Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Zerwany drut od wewnętrznej klamki tylnych drzwi - jak zaczepić o zamek?

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2011
    Auto
    147 1.9JTD 8v
    Postów
    91

    Domyślnie Zerwany drut od wewnętrznej klamki tylnych drzwi - jak zaczepić o zamek?

    Witam.

    Klamka wewnętrzna od tylnych drzwi prawych nie działa. Rozkręciłem boczek i okazuje się że drut który idzie od klamki do zamka jest przy zamku zdjęty (lub odłamał się fragment zaczepu przy zamku). Dostęp do zamka jest krótko mówiąc przeje*@!any. Odkręciłem trzy śruby od zamka (rusza sie lekko) jednak jest on przyczepiony jeszcze do zewnętrznej klamki i ogranicza manewrowanie nim praktycznie do zera. Zdjąłem całą klamkę wewnętrzną odczepiłem od niej ten cholerny drut i próbowałem wymacać "na ślepo" o co może ten drut być zaczepiony .... bez efektów.

    Wiem, ze przydałyby się zdjęcia (jutro postaram się dodać). Być może ktoś z was przerabiał już temat. Moje pytanie brzmi czy aby zaczepić ten drut muszę rozkręcać dosłownie cały zamek wraz z klamką zewnętrzną Największym problemem jest dostęp do zamka i na chwilę obecną nie mam pomysłu jak znaleźć w nim punkt zaczepienia.

    No i jeszcze taki szczegół co by to tak zrobić aby nie skończyło się to zamkniętymi drzwiami i brakiem ich otwarcia również od zewnątrz ...

  2. #2
    Użytkownik Embrion Avatar iwan_87
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    alfa 147 1,6 16V 2004r
    Postów
    23

    Domyślnie

    Witam kolege

    Przerabialem ten sam problem i musze przyznac jesli chodzi o dostep
    ale jakos dalem rade zdjalem bok drzwi odkrecilem klamke i wymacalem zamek jest na nim otwor na drut gdzie trzeba wlozyc to zagiecie jednak u mnie po wlozeniu i zamontowaniu klamki na miejsce drucik wyskawiwal wiec musialem go bardziej zagiac i ciezko bylo pozniej zachaczyc o ten otwor ale dalem rade

    podrzuce Ci filmik moze pomoże

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2011
    Auto
    147 1.9JTD 8v
    Postów
    91

    Domyślnie

    Dostałem filmik od Iwana - jest rewelacyjny. Powinieneś go zamieścić dla przyszłych pokoleń gdzieś a administracja forum powinna go dodać do filmoteki "zrób to sam".
    Dzięki stary. Bardzo mi pomogłeś.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    159, 1.9 8v 162 hp
    Postów
    96

    Domyślnie

    W zamku powinny być 2 okrągłe małe plastiki w które wchodzi ten zagięty drucik, u mnie ten plastik WYPADŁ przez co jak włożyłem ten zagięty drucik to on za każdym razem wypadał :p dlatego warto się temu również przyjrzeć, i powodzenia kolego, najgorzej z dostępem, nie jeden na tym zęby pozjadał

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2011
    Auto
    147 1.9JTD 8v
    Postów
    91

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaaamilp Zobacz post
    W zamku powinny być 2 okrągłe małe plastiki w które wchodzi ten zagięty drucik, u mnie ten plastik WYPADŁ przez co jak włożyłem ten zagięty drucik to on za każdym razem wypadał :p dlatego warto się temu również przyjrzeć, i powodzenia kolego, najgorzej z dostępem, nie jeden na tym zęby pozjadał

    Na YT zamieściłem filmik jak ja to zrobiłem. Z kamerą zaczepianie tego drutu jest dużo łatwiejsze. Mam nadzieje, że przyda się innym forumowiczom.
    Link do filmu: http://www.youtube.com/watch?v=c9tXPthDz14

Podobne wątki

  1. Zamek w tylnych drzwiach nie zamyka się - gdzie naprawić?
    Utworzone przez Michal777 w dziale Mazowieckie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-03-2015, 21:12
  2. [159] Obudowa klamki wewnętrznej - potrzebny numer części
    Utworzone przez klimucho w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-04-2013, 08:18
  3. [164] Poszukuję klamki wewnętrznej kierowcy
    Utworzone przez Michał Zając w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-02-2012, 08:41
  4. [155] Centralny zamek tylnych drzwi
    Utworzone przez Michu1 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-05-2010, 07:42
  5. Wewnetrzna obudowa klamki drzwi
    Utworzone przez selius w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-12-2009, 23:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory