Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Temat: Wyraźny szum w okolicach drzwi.

  1. #1
    Mariusz_NIL
    Gość

    Domyślnie Wyraźny szum w okolicach drzwi.

    Witam.
    Mój problem mam dość długo ale dopiero ostatnio mogłem się nim zająć otóż, przy większej prędkości ~80 km/h słyszę wyraźny szum w okolicach między drzwiami a słupkiem. początkowo myślałem że jest to uszczelka drzwi więc kupiłem taką i wymieniłem - nic nie dało. Podejrzewam jeszcze uszczelkę między tylną boczną szybą a drzwiami kierowcy ( jest uszkodzona jakieś 3cm od góry) z tym że wydaje mi się że do jej wymiany muszę wyjąć szybę? Drzwi są równo z resztą karoserii, szpary też równe. Może miał ktoś coś podobnego i już to rozwiązał. Alfa 147 wersja 3 drzwiowa.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Monia
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Warszawa (Białystok)
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL - 2005r - 1.9 jtd
    Postów
    81

    Domyślnie

    Mam ten sam problem, wydaje mi się że to może być uszczelka intercoolera ale lepiej to sprawdzić bo jest to irytujące i niepokojące, jak będę wiedziała na 100% wtedy powiem co to

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar KlaudioOs
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Koszęcin
    Auto
    Alfa Romeo 2003' 147 1.9 JTD 140KM BOSE
    Postów
    1,100

    Domyślnie

    również ma wersję 3D, i mi taki szum występuje przy około 100-120 km/g w górę ... strasznie to wkurza, i wydaje mi się że to coś z uszczelkami będzie, bo po stronie drzwi pasażera tak się nie dzieje, pierwotnie też myślałem że to spowodowane brakiem uszczelki na spodzie drzwi, kupiłem, dałem i nic...

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Monia
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Warszawa (Białystok)
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL - 2005r - 1.9 jtd
    Postów
    81

    Domyślnie

    sprawdź od str pasażera bo ja też myślałam że to tylko po mojej str słychać dopóki "pasażer" nie powiedział mi że po drugiej str też..
    dziwne to.. :O

  5. #5
    Mariusz_NIL
    Gość

    Domyślnie

    Mój znajomy stwierdził że to może być powypadkowe auto i krzywizny w drzwiach są niedopasowane tylko że przy wyjęciu uszczelki zauważyłbym że ze zgrzewami coś jest nie tak ;/ a one wyglądają na fabryczne.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Monia
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Warszawa (Białystok)
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL - 2005r - 1.9 jtd
    Postów
    81

    Domyślnie

    nie sądze, usłyszałabym to wcześniej, jeżdżę 4 lata a te zjawisko pojawiło się dopiero teraz


  7. #7
    Mariusz_NIL
    Gość

    Domyślnie

    Zastanawiam się nad tym intercoolerem i wydaje mi się ,że gdyby to była jakaś nieszczelność na trasie intercooler - przepustnica to powinien być zauważalny spadek mocy a szum słyszalny nawet na postoju przy dodawaniu gazu. Jesienią czyściłem turbo i cały dolot i wszystko było poskładane na nowych opaskach więc też mało prawdopodobne żeby coś się posypało, ale zawsze sprawdzić można, na pewno nie zaszkodzi.

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Monia
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Warszawa (Białystok)
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL - 2005r - 1.9 jtd
    Postów
    81

    Domyślnie

    z tym spadkiem mocy to niekoniecznie chyba jezeli chodzi o in., ale w ogole ja mam wrazenie ze te syczenie to bardziej tak jakby woda gdzies tam byla... ;/ i jak puszczam gaz to w zasadzie tez to slysze przy duzej predkosci, dopiero jak juz zwalnia to nie slychac wiec wykluczam turbine dalej obstawiam uklad wydechowy u Was tez tak jest?

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar KlaudioOs
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Koszęcin
    Auto
    Alfa Romeo 2003' 147 1.9 JTD 140KM BOSE
    Postów
    1,100

    Domyślnie

    układ wydechopwy? to na obrotach tak samo spaqliny wylatują i by syczało, moim zdaniem to ewidentnie drzwi, i jechałem po stronie pasażera i od strony pasażera takich dźwięków syczenia nie ma, więc to na pewno po stronie drzwi, nie wiem tylko czy mówimy o tym samym problemie, bynajmniej nie da się tego nagrać tak żeby odzwierciedlić realistyczny dźwięk,

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Monia
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Warszawa (Białystok)
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL - 2005r - 1.9 jtd
    Postów
    81

    Domyślnie

    więc to wielce prawdopodobne że mowimy o czyms innym bo ja raczej slysze to z tylu i to po dwoch stronach, jade w pon do mech. !

Podobne wątki

  1. [Giulietta] szum i nieszczelnosc drzwi
    Utworzone przez mandecki w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 20-10-2021, 16:29
  2. Zbędne przetarcia w okolicach drzwi co z tym zrobić????
    Utworzone przez Karol89 w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-03-2013, 12:58
  3. Hamulce i szum
    Utworzone przez kylo1990 w dziale 147
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 26-08-2012, 14:06
  4. [155] Szum
    Utworzone przez Tweety w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-02-2011, 19:49
  5. [166] Dziwny dźwięk w okolicach przednich drzwi.
    Utworzone przez qckr w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-07-2008, 19:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory