Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 30

Temat: Podlaczenie telefonu z radiem alfa 147

  1. #11
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    Gulietta 1,4 T MA 170 KM
    Postów
    1,008

    Domyślnie

    Cytat Napisał mateuszszar Zobacz post
    Właśnie jakiś czas temu zainteresował mnie zestaw bluetooth dedykowany dla naszych alf (na alledrogo po wpisaniu Alfa 147 bluetooth pojawia się aukcja z modułem bluetooth.. ciekawi mnie, czy po zakupie czegoś takiego, będzie można sparować telefon z samochodem, i przy dzwonieniu, głos będzie przekierowywany na głośniki, a radio będzie się ściszało? czy tylko będzie się mute'owało? masz może doświadczenie z czymś takim?
    W zeszłym roku bawiłem się radiem 937 High na stole..miało odblokowany CAN CHECK więc ruszyło z zasilacza.Pamiętam że udało mi się wywołać tryb telefonu tak jak opisałem piny 7 i 8 oraz masa na 9.Oczywiście przy pewnym pośpiechu przepiąłem wtyczkę o pozycje dalej..czyli żółtą w miejsce niebieskiej i podałem masę na pin 15 gdzie jest zasilanie +12 zmieniarki.Sfajczyły mi się ścieżki i musiałem kupić jakiegoś złoma aby przełożyć płytkę gniazd wejściowych.Do tej pory złom leży w szufladzie i ,, uczy pokory ".Wiem że wtedy mi się to udało..ale później zamontowałem nawigacje i radio sprzedałem.Nie mam teraz możliwości sprawdzenia tego o czym piszę..dysponuję serwisówką tego radia w pdf-ie , jak ktoś jest zainteresowany to proszę podać maila na priva.Jeśli będziecie zainteresowani tematem to mogę prześledzić schemat...ale w zasadzie to nie powinienem wam zabierać czasu na przydatną edukację i każdy zainteresowany może zrobić to sam

    ps. znalazłem w sieci jeszcze jeden schemat..klikamy pod obrazkiem 1 strony manuala na napis Get Manual
    http://elektrotanya.com/blaupunkt_al.../download.html
    Ostatnio edytowane przez andrzejm36 ; 27-12-2012 o 10:17

  2. #12
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Kraków Radom
    Auto
    159 1.9 16v q-tronic 2008r
    Postów
    876

    Domyślnie

    ciekawi mnie jak realizowane jest sterowanie radiem z kierownicy? które piny są za to odpowiedzialne i jakiego rodzaju sygnały przesyłane są do radia

  3. #13
    Użytkownik Znawca Avatar wiedzmaak
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD M-Jet 16V------------------------ Alfa Romeo 159 2.0 JTDm 170 km
    Postów
    1,735

    Domyślnie

    Wszystko było na forum w tym dziale. Szukajka nie gryzie

    Wysłane z mojego HTC One S

  4. #14
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    Gulietta 1,4 T MA 170 KM
    Postów
    1,008

  5. #15
    zibi787
    Gość

    Domyślnie

    Zastanawia mnie tylko ruznica pomiedzy niebieska kastka a zolta,jezeli niebieska ma wiecej pinow to moze od razu jest masa na pinie nr9.Sterowanie telefonem z kierownicy raczej nie wchodzi w rachube alfa i omega,to ten kabel o ktorym pisalem
    niezle wyniuchana kosteczka rysunki tez dobre,mnie interesuje podlaczenie telefonu do radia chodzi o to zeby go bylo slychac w glosnikach

  6. #16
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    Gulietta 1,4 T MA 170 KM
    Postów
    1,008

    Domyślnie

    Cytat Napisał zibi787 Zobacz post
    Zastanawia mnie tylko ruznica pomiedzy niebieska kastka a zolta,jezeli niebieska ma wiecej pinow to moze od razu jest masa na pinie nr9.Sterowanie telefonem z kierownicy raczej nie wchodzi w rachube alfa i omega,to ten kabel o ktorym pisalem
    niezle wyniuchana kosteczka rysunki tez dobre,mnie interesuje podlaczenie telefonu do radia chodzi o to zeby go bylo slychac w glosnikach

    to że piszesz z telefonu jak już wspomniał kol. mateuszszar nie zwalnia Cię od tego abyś choć starał się nie pisać z błędami ortograficznymi..jeśli chcesz wykorzystać telefon jako odtwarzacz mp3 to przyznaję najrozsądniej jest wykorzystać niebieską kostkę do której podłączasz zmieniarkę / jeśli jej nie będziesz używał /.Pisał o tym kol. mateuszszar. Tematów jest kilkanaście dot. wejścia aux w naszych radyjkach.Dochodzę do wniosku że jesteś osobą która czeka chyba na to abyśmy teraz przeszukali za Ciebie forum i podesłali Ci kilka linków. Dzięki że podobały Ci się kosteczki i rysunki

  7. #17
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    Po tym, co napisałeś (oraz po emotce), to raczej chodzi Ci o to, żeby radio posłużyło jako system głośnomówiący. Ok. Może właśnie żółta kostka do tego służy... ale co z mikrofonem? Przecież standardowo nie ma w naszych samochodach całego zestawu. Trzeba by całą instalację zrobić. No chyba, że będziesz dzwonił "na zegarynkę", albo "na bajki" (nie wiem, czy jeszcze coś takiego jest, ale dawno dawno temu było

    Ciężko zrozumieć o czym piszesz. Ogólny haos. Zero składni.

  8. #18
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    09 2012
    Auto
    Citroen C5 Tourer 2.0HDi
    Postów
    234

    Domyślnie

    Cytat Napisał mateuszszar Zobacz post
    jakiś czas temu zainteresował mnie zestaw bluetooth dedykowany dla naszych alf
    taki moduł pewnie był ale musisz dodać do tego jeszcze mikrofon i instalację elektryczną. generalnie jak podłączysz każdy zestaw BT to da się go podłączyć pod zestaw audio trzema kablami (+ i - audio mono, a trzeci kabel to MUTE do wyciszenia aktualnego źródła).
    minusem dla mnie jest dźwięk przez głośniki zestawu audio bo jeśli głośno słucham muzyki to głos rozmówcy też jest baaardzo głośny jeśli nie zdążę ściszyć albo druga opcja jeśli mam bardzo cicho ustawione audio to wtedy jeśli nie zrobię głośniej to nie słychać rozmówcy więc dlatego preferuję tylko podłączenie jednego kabelka czyli MUTE (teoretycznie na pin 9 ale u mnie to nie zadziałało) a głos z zestawu daję na oddzielny głośniczek i mam cały czas ustawioną tą samą głośność rozmowy.

  9. #19
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    Cytat Napisał jendras Zobacz post
    ...
    minusem dla mnie jest dźwięk przez głośniki zestawu audio bo jeśli głośno słucham muzyki to głos rozmówcy też jest baaardzo głośny jeśli nie zdążę ściszyć albo druga opcja jeśli mam bardzo cicho ustawione audio to wtedy jeśli nie zrobię głośniej to nie słychać rozmówcy...
    A opcja "Phone" w menu radia nie działa?
    Instrukcja - strona 199
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	manual_199.jpg
Wyświetleń:	591
Rozmiar:	125.5 KB
ID:	81076

  10. #20
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    09 2012
    Auto
    Citroen C5 Tourer 2.0HDi
    Postów
    234

    Domyślnie

    żeby to stwierdzić najpierw musiało by mi się udać podłączyć zestaw BT a ten po podłączeniu nie wycisza radia. poza tym nie jestem pewien czy to nie dotyczy zestawu firmowego BT a nie dokładanego niezależnie

Podobne wątki

  1. Alfa 147 problem z radiem.
    Utworzone przez farelz w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-02-2018, 14:12
  2. [159] Alfa 159 Polaczenie telefonu, przycisk z ikona telefonu na kierownicy.
    Utworzone przez bartek1204 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 14-10-2014, 20:13
  3. Alfa 147 problem z radiem
    Utworzone przez Blasius w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-04-2013, 15:18
  4. [159] podlaczenie telefonu do radia
    Utworzone przez raZZorfish w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-02-2013, 14:37
  5. Montaż Telefonu Alfa 147
    Utworzone przez paweldante w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-03-2010, 21:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory