Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: 1.9 JTD 16V - kopci na czarno - problem z powietrzem?

  1. #1
    offca11
    Gość

    Domyślnie 1.9 JTD 16V - kopci na czarno - problem z powietrzem?

    Witam
    Od jakiegos czasu borykam sie z problemem kopcenia. Zacząłem od wymiany filtra powietrza - brak zmian. Sprawdziłem egr, poprzedni właściciel juz zaślepił, jednak było trochę syfu, wygrzebałem co się dało i dalej bez zmian. Pojechałem do serwisu (podobno profesjonaliści), jak mi zaśpiewali co muszą zrobić ile to sprawdzać itp. to taniej wyszło by mi kupic nowy silnik Może i mają renome ale ceny wyższe niż w ASO. Pojechałem do mojego znajomego mechanika, nie jest to jakiś mega fachowiec, ale jak już coś robi to bardzo solidnie, i najważniejsze jak czegoś nie wie to odrazu powie, ze nie wiec co jest grane a nie szuka zarobku na siłe. Popatrzył, od razu znalaz uszkodzona poduszke silnika (bez znaczenia ale ja wczesniej nie zauwazylem), cykanie koło wtrysku i luźną rurkę koło filtra odmy (czy jak to sie nazywa)
    Wyczyściłem gniazdo wtryskiwacza i wymieniłem uszczelkę - cykanie ustało. Nie zauważyłem zadnej roznicy w jezdzie, a kopcenie chyba troche sie zmniejszylo ale moze mi sie wydawac. W kazdym bądź razie usterka usunięta ale kopcenie nie ustało.
    Nie chcąc wydawać niepotrzebnie pieniędzy na wymiane wszystkiego pokolei, zakupiłem kabelek to mojej alfetki, może cos pokaże.
    Zaniepokoiła mnie wartosc "zmierzona masa powietrza" a oczekiwana masa powietrza. Logi poniżej. Na luzie powietrza sporo za dużo, a podczas jazdy brakuje.
    Czy to może być ta luźna rurka z filtra (na zdjeciu zaznaczony ten filtr na czerwono, leci tam rurka do czegoś zaznaczonego na zielono). Mogę ją całą wyciągnąc z tego filtra, jest obejma na przewodzie ale co z tego jak ta rurka wychodzi bez problemu. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	silnik 2.jpg
Wyświetleń:	3755
Rozmiar:	151.6 KB
ID:	99378
    Zdjecie oczywiscie zapozyczone z sieci Co może być powodem? Moze wam koledzy te logi cos powiedza wiecej.
    Z gory dzieki za pomoc i sugestie
    Attached Files Attached Files

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Kopcenie to zazwyczaj nieszczelność dolotu powietrza, a ta rurka to akurat część odmy i idzie do dolotu - nie ma prawa być "luźna". Dodatkowo przepływomierz do sprawdzenia
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  3. #3
    offca11
    Gość

    Domyślnie

    Czy mozna jakos domowymi sposobami sprawdzic przeplywomierz czy pozostaje kupno nowego i porownanie wynikow? A jak nazywa sie ta czesc odmy? Wyglada to jak jakis filtr z dwoma wyjsciami. Przepraszam za moje moze glupie pytania ale mechanikiem nie jestem, ale lubie sam cos zrobic i nauczyc sie czegos nowego. Czy ta rurke wychodzaca (luzna) moge osadzic np na jakims silikonie czy musze kupic nowa puszke?

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2011
    Auto
    Stilo 1.9 JTD 16V 140KM
    Postów
    31

    Domyślnie

    EGR oczywiście zaślepiony kryzą z otworami? Też miałem problem z kopceniem nawet przy delikatnym dodaniu gazu, EGR był czyszczony łącznie z cewką i zaślepiony oryginalną kryzą z otworami. A jednak... Usunięcie EGR z programu całkowicie odmieniło samochód. Przestał kopcić, mniej pali i lepiej reaguje na gaz. Najwyraźniej EGR nie nadążał.

  5. #5
    offca11
    Gość

    Domyślnie

    Tak, kryza z otworami. Czyli wogole nie masz fizycznie egr'a? W jakich granicach kosztuje programowe usuniecie egr?

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2011
    Auto
    Stilo 1.9 JTD 16V 140KM
    Postów
    31

    Domyślnie

    Fizycznie wszystko jest ale jest ciągle zamknięty :-)

  7. #7
    offca11
    Gość

    Domyślnie

    Ok. Dzięki. A koledzy powiedzcie mi jeszcze jak się nazywa ta część odmy zaznaczona na czerwono? Taka puszka z dwoma rurkami. Dostane to gdzieś za w miarę nie duże pieniądze, czy kombinować z uszczelnieniem?

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2012
    Auto
    147
    Postów
    63

    Domyślnie

    po wywaleniu egr z ecu powinno być nieco lepiej. To samo w matki 147 było

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Cytat Napisał offca11 Zobacz post
    Ok. Dzięki. A koledzy powiedzcie mi jeszcze jak się nazywa ta część odmy zaznaczona na czerwono? Taka puszka z dwoma rurkami. Dostane to gdzieś za w miarę nie duże pieniądze, czy kombinować z uszczelnieniem?
    To jest separator oleju. Sprawdź sobie czy jest dobrze wciśnięte wszystko i czy nie brakuje opasek zaciskowych.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  10. #10
    offca11
    Gość

    Domyślnie

    Tak są wszystkie opaski. Problem jest taki, ze z tego separatora wychodzi taka rurka, wygląda na miedziana i na tej rurce jest przymocowany przewód który leci do odmy (na czerwono na obrazku w pierwszym liście). Ten przewód trzyma się solidnie ale ta rurka na której jest on zamocowany lata luzno. Mogę ja bez problemu wyciągnąć z separatora.

Podobne wątki

  1. [159] Kopci na czarno
    Utworzone przez Cisek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 17:52
  2. Jtd 16V kopci na czarno
    Utworzone przez Keeperek w dziale 156
    Odpowiedzi: 109
    Ostatni post / autor: 16-03-2014, 09:05
  3. Kopci na czarno 2.4 JTD
    Utworzone przez misiek166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 04-12-2012, 16:24
  4. Ar 156 1.9 jtd kopci na czarno pomocy!
    Utworzone przez Johnson w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 13-08-2011, 17:11
  5. 2,4 jtd kopci na czarno...
    Utworzone przez gacek 1978 w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 06-07-2010, 06:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory