Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Nie wkręca sie powyżej 3000obr

  1. #1
    Fotii79
    Gość

    Domyślnie Nie wkręca sie powyżej 3000obr

    Witam.
    Od 2 dni mam problem.
    Po pierwsze auto się dość długo odpala...wcześniej paliła jak pszczółka.
    Poza tym nie wkręca się wyżej niż 3000 obrotów.Tak jak by coś odcinało.
    Jak na jałowym biegu wciskam gaz powoli do dojdzie do 3000 i koniec a jak wcisnę szybko to kilka raz (przygazuje) i koniec.Widać to na podpiętym linku.( gaz wciskałem do podłogi.)
    Poczytałem tu trochę i podejrzewam silnik krokowy ale nie jestem pewien więc nie chciał bym go wymieniać przed upewnieniem się .Poza tym w mojej Alfie muszę wymienić razem z przepustnicą.
    Z tego co wiem to po przekręceniu kluczyka przepustnica ustawi się automatycznie...no ale czy podczas tego ustawiania ona powinna się otworzyć w całości czy tyko cykać...no i ten dźwięk podczas ustawiania jest tochę dziwny...
    Czy ktos już się spotkał z takimi objawami????

    OBROTY: http://www.youtube.com/watch?v=ow3DDxvbmb8
    PRZEPUSTNICA: http://www.youtube.com/watch?v=hGtLvMLZT48
    (30 sekunda)
    Dodam że nie pali się żadna kontrolka.Dziwi mnie tez dziwny skok wskazówki od paliwa co widać na pierwszym filmiku zaraz po odpaleniu.
    Jakieś sugestie???
    Alfa Romeo 147 1,6 77kw 2001r

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2013
    Auto
    AR 147, 1.6 105KM, rocznik 2001
    Postów
    47

    Domyślnie

    Co do ustawiania przepustnicy,mam ten sam silnik co ty, i u mnie jest tak, że przepustnica ustawia się w czasie, kiedy czekam żeby mi zgasły kontrolki na desce rozdzielczej,czyli jakieś 3-4 sek po przekręceniu kluczyka, a u ciebie uruchamia się to po strasznie długim czasie.
    Myślę, że masz coś nie tak ze sterowaniem przepustnicy, gdybyś dał radę to podepnij ją pod komputer,i napisz co wyskakuje.

    PS: Wyczyść sobie przepustnice, bo masz brudną.

  3. #3
    Fotii79
    Gość

    Domyślnie

    No własnie, ja muszę poczekać ponad 30 sek.No i to dziwne piszczenie... Dziś jadę na komputer na 17 tą i napisze co mi wykazało.

  4. #4
    Fotii79
    Gość

    Domyślnie

    Ok jestem już po kompie.Było trochę błędów które wykasowaliśmy i powracają tylko 2. P0340 phase control i drugi coś z napięciem czujnika poziomu paliwa.Wydaję się że muszę zmienić ten czujnik położenia wałka rozrządu...No chyba że rozrząd przeskoczył...Bo z tego co wyczytałem to powinna się chyba palić kontrolka jeśli czujnik by padł...Zobaczę jeszcze czy może wtyczka nie zaśniedziała.


  5. #5
    slawek1988r
    Gość

    Domyślnie

    Rozwiązałeś ten problem?? a ta wskazówka od paliwa to miałem to samo w AR156 tylko dodatkowo opadał jeszcze licznik podczas jazdy. problemem była płytka na akumulatorze trzeba ją przeczyścić.

  6. #6
    Fotii79
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawek1988r Zobacz post
    Rozwiązałeś ten problem?? a ta wskazówka od paliwa to miałem to samo w AR156 tylko dodatkowo opadał jeszcze licznik podczas jazdy. problemem była płytka na akumulatorze trzeba ją przeczyścić.
    Dziękuje kolego serdecznie, POMOGŁO przeczyściłem wszystkie styki i wtyczki i wskazówka już nie opada.Dodatkowo zauważyłem że wcześniej zawyżała poziom paliwa po przeczyszczeniu trochę opadła)
    Co do tego czujnika to jeszcze problemu nie rozwiązałem. Po prostu brak kasy.Wymieniłem łożysko i klocki i dopiero zbieram fundusze na ten czujnik.Jest to trochę irytujące bo się wlokę po drodze i spalanie wydaję mi się jest trochę większe no ale .....

  7. #7
    ARbunia
    Gość

    Domyślnie

    Jest to na 100% ten czujnik uwalony inaczej na niego sie mowi Halla tez mam taki sam przypadek nie idzie wiecej niz 3tys obr

  8. #8
    v-rod
    Gość

    Domyślnie

    Przez ten czujnik Halla też ciężej odpala z powodu błędnego czytania położenia 1 cylindra

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2022
    Auto
    156
    Postów
    5

    Domyślnie

    Ja mam tak samo ale to sie zdarza raz na parenascie odpalen czasami gasze go ide cos zalatwic odpalam i jest ok czasami tez przez pol dnia tak sie dzieje raz udalo mi sie to podczas jazdy zlikwidowac gaszac pare razy silnik podczas jazdy wiec niewiem czy to faktycznie czujnik halla czy moze gdzies jest jakies newralghiczne miejsce gdzie sie np wiazka przeciera.
    po za tym raz sie check engine swieci raz nie wiec roznie z tym jest

Podobne wątki

  1. 2.0 TS nie wkręca się powyżej 4500 rpm
    Utworzone przez Matix w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-11-2015, 22:29
  2. Brak mocy powyżej 3000obr/min. TS 1.6 16V
    Utworzone przez manius2008 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-10-2012, 16:38
  3. Nie wkręca się powyżej 3500obr/min 2.0 V6 TB
    Utworzone przez zimnylm w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-09-2012, 00:17
  4. Kontrolka wtrysku powyżej 3000obr/min JTD
    Utworzone przez dawidkar w dziale 166
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 30-04-2011, 09:58
  5. Nie wkręca się powyżej 4tys. obr. - DLACZEGO ?
    Utworzone przez Barus91 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 15-01-2011, 10:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory