Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27

Temat: Nawigacja- telefon Pomocy

  1. #21
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    Gulietta 1,4 T MA 170 KM
    Postów
    1,008

    Domyślnie

    karta sim się zgłosiła ale poziomu sygnału GSM już nie wyświetla , to samo z GPSem nie widzi żadnego satelity. Sprawdź na 100 % czy wtyki anteny / wysuń nawigację nie odłączając jej / są podpięte prawidłowo zielony - zielony itd.Ewentualnie zamień je na próbę miejscami ..może ktoś podpiął przy antenie odwrotnie.Zobacz czy sygnał złapie jakiegoś satelitę lub wyświetli jakiś poziom sygnału przy GSMie. Może uda Ci się przez ten otwór lampki zobaczyć czy wtyczki / łączówki / anteny z kablem są dobrze zapięte .. odepnij je po kolei i sprawdź jak zachowa się wtedy poziom sygnału na wyświetlaczu nawigacji w trybie serwisowym / czy znikną te zielone pola /.
    Ostatnio edytowane przez andrzejm36 ; 31-12-2012 o 11:51

  2. #22
    Użytkownik Świeżak Avatar adrianos166
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Babin, Lublin
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 TS16V Distinctive
    Postów
    29

    Domyślnie

    Na 100% wtyczki anten są poprawnie wpięte, pod radiem jak i z tyłu, a zamienić się nie da wtyczek, Żadnego satelity nie łapie, Zastanawia mnie co to jest za czujnik który znajduję się na desce rozdzielczej za wylotem powietrza, na srodku deski rozdzielczej. Gdzie znajduję się czujnik od GPS i GSM ?

  3. #23
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    Gulietta 1,4 T MA 170 KM
    Postów
    1,008

    Domyślnie

    Cytat Napisał adrianos166 Zobacz post
    Na 100% wtyczki anten są poprawnie wpięte, pod radiem jak i z tyłu, a zamienić się nie da wtyczek, Żadnego satelity nie łapie, Zastanawia mnie co to jest za czujnik który znajduję się na desce rozdzielczej za wylotem powietrza, na srodku deski rozdzielczej. Gdzie znajduję się czujnik od GPS i GSM ?
    czujnik od gpsu i gsmu znajduje się w antenie...dlatego antena trzyzakresowa.Teraz musisz stwierdzić czy uszkodzona jest antena czy Twoja nawigacja.Masz kilka
    sposobów rozwiązania problemu :
    - prosisz kolegę alfistę o chwilową podmiankę nawigacji w jego aucie na Twoją...jeśli ruszy to wiadomo antena
    - prosisz kogoś o wypożyczenie sprawnej anteny jeśli ktoś ma taką na stanie / cena na allegro ok. 250 /..raczej nie wykonalne
    - kupujesz na allegro np. to
    http://allegro.pl/antena-zbiorcza-na...839369302.html
    z zaznaczeniem że jeśli Ci nie ruszy to ją zwracasz ...masz kilka dni na sprawdzenie..tracisz jedynie jakieś 30 pln za przesyłki
    - jak masz jakiegoś kolegę który ma np. taka antenę stosowaną pod lusterko na szybie przedniej jak ta :
    http://allegro.pl/antena-gps-hrs-gt5...854820123.html
    możesz wysłać nawigację do naprawy kol. Markowi do Białegostoku / facet naprawia takie rzeczy i pewnie ma jakieś części zapasowe /..numer tel. w ostatnim poście
    http://www.forum.alfaholicy.org/gt/8..._nav_inne.html

    osobiście zrobiłbym jeszcze tak...jeśli masz predyspozycje to nawi na stół.. rozkręcić i sprawdzić czy nie wypięła się jakaś taśma..omomierz sprawdzić przewody antenowe na zwarcie do masy / ale małe prawdopodobieństwo że padły dwa GPS I GSM /.Zdemontować antenę i ja rozebrać ..może dostała się tam woda itd.Martwi mnie jeszcze inna sprawa.. na Twoim zdjęciu z anteną GSMu nie widać jaka to wersja softu.Może być tak że ktoś próbował wgrać nowsze oprogramowanie i coś nie poszło dobrze do końca.
    Podsumowując ..wszystko jedno co wybierzesz , najpierw musisz ustalić czy to nawigacja czy antena.Jeśli antena to kupiłbym tą od citroena , jeśli nawi...wyślij ją Markowi ale się dogadaj co do ceny przeglądu i napraw.

  4. #24
    Użytkownik Świeżak Avatar adrianos166
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Babin, Lublin
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 TS16V Distinctive
    Postów
    29

    Domyślnie

    a Kolego powiesz mi co to jest za zaślepka a pod nia elektronika na desce rozdzielczej koło wylotu powietrza ? Postaram się sprawdzić czy na innej nawigacji będzie chodziła antena, jak ktoś mi użyczy radia.

  5. #25
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    Gulietta 1,4 T MA 170 KM
    Postów
    1,008

    Domyślnie

    Cytat Napisał adrianos166 Zobacz post
    a Kolego powiesz mi co to jest za zaślepka a pod nia elektronika na desce rozdzielczej koło wylotu powietrza ? Postaram się sprawdzić czy na innej nawigacji będzie chodziła antena, jak ktoś mi użyczy radia.
    jest to czujnik nasłonecznienia...

  6. #26
    Użytkownik Świeżak Avatar adrianos166
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Babin, Lublin
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 TS16V Distinctive
    Postów
    29

    Domyślnie

    aha dzięki Andrzej za pomoc jak sprawdzę antenę na innym radiu dam znać co było nie tak Dzięki za pomoc i zaangażowanie

  7. #27
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    Gulietta 1,4 T MA 170 KM
    Postów
    1,008

    Domyślnie

    http://www.forum.alfaholicy.org/147/...ego_sluzy.html

    idę świętować ..odezwij się później co z tego wyszło.

Podobne wątki

  1. Oryginalne radio nawigacja uszkodzone POMOCY :)
    Utworzone przez adrianos166 w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-02-2014, 19:37
  2. radio, telefon, zmieniarka 156 fl pomocy
    Utworzone przez Stona1993 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-03-2013, 23:23
  3. [MiTo] Nawigacja w MiTo pomocy!
    Utworzone przez MJ1 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-06-2011, 11:12
  4. Komputer,Nawigacja,zegar,telefon-nie dziala:(Ratunku!!!
    Utworzone przez chiara.pl w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-08-2009, 13:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory