Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Temat: Wymiana uszczelki pokrywy zaworow

  1. #11
    pieuk
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał heavy1691 Zobacz post
    Witam. W lany poniedzialek na autostradzie A1 nieopodal Rybnika moje auto sie uszkodzilo, swiece zaplonowe (NGK) zalane byly olejem - nie bylo ich praktycznie widac. Sadze ze uszkodzona zostala uszczelka pokrywy zaworow. Po wylaczeniu samochodu auto nie chcialo odpalic. Chcialem wziasc sprawe w swoje rece i odkrecic swiece by olej spowrotem sie wlal. Gdy to wykonalem auto odpalilo lecz obroty bardzo skakaly (prawie o 200 ). Z silnika wydobywal sie bialy dym, z rury wydechowej niebieski. Uszczelka pod glowica jest w porzadku bo byla wymieniana 20 t km przebiegu temu (Cometic) Wylaczylem samochod i wyciaglem kable zaplonowe by zobaczyc co jest grane, a tam znow olej sie przedostal lecz nie byly calkiem zalane. probowalem odpalic samochod ponownie lecz bez skutku.

    Glownie rozchodzi mi sie o poradnik na temat wymiany tej uszelki i o porady, bo calkiem mozliwe ze problem tkwi w innym podzespole silnika.

    Moj woz:
    Alfa Romeo 147 ECO (105km) 1.6 Twin Spark wersja 3D
    Data produkcji: 2000 r.
    Data pierwszej rejestracji: 2001 r.

    Pozdrawiam i Dziekuje ; )
    Pisałem już w innym wątku jak puściła uszczelka i olej zalewał cewką aż dosłownie zgniła Dymił na niebiesko bo odkręcając swiece wpuściłeś olej do komory spalania.

  2. #12
    heavy1691
    Gość

    Domyślnie

    Zamowilem na allegro komplet cewek uzywanych firmy bosch, komplet przewodow zaplonowych uzywanych firmy bosch, komplet swiec ngk 2 i 3 elektrodowych. Sadze ze to powinno rozwiazac problem. Cewki i przewody zaplonowe z samochodu o przebiegu 130 t km przebiegu Alfa Romeo 147 2.0 (nr wybity na cewkach z allegro jest taki sam jak na moich, rowniez to dotyczy przewodow zaplonowych; nr katalogowy cewek z aukcji: 1 227 030 071, nr katalogowy przewodow zaplonowych z auckji: 0 356 250 037) wiec nie jest tak zle, a swiece nowe.

    Jakies rady by cos jeszcze wymienic ? Wszystkie uwagi mile widziane, zalezy mi na mojej belli - pare latek jeszcze musi wytrzymac ; )

    Cewki: http://allegro.pl/alfa-romeo-147-156...128963994.html
    Przewody: http://allegro.pl/alfa-romeo-147-156...129193159.html
    Swiece: http://allegro.pl/hit-swiece-alfa-ro...162148130.html

  3. #13
    pieuk
    Gość

    Domyślnie

    Coś tanie te świece IMHO...

  4. #14
    heavy1691
    Gość

    Domyślnie

    Ww. czesci wymienilem i znow to samo. Stwierdzilem ze kabelek (wtyczka), ktory jest wpinany do cewki musi byc uszkodzony lub cos nie tak z silnikiem. Na wlaczonym silniku odpinalem wtyczki. Sprawa wyglada tak gdy odpinam pierwsze 3 wtyczki to silnik zaczyna sie bardziej telepac - wiec reaguje, lecz na 4 wtyczce cos nie tak bo zero reakcji. Podlaczylem pod kompa u mechanika i powiedzial mi ze nie dziala 4 cylinder.

    Jakies sugestie ?
    Jak myslicie bedzie to usterka od strony elektrycznej czy mechanicznej ?

Podobne wątki

  1. Nie odpala po wymianie uszczelki pokrywy zaworów JTD
    Utworzone przez M@ri@n w dziale 166
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 28-02-2015, 08:02
  2. Cieknie spod pokrywy zaworow
    Utworzone przez KornelPL w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-01-2015, 10:25
  3. Uszczelka pokrywy zaworow AR 156 1.8 16v ts 98r.
    Utworzone przez daniel675 w dziale 156
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 20-12-2011, 10:43
  4. Problem z dobraniem uszczelki pokrywy zaworów V6..
    Utworzone przez olegunar27 w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 22-04-2011, 13:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory