Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 39

Temat: Wymiana zegarów JTD

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar czester.91
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    147 JTDm
    Postów
    117

    Talking Wymiana zegarów JTD

    witam.
    mam auto z 2006 roku i niestety w tym roczniku nie ma już zegarów w tubach co ubóstwiam...
    zapytanie polega na tym czy zegary od modelu przed liftem pasowałyby do tego po ? czy ewentualna wymiana byłaby skomplikowana? czy ktoś może już zrobił coś takiego lub znalazł jakiś patent na to ?

  2. #2
    ViP Ogier Avatar grzesiek87
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Piła
    Auto
    147, 159 i Giulietta
    Postów
    156

    Domyślnie

    Ja wymieniałem swoje zegary przed liftowe na te po lifcie i wszystko pasuje bez problemowo. A te tuby wcale nie są takie super, mi się bardziej widzi wersja po liftowa.
    Wymiana jest banalna i zajmuje kilka minut. 4 śrubki, odsuwasz kierownice i bez użycia żadnej siły wychodzą. Przewdoy są na tyle długie że można je bez komplikacji wypiąć.

    Pozdrawiam

  3. #3
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    RZESZÓW
    Auto
    ALFA 147 JTD
    Postów
    10

    Domyślnie zegary

    Cytat Napisał grzesiek87 Zobacz post
    Ja wymieniałem swoje zegary przed liftowe na te po lifcie i wszystko pasuje bez problemowo. A te tuby wcale nie są takie super, mi się bardziej widzi wersja po liftowa.
    Wymiana jest banalna i zajmuje kilka minut. 4 śrubki, odsuwasz kierownice i bez użycia żadnej siły wychodzą. Przewdoy są na tyle długie że można je bez komplikacji wypiąć.

    Pozdrawiam
    witam też mam 147 JTD 03r. a jak piszesz że założyłeś te po lifcie to czy chodził ci tempomat go po lifcie jest na liczniku a przed liftem na wyświetlaczu a ASR jak ci chodzi świeci ci ASR czy ESP i jeszcze jedno pytanie czy kostka do wpięcia jest taka sama bo reszta chyba już tak kupiłbym po licie białe jak podejdą z przebiegiem 132 tyś jakby ktoś miał ewentualnie przed liftowe też białe pozdrawiam

  4. #4
    ViP Ogier Avatar grzesiek87
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Piła
    Auto
    147, 159 i Giulietta
    Postów
    156

    Domyślnie

    Tempomat chodzi bez problemów i świeci też, co do asr to w starej wersji był inny znaczek a w nowej jest żółty trójkąt z wykrzyknikiem owinięty strzałką. Kostka jest identyczna, żadnych przeróbek nie trzeba robić.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Wrocław/Kalisz
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd 2005r
    Postów
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał czester.91 Zobacz post
    witam. mam auto z 2006 roku i niestety w tym roczniku nie ma już zegarów w tubach co ubóstwiam... zapytanie polega na tym czy zegary od modelu przed liftem pasowałyby do tego po ? czy ewentualna wymiana byłaby skomplikowana? czy ktoś może już zrobił coś takiego lub znalazł jakiś patent na to ?
    Podzielam Twój entuzjazm !

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Tarin
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    AR 147 1.9 JTD 115KM
    Postów
    31

    Domyślnie

    Fajnie że ktoś poruszył ten temat, bo nie musze zakładać nowego. Mam takie pytanko, czy jak kupie na allegro zegary dedykowane pod JTD przedliftowe, to wystarczy wyjąć stare przepiąć wtyczkę i wszystko będzie robotać? Bo w aktualnych zegarach, w czasie mrozu wylał mi się wyświetlacz od komputera i wygląda to nieestetycznie.... Czy zwrócić na coś uwagę przy kupnie ? Czy wystarczy eropejczyk JTD przedlift? I jak wygląda sprawa przebiegu ? Coś trzeba kodować itp?

  7. #7
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar czester.91
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    147 JTDm
    Postów
    117

    Domyślnie

    no właśnie na co zwrócić uwagę? i czy nie ma później żadnych problemów z błędami z kompa, przebiegiem itp ?

  8. #8
    ViP Ogier Avatar grzesiek87
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Piła
    Auto
    147, 159 i Giulietta
    Postów
    156

    Domyślnie

    Tak jak pisałem wcześniej wszystkie wtyczki idealnie pasują. Co do przebiegu to będziesz miał taki z jakim kupisz licznik i będzie on "migał". Aby przestał migać należy zrobić w aso bądź samodzielnie poprzez komputer osiowanie proxy. Jeśli kupisz z mniejszym przebiegiem można go też bez problemów podnieść do aktualnego. Ja kupiłem licznik z przebiegiem o 10k km mniejszym i tak zostawiłem, zrobiłem tylko osiowanie.

    Pozdrawiam

  9. #9
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar czester.91
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    147 JTDm
    Postów
    117

    Domyślnie

    a jak zrobic osiowanie proxy ? dokladnie co trzeba miec i jak sie do tego zabrac?

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar wiedzmaak
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD M-Jet 16V------------------------ Alfa Romeo 159 2.0 JTDm 170 km
    Postów
    1,735

    Domyślnie

    Będziesz potrzebować kabel elm327, oraz program Multiecuscan w wersji pełnej. Chyba nic nie zapomniałem

    Wysłane z mojego HTC One S

Podobne wątki

  1. Wymiana oświetlenia zegarów
    Utworzone przez MatiMatteo w dziale 147
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 18-09-2015, 04:26
  2. [GTV] Wymiana środkowych zegarów
    Utworzone przez Wedżi w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-06-2013, 22:04
  3. wymiana zegarów na białe 156 2.4 jtd
    Utworzone przez manix w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 31-01-2013, 16:29
  4. [156] Wymiana zarówek zegarów
    Utworzone przez a59 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-10-2008, 21:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory