto jak dbane to nawet jak ma 200 tys km to jest ok, problm w tym e ni wiem kto go mial przede mna a wiadomo ze na gaz szybciej silnik sie niszczy. Jakie sa podstawowe rzeczy ktore trzeba sprawdzic przed kupnem 1.6 na gaz?
    Dzieki za odp

  4. #4
    sir_ice
    Gość

    Domyślnie

    czy przebieg jest orginalny?

    bo jakos slabo chce mi sie wierzyc ze 10-cio letnie auto do ktorego ktos jeszcze zamontowal gaz ma 130 tys przebiegu... no sorry...

  5. #5
    iKamil
    Gość

    Domyślnie

    jak to mozna sprawdzic? wybacz ale nie jestem asem w motoryzacji

  6. #6
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bednar Zobacz post
    No popatrz... mam ją od roku i jak na złość ani jedna część mi się nie chce zepsuć...
    Widocznie trafiłeś na trefny model...

  7. #7
    iKamil
    Gość

    Domyślnie

    Na otomoto widzialem alfe 1.6 105 km z Tarnowa, ma 136 tys km, nawet ciekawa cena 12 tys, tylko nie wiem czy to wlasnie jak twierdzi sir_ice nie jest dzwine ze jest z 2001 i ma tak maly przebieg.

  8. #8
    Użytkownik Ogier Avatar Bednar
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    147 1.6 LPG
    Postów
    178

    Domyślnie

    Przebieg przebiegiem... Bo może być oryginalny przebieg 80 tyś km ale na co mi to jak olej będzie z ostatniego przeglądu gwarancyjnego... a może też być przebieg 200 tyś km ale będzie w bardzo dobrym stanie.

    A chcesz kupić z gazem już czy dopiero sam chcesz założyć? Napisz też skąd jesteś bo może akurat ktoś z forum bedzie chciał sprzedać albo będzie kojarzył jakąś 147ke z okolic na sprzedaż.

    - - - Updated - - -

    Mi niedawno stuknęło 80 tyś km a ma 9 lat... (przebieg sprawdzony) Z tym że gaz niedawno sam zakładałem.

  9. #9
    sir_ice
    Gość

    Domyślnie

    Opcja wrecz idealna: kupic benzyniaczka z niemiec i zalozyc gaz samemu...

    W to ze ktos malo jezdzil benzyną jestem jak najbardziej w stanie uwierzyc, ale nie gazownią...

  10. #10
    michal0401090
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał sir_ice Zobacz post
    Opcja wrecz idealna: kupic benzyniaczka z niemiec i zalozyc gaz samemu...

    W to ze ktos malo jezdzil benzyną jestem jak najbardziej w stanie uwierzyc, ale nie gazownią...
    Zgadzam się z powyższym.
    Sam mam Alfę od roku i też trefny egzemplarz nic się nie chce zepsuć
    Jedynie zbliża się wymiana kilku elementów w zawieszeniu. Według mnie jedyną przewagą Fiata Stilo nad Alfą jest lepsza amortyzacja naszych pięknych polskich dróg. Sam szukając Alfy jeździłem oglądałem auta z przebiegami 100-130 tyś km aż kupiłem z przebiegiem 180 tyś. Przebieg o niczym nie świadczy tak samo jak rok produkcji. Liczy się jedynie stan techniczny danego egzemplarza. Niestety najciężej go ocenić i ludzie opierają się na roku produkcji i przebiegu a później płaczą, że muszą rozbić świnkę.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory