Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Temat: P0401 - Układ recyrkulacji spalin - wykryty niewystarczający przepływ (??)

  1. #1
    lola
    Gość

    Unhappy P0401 - Układ recyrkulacji spalin - wykryty niewystarczający przepływ (??)

    Witam.
    Ostatnio wróciłam z długiej trasy, na drugi dzień po nocy odpalam auto i wyskoczył mi MCSF. Auto nie kopci, jest dynamiczne jak zawsze, tyle że pali się kontrolka silnika cały czas. Wychodzi na to że mój EGR po prostu nie funkcjonuje- w ogóle nie dopuszcza spalin do silnika- tak mi powiedziano, że się przyciął.
    Po odczytaniu błędów okazało się że to p0401 jak w temacie. EGR został wyciągnięty i wyczyszczony choć wcale nie było co za bardzo czyścić. Natomiast nie można było ruszyć bolca od elektromagnesu. Pędzelek z benzyną i trzpień zaczął chodzić bardzo luźno. Poskładano wszystko do kupy i lipa- po skasowaniu błędu, po 3 uruchomieniach auta MCSF i p0401 powraca. Wszystko wyczyszczone na błysk, a naprawdę nie był zabrudzony. O co więc chodzi?? Pomocy!

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    04 2011
    Auto
    916 i 955
    Postów
    2,260

    Domyślnie

    trzeba podać 12v na elektromagnes zaworu- jak nie zadziała to do wymiany, albo programowo wyłączyć EGR i całkowicie zaślepić

  3. #3
    lola
    Gość

    Domyślnie

    Czyli znowu trzeba go wyciągać Mam obawy że przyblokował się na długiej trasie w pozycji "zamknięty", potem auto stało 3 dni na mrozie i przyłapało ten bolec, a potem jak odpaliłam i EGR chciał zadziałać na postoju na mrozie to się elektromagnes spalił... Nie wywaliło mi błędu w trasie powrotnej bo dopiero po 3 odpaleniu wyskakuje... Jest takie coś prawdopodobne?? Jak EGR był wyciągnięty ostatnio to nie szło tego bolca wyciągnąć ale w końcu złapany czymś puścił i chodził luźno- tak powinno być??
    Dodam że Alfa ma 90 000 km pewnego przebiegu. Możliwe żeby ten zawór padł już??- nie był nawet szczególnie zabrudzony, taki nalot tylko.
    Z ciekawości jaki jest koszt wycięcia programowego EGR??

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar Avari
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Włodawa
    Auto
    AR 147 2003r 1,9JTD 115KM
    Postów
    610

    Domyślnie

    Przebieg, różnie to z nim bywa. Narazie podaj 12V ttak jak pisał maciek i zobacz co będzie się działo. O ile się nie mylę ktoś z forum za kilka piw sprzeda Ci inf jak zrobić wyprogramowanie


  5. #5
    lola
    Gość

    Domyślnie

    OK, mam nadzieje że uda się wykręcić sam elektromagnes, ale to pewnie dopiero w sobotę.
    Znalazłam foto tego elektromagnesu, co tu się powinno poruszać- tylko ten mały bolczyk (2) czy coś więcej wkoło niego (1)??
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	egr.jpg
Wyświetleń:	770
Rozmiar:	54.9 KB
ID:	83098

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    Ale jest przeciez instrukcja na forum w dziale "zrób to sam" nt. rozbierania EGR wraz z elektromagnesem.

  7. #7
    lola
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał LukaSS Zobacz post
    Ale jest przeciez instrukcja na forum w dziale "zrób to sam" nt. rozbierania EGR wraz z elektromagnesem.
    A czy ja gdziekolwiek zapytałam jak rozbierać?? Przecież wyraźnie jest napisane że ostatnio był rozbierany (oczywiście zgodnie z instrukcją z działu ZRÓB TO SAM).
    Pytanie dotyczy który element ma się poruszać (wysuwać) po podłączeniu napięcia . Czytaj ze zrozumieniem kolego (od początku do końca) zanim napiszesz.
    A tymczasem czekam na pomocne porady.

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    To jak czytałeś instrukcję to czytaj ze zrozumieniem bo jest napisane co się rusza
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  9. #9
    lola
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaboleq Zobacz post
    To jak czytałeś instrukcję to czytaj ze zrozumieniem bo jest napisane co się rusza
    1. Czytał(A)ś
    2. Ale ciężko odpowiedziec jeśli ktoś wie... Instrukcję czytałam nie jedną, używa się w nich sformułowań- bolec, trzpień, rdzeń (atomowy?), więc pytam dla upewnienia się i sprecyzowania. Kiedy mam się zastanawiać? jak już będzie zawór ponownie wyciągnięty? Chyba jednak wolę za wczasu... Ten mały bolczyk ma ruszyć w pojedynkę tą dużą sprężynę w EGR?

  10. #10
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    04 2011
    Auto
    916 i 955
    Postów
    2,260

    Domyślnie

    Cytat Napisał lola Zobacz post
    Ten mały bolczyk ma ruszyć w pojedynkę tą dużą sprężynę w EGR?
    no tak

Podobne wątki

  1. Przepływ powietrza jaka wartość max
    Utworzone przez sebastian-wro w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-06-2016, 15:42
  2. Błąd recyrkulacji spalin ar 2,4 140KM 2000 r
    Utworzone przez maxonof w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-03-2014, 18:32
  3. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 02-05-2013, 13:38
  4. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-12-2007, 19:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory