Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32

Temat: Kilka pytań po zakupie AR147

  1. #1
    igi
    Gość

    Domyślnie Kilka pytań po zakupie AR147

    Kupiłem AR147 JTD 1.9 115KM i ogólnie jestem zadowolony z zakupu. Jak to w starym samochodzie jest kilka usterek lub ja czegoś nie wiem. Znalazłem sporo postów które mi rozjaśniły w głowie. Chcialbym się upewnić czy dobrze rozumuje.
    1) Auto się nie dogrzewa, w mieście temp rośnie max do 70stopni jak wyjade z miasta na trasę od razu temp. spada trochę ponad 50 i więcej nie chce. Po załączeniu zimnego silnika rura do chłodnicy robi się ciepła. jak już tu konsultowałem to na pewno termostat.
    2) Nie ważne ile bym nie nastawił na klimatroniku powietrze z nawiewu leci ledwo ciepłe jak starej baby kolano....myslałem ze wina nie dogrzania, ale jak włączę na HI wtedy grzeje dobrze... czy to moze być tez wina termostatu? czy na HI jest jakieś dodatkowe dogrzewnie? mam takie w avensis.
    3) Jak załączę klimę to zaczynają bujać się wolne i słychać pod maską delikatny szum... nie wiem czy tak jest normalnie czy szukac problemu? jesli tak to gdzie?

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar malin2k5
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Połczyn-Zdrój
    Auto
    Giulietta QV Nero Etna, Alfa Romeo 156 SW '02 BLU VELA, 126p '78
    Postów
    4,105

    Domyślnie

    Cytat Napisał igi Zobacz post
    Jak załączę klimę to zaczynają bujać się wolne i słychać pod maską delikatny szum... nie wiem czy tak jest normalnie czy szukac problemu? jesli tak to gdzie?
    To nie jest problem, po prostu kompresor klimatyzacji obciąża dodatkowo motor.

  3. #3
    igi
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał malin2k5 Zobacz post
    To nie jest problem, po prostu kompresor klimatyzacji obciąża dodatkowo motor.
    ale czy tak powinno być? przeciez nie jest to silnik 1200 ktoremu brakuje mocy, mam Avensisa i VW T5 i tam takie rzeczy sie nie dzieją przy załączonej klimie. może cos sie zaciera w spręzarce i cięzko chodzi?

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar micorl
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Siewierz/Mierzęcice
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL JTDM 16v TI Q2 - była,Alfa Romeo 159SW JTDM 16v TI,Alfa Romeo 147 FL 1.6 T.S
    Postów
    848

    Domyślnie

    Wg mnie jest coś nie tak.U siebie nie zauważyłem zjawiska falowania obrotów ani dźwięku, który byłby inny po wł/wył. klimy. To chyba oznacza to, co myślisz, czyli problemy ze sprężarką.

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar malin2k5
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Połczyn-Zdrój
    Auto
    Giulietta QV Nero Etna, Alfa Romeo 156 SW '02 BLU VELA, 126p '78
    Postów
    4,105

    Domyślnie

    Mi nie chodziło o falowanie obr. tylko o minimalny spadek w momencie załączenia się sprężarki.

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar RoBeRt 147
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Ostrów Wlkp./ Kalisz
    Auto
    ALFA 147 2002r.1.9JTD 8V 115KM 6b ;)
    Postów
    646

    Domyślnie

    a wentylator Ci sie zalacza?? jak wlaczysz klime powinien sie wlaczyc... moze z nim cos jest...

  7. #7
    igi
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał RoBeRt 147 Zobacz post
    a wentylator Ci sie zalacza?? jak wlaczysz klime powinien sie wlaczyc... moze z nim cos jest...
    nie zwróciłem uwagi jak załączę klimę.... ale jak bez klimy to chodzi normalnie i nie buja obrotami.

  8. #8
    Użytkownik Embrion Avatar Lobuz
    Dołączył
    08 2012
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 T.S.
    Postów
    15

    Domyślnie

    kolego co do spadających obrotów , mam tak samo, wskazówka spada dosłownie o 1 kreskę co wiąże sie również z zmiana odgłosu silnika, wszystko trwa ok 1 sek wiec wydaje mi sie ze tak porostu powinno być.. (chociaż mogę sie mylić)

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar RoBeRt 147
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Ostrów Wlkp./ Kalisz
    Auto
    ALFA 147 2002r.1.9JTD 8V 115KM 6b ;)
    Postów
    646

    Domyślnie

    wentylator bez klimy Ci się włącza?? a pisałeś ze max do 70st Ci się nagrzewa wiec wentylator nie ma prawa się włączyć... a jak włączasz klimę to wentylator chodzi cały czas na 1 biegu... ale może to coś innego ciężko tak wróżyć... masz może kabel i FES'a?

  10. #10
    igi
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał RoBeRt 147 Zobacz post
    wentylator bez klimy Ci się włącza?? a pisałeś ze max do 70st Ci się nagrzewa wiec wentylator nie ma prawa się włączyć... a jak włączasz klimę to wentylator chodzi cały czas na 1 biegu... ale może to coś innego ciężko tak wróżyć... masz może kabel i FES'a?
    to zle zrozumiałem pytaniechodzilo mi o wentylator nawiewu powietrza do kabiny, ten chlodzący silnik sie nie załącza w normalnej pracy. z klima zaraz pojdę do garażu i sprawdzę.

    - - - Updated - - -

    co do kabla i innych rzeczy.... nie mam nic. Alfa kupiona 30.12 i jest to moja pierwsza Alfa

    - - - Updated - - -

    wróciłem z garażu, wentylator załącza się wraz z klimatyzacją. chodzi ładnie i lekko.

Podobne wątki

  1. [159] Kilka pytań po zakupie AR 159 SW
    Utworzone przez Adam3206 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 01-05-2015, 03:39
  2. [159] Po zakupie 159 - kilka pytań
    Utworzone przez naphta w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 18-10-2013, 17:54
  3. Opony, głośniki i kilka innych pytań po zakupie
    Utworzone przez Grafit w dziale 156
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 08-08-2013, 20:49
  4. Kilka problemów i Kilka Pytań ALFA 147 1.6 TS
    Utworzone przez michasecp w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-02-2012, 20:48
  5. [145] Kilka pytań/problemów po zakupie
    Utworzone przez adelon w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 04-08-2010, 09:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory