Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: Z dnia na dzien, pół alfy sie zsypało po ASO

  1. #1
    Użytkownik Znawca Avatar Mongoose
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    156 Sportwagon 2.0 JTS
    Postów
    1,326

    Domyślnie Z dnia na dzien, pół alfy sie zsypało po ASO

    Przedstawię kilka problemow, które znikąd się wzięły w moim samochodzie, a wszystko po remoncie w ASO, w ktorej wyminilem wszystkie filtry, olej, pelny rozrzad, wydech itp. Bylem u nich z moimi żalami, ale pomimo już burzliwej dyskusji i zaciętych slow nadal umywają rączki...

    Alfa romeo 147 1.6 TS 120KM przebieg 170tys, wszystko zaczelo sie 1kkm temu po naprwie

    1. Sprzęgło chodziło mi "dziwnie" raz było twardsze, raz miększe wiec zleciłem w ASO kontrole tego, po ich kontroli na fakturce ani śladu o tym, ze coś robili, a pedał bez oporu zapada się jakieś 2-3cm, potem wchodzi jak powinien... Sprzęgłu łapie od samego dołu, nie ślizga się... Twierdza, ze "tak ma być" nic tam nie tykali

    2. Samochód miał przejechane 8000km na jednym oleju, ubyło może 1-3mm na bagnecie, po czym przy wymianie zalali mi tam Castrola Magnatec, z początku silnik chodził o wiele lepiej, ale po 850km zorientowałem się, ze samochód ledwo co ma oleju ! Był w pomiędzy min, a końcem bagnetu, nic poleciałem szybko do sklepu, dokupiłem, dolałem tam chyba z 2l pod max... Zleciałem do ASO i wykładam kawę na ladę, sprawdzili samochód i mówią, ze tak ma być, zależy od stylu jazdy ! Tutaj faktycznie przypomniało mi się, ze trochę butowałem samochód (zawsze na rozgrzanym po kilku km, oraz nie więcej niż 5tys obrotów) ale takie spalanie jest dla mnie niewyobrażalne, wiec nic, po dolaniu zrobiłem 400km spokojnym stylem i znowu spadło trochę poniżej polowy z prawie max ! Wariator chodzi jak chce, niezależnie od temperatury, raz jak traktor, a raz silnik cichutki, ze jadać z znajomym powiedział mi, "myślałem, ze Ci silnik zgasł, taki cichy..." Do tego nie wiem, jak oni zmienili mi olej, ale jest on bardziej mulasty od starego ! Na końcu bagnetu jest dosłownie taki czarny mul, pomimo, ze doleje świeżego to na bagnecie on się rozdziela, na początku czarny, a wyżej świeży, który dolałem, po kilku km zostaje sam mul... Zauważyłem, ze samochód czasami, tak samo jak wariator niezależnie od pory dnia i temperatury silnika potrafi zacząć kopcić ostro na biało przez jakiś czas, a później spokój, rura wydechowa od środka czarna i osmolona jak komin, w której widać kropelki oleju... Wszystko zaczęło się od tego remontu w ASO

    3.Samochód na zimnym (po nocy, za dnia nie ma tego problemu) średnio co 2-3 dni nie potrafi odpalić, muszę spróbować ponownie, odpala na pól i zaczyna gasnąc - ale nie gaśnie ,trzyma na 500 obrotów, wyłączam, włączam i od strzała na 1,200 i chodzi perfekcyjnie, chyba ze dodam trochę gazu to odpala jak z procy - ale nie zawsze, czasem po prostu słabo kreci kreci, wylacze i potem zakreci raz a porzadnie i silnik rusza. Tutaj moze byc to przyczyna słabszego już akumulatora, ale raz był taki przekręt, ze odpaliłem go, wskoczyl do 1,200 i trzyma... Włączam swiatła i zdechł ! Był to jedyny taki przypadek

    4. (tu już informacja) Po wymianie rozrządu i pompy, zaczął mi uciekać płyn chłodniczy niezależnie, czy samochód stal, czy jeździł, kilka wizyt w aso, ciągle nowa diagnoza, tu może zapowietrzony układ, tu to, tu tamto - szczęście robili za darmo bo przyleciałem z tzw. morda, ze to nie uciekało... Okazało się, ze nie zakręcili 1 obejmy przez która płyn systematycznie sobie "uciekał"...

    Prosze wybaczyc za gruby wyklad, nie bede zakladal 1mln tematow, ale najbardziej interesuje mnie ten podpunkt 2, dlaczego tyle tego oleju zaczelo tak NAGLE uciekac, po jego zmianie, czy jest mozliwe, zeby olej uciekal prosto do wydechu ? Czy moze przeplukanie i nalanie swiezego cos pomoze ?
    Ostatnio edytowane przez Mongoose ; 10-06-2013 o 22:35

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    Pkt. 2. Osobiście zrobiłbym tak: kupil filtr oleju i olej (chętnie 10W50, pełen syntetyk, Millers, Total itp.), pojechał do ogarniętego mechanika by zmienił. Wtedy będziesz wiedział co masz i ile wlane. Może przy okazji płukanie silnika zrobić. Jak tego oleju będzie Ci ubywać tzn., że silnik masz do roboty i nie ma nad czym rozmyślać. Ew. może być 10W60.

    Pochwal się jaki warsztat ASO w taki sposób zachęca do siebie klientów

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar Mongoose
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    156 Sportwagon 2.0 JTS
    Postów
    1,326

    Domyślnie

    Fiat Żory... Generalnie nigdy nie bylo z nimi problemow, a teraz... Ja nie wiem, a pomimo tam zalecen 10w40, mozna po pluknieciu wlac 10w60 bez przeszkod ? Bo gorzej jak mi sie ten silnik do konca rozszczelni... Znajde w okolicy dobrego mechanika to pomysle, jezeli filtr oleju byl zmieniany 1tys km, to zmieniac raz jeszce ?

  4. #4
    Użytkownik Ogier Avatar pewu
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Rawa Mazowiecka
    Auto
    AR 147 1.6 TS 120KM 5D 2001r.
    Postów
    182

    Domyślnie

    Ze zmiana oleju powinieneś poradzić sobie sam. Filtr wg mnie powinieneś wymienić, bo jeżeli był tam jakiś muł to trafił do filtra. Zresztą to nie są duże koszty. A sprawdzałeś, czy np. korek od miski masz dobrze wkręcony?? Może gwint Ci zniszczyli i teraz cieknie tamtędy olej?

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Ty w cześniej sam zmieniałes olej? - skąd wiesz że silnik zrobił na nim 8tys km? Wg mnie silnik był zalany jakimś motodoktorem, dlatego teraz po wymianie dzieją się cuda wianki.....
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  6. #6
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Krosno
    Auto
    156 1.9 JTD 16V
    Postów
    158

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek-156 Zobacz post
    Ty w cześniej sam zmieniałes olej? - skąd wiesz że silnik zrobił na nim 8tys km? Wg mnie silnik był zalany jakimś motodoktorem, dlatego teraz po wymianie dzieją się cuda wianki.....
    To samo sobie pomyslalem. Kolega kupil samochod, jezdzil nieswiadomy, zmienia olej a tu przykrosc.

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar 1990mb
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Jarocin/Poznan, Poland, Poland
    Auto
    [Była] Alfa Romeo 145 TD 96 r.; [Jest] Alfa Romeo 147 07 r. 1,6 T.S. ; Alfa Romeo 145 1,9JTD++ 99r.
    Postów
    1,111

    Domyślnie

    Cytat Napisał nobodyspecial Zobacz post
    To samo sobie pomyslalem. Kolega kupil samochod, jezdzil nieswiadomy, zmienia olej a tu przykrosc.
    czytając poczatek naszła mnie podobna myśl.
    Kup nowy olej, ale 10W40 np Max life z valvoline, obowiazkowo zmień filt i kontroluj poziom oleju. Tym bardziej jeśli widac jakiś muł warto zrobić płukanke.

    jesli to ASO takie cuda robi, to moze przy wymianie poproś mechanika zeby sprawdził czy rozrząd jest dobrze ustawiony.
    Masz zniszczony lakier w swoim aucie???
    Chętnie pomogę
    Szczegóły:
    http://www.forum.alfaholicy.org/wiel...ml#post1379105


  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar ANET
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Bochnia
    Auto
    ALFA 164 SUPER 3.0V6 24V
    Postów
    2,442

    Domyślnie

    Jak koledzy radza wyżej wlej preparat do płukania silnika od wewnątrz niech sobie silniczek pochodzi około 15min.na biegu jałowym wymień olej i obserwuj i zalej tak na poczatek 10w40.

    - - - Updated - - -

    Broń Boże na płukance nie jedż.

  9. #9
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    pkt. 1 - ja walczyłem dość długo ze sprzęgłem (dwa lata po wymianie w ASO, oraz późniejszej wymianie wysprzęglik + pompy, w tym roku dodatkowo płyn hamulcowy...), padło łożysko sprzęgła. W efekcie wymieniłem kompletne sprzęgło (a tak na prawdę tarczę sobie zostawiłem, bo była w idealnym stanie... ale docisk + łożysko poszło nowe). Następnie jeszcze zamówiłem pompę sprzęgła, bo miałem dokładnie taki sam efekt - pedał wchodził bardzo lekko przez pierwszy etap, a następnie dopiero był opór. Okazało się, że pękła sprężyna w pompie - tak, po roku użytkowania, ale cóż wymagać po zamienniku). Teraz mam oryginał i śmiga aż miło.

    - - - Updated - - -

    Ps. Sprawdź dokładnie, czy zmienili Ci docisk/łożysko - żebyś nie skończył jak ja...
    Ostatnio edytowane przez mateuszszar ; 11-06-2013 o 20:21

  10. #10
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Mongoose, a nie robi ci się "mydło" na korku od oleju?
    Czy ty przypadkiem nie masz przebicia na uszczelce pod głowicą?

    Może sobie ktoś poleciał z ASO na jazdę próbną i trochę za bardzo TSa rozkręcił?
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


Podobne wątki

  1. Dzien dobry!
    Utworzone przez cromor w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-01-2016, 06:24
  2. Luz na sprzęgle z dnia na dzień
    Utworzone przez wiiktor11 w dziale 147
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 15-12-2015, 08:07
  3. [GTV] z dnia na dzien nie wlanczajacy sie wentylator xhlodnicy
    Utworzone przez gumiss91 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-05-2013, 22:44
  4. 156... dzien jak co dzien...
    Utworzone przez iboss w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-04-2009, 21:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory