Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Temat: Nawigacja- telefon Pomocy

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar adrianos166
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Babin, Lublin
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 TS16V Distinctive
    Postów
    29

    Domyślnie Nawigacja- telefon Pomocy

    Witam. Mam problem, a mianowicie z radiem-nawigacją w mojej alfie z 2002r. Pierwszy problem jest taki: Wkładam kartę od swojego telefonu do navi i nic mi się nie wyświetla,nie prosi o podanie pinu, gdzie trzeba go wpisać? Mam jeszcze 2 ikonki w lewym górnym rogu satelitę który jest nie aktywny- jak go włączyć ? i telefon to chyba chodzi o zasięg ale też jest nie aktywne, o co tu chodzi może ktoś mi to wyjaśni Proszę Z góry DZIĘKUJĘ

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    Gulietta 1,4 T MA 170 KM
    Postów
    1,008

    Domyślnie

    Cytat Napisał adrianos166 Zobacz post
    Witam. Mam problem, a mianowicie z radiem-nawigacją w mojej alfie z 2002r. Pierwszy problem jest taki: Wkładam kartę od swojego telefonu do navi i nic mi się nie wyświetla,nie prosi o podanie pinu, gdzie trzeba go wpisać? Mam jeszcze 2 ikonki w lewym górnym rogu satelitę który jest nie aktywny- jak go włączyć ? i telefon to chyba chodzi o zasięg ale też jest nie aktywne, o co tu chodzi może ktoś mi to wyjaśni Proszę Z góry DZIĘKUJĘ
    http://aftersales.fiat.com/elum/Mode...part_number=#1

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar adrianos166
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Babin, Lublin
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 TS16V Distinctive
    Postów
    29

    Domyślnie

    Jak bym znalazł to w książce obsługi to nie zadawał bym tu takich pytań chyba nie ?

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    09 2012
    Auto
    Citroen C5 Tourer 2.0HDi
    Postów
    234

    Domyślnie

    Cytat Napisał adrianos166 Zobacz post
    Wkładam kartę od swojego telefonu do navi i nic mi się nie wyświetla,nie prosi o podanie pinu,
    w instrukcji właśnie jest napisane, że "prawidłowe włożenie karty sim potwierdzone zostaje zaproszeniem do wprowadzenia kodu pin karty" więc albo źle wkładasz kartę albo jest uszkodzone gniazdo

  5. #5
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    Gulietta 1,4 T MA 170 KM
    Postów
    1,008

    Domyślnie

    Cytat Napisał adrianos166 Zobacz post
    Jak bym znalazł to w książce obsługi to nie zadawał bym tu takich pytań chyba nie ?
    w instrukcji znalazłbyś również jak wejść w tryb serwisowy i sprawdzić czy nawigacja widzi anteny GSMu i GPSu , czy zgłasza jakieś błędy ..kolego

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar adrianos166
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Babin, Lublin
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 TS16V Distinctive
    Postów
    29

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzejm36 Zobacz post
    w instrukcji znalazłbyś również jak wejść w tryb serwisowy i sprawdzić czy nawigacja widzi anteny GSMu i GPSu , czy zgłasza jakieś błędy ..kolego
    Kolego ja wiem jak wejść w tryb servisowy, nawigacja widzi anteny GSMu i GPSu, tylko tu jest problem że nie wyświetla się to poproszenie o pin

  7. #7
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    A karta na pewno ma włączone zabezpieczenie PINem? Bo nie jest to standard. Możesz wyłączyć sprawdzanie PIN, a karty Play chyba mają wyłączony pin w ogóle (jak miałem internet mobilny z Play, to od nowości nie pytał o PIN, nawet jak włożyłem kartę do zwykłego telefonu).

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar adrianos166
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Babin, Lublin
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 TS16V Distinctive
    Postów
    29

    Domyślnie

    Cytat Napisał mateuszszar Zobacz post
    A karta na pewno ma włączone zabezpieczenie PINem? Bo nie jest to standard. Możesz wyłączyć sprawdzanie PIN, a karty Play chyba mają wyłączony pin w ogóle (jak miałem internet mobilny z Play, to od nowości nie pytał o PIN, nawet jak włożyłem kartę do zwykłego telefonu).
    Możesz coś więcej powiedzieć na ten temat. Gdzie wyłączyć to sprawdzanie PIN ? w telefonie czy w nawigacji ?

  9. #9
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    Na karcie SIM To karta jest zabezpieczona PINem, albo i nie... A telefon, (jeśli karta nie jest zabezpieczona PINem), nie będzie wymagał podawania kodu PIN.
    Jak wsadzisz kartę do telefonu (o ile masz wyłamaną - oraz przejściówkę/adapter; do nawigacji...), to wchodząc w "ustawienia telefonu -> blokady karty sim -> ustaw blokadę karty sim -> Zablokuj kartę SIM (aby korzystać z telefonu, należy wprowadzić kod PIN)" - można wyłączyć, przez co telefon nie będzie pytał o kod PIN.
    Oczywiście dla różnych telefonów ustawienia mogą być w innym miejscu w menu telefonu. Ja podałem dla swojej xperii.

    - - - Updated - - -

    A powiedz Ty nam, czy jak wkładasz kartę sim do slotu nawigacji, to pojawia się jakakolwiek anomalia pozwalająca twierdzić, że wszystko jest w porządku (karta dobrze wsadzona, działający moduł telefonu...). Czy kiedykolwiek udało Ci się uruchomić telefon w nawigacji? czy to debiut? Bo może (odpukać, ale w sumie, jak nie było sprawdzone) coś jest spitolone?

    - - - Updated - - -

    Ja nie mam nawigacji z telefonem w samochodzie, więc na jej temat wiem tylko tyle, ile wyczytałem w instrukcji.
    Po wsadzeniu karty w slot, oprócz pinu, powinno chyba jeszcze wyskoczyć coś w stylu sygnału GSM (wcześniej powinien być przekreślony - czyli nieaktywny).
    Może niech wypowiedzą się osoby posiadające NAVI w swoich alfach?

    - - - Updated - - -

    Może czytnik kart jest trochę, jakby to powiedzieć... wyruchany, i potrzebuje lekkiego dociśnięcia, żeby zakontaktowało?
    Może by tak podłożyć jakąś małą podkładkę z innej karty (byle nie za grubej)... albo poruszać kartą, czy oby nie zaskoczy?
    Ostatnio edytowane przez mateuszszar ; 29-12-2012 o 12:24

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar adrianos166
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Babin, Lublin
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 TS16V Distinctive
    Postów
    29

    Domyślnie

    Kartę wkładam dobrze, jak bym nie wkładał to wyświetla sie SIM card not present or inserted incorrectly Karta SIM nie występuje lub nieprawidłowo włożona. Nigdy nie udało mi się tego uruchomić ponieważ samochód posiadam od 2 miesięcy. To jest debiut. Antena GSM na wyświetlaczu tez jest nieaktywna

Podobne wątki

  1. Oryginalne radio nawigacja uszkodzone POMOCY :)
    Utworzone przez adrianos166 w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-02-2014, 19:37
  2. radio, telefon, zmieniarka 156 fl pomocy
    Utworzone przez Stona1993 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-03-2013, 23:23
  3. [MiTo] Nawigacja w MiTo pomocy!
    Utworzone przez MJ1 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-06-2011, 11:12
  4. Komputer,Nawigacja,zegar,telefon-nie dziala:(Ratunku!!!
    Utworzone przez chiara.pl w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-08-2009, 13:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory