Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Wymiana skrzynki bezpieczników, nie działa immobiliser

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar karolsgn
    Dołączył
    05 2013
    Auto
    Alfa 156 1,9 JTD
    Postów
    18

    Domyślnie Wymiana skrzynki bezpieczników, nie działa immobiliser

    Witam wymieniłem właśnie przed chwilą skrzynkę bezpieczników w mojej 147 JTD, bo nie działały mi dwa kierunki. Po wymianie włączam kierunki i wszystko działa, oczywiście się ucieszyłem lecz gdy przyszło do odpalenia samochodu zapala się błąd immobilisera i samochód nie odpali co może być przyczyną? Dodam że po przekręcaniu kluczyka zapala się również bodajże błąd EPD czy coś podobnego. Wie ktoś jak temu zaradzić?

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Lesiu.Z
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Grudziądz
    Auto
    ZFA199 oraz ZAR930
    Postów
    533

    Domyślnie

    cała ta skrzynka bezpieczników składa się z dwóch części. Górną z bezpiecznikami wymień, dolną zostaw swoją oryginalną;

    http://allegro.pl/stacja-bezpiecznik...286195613.html

    górna to ta biała, dolna to szara. W dolnej jest "centralka" immo

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar karolsgn
    Dołączył
    05 2013
    Auto
    Alfa 156 1,9 JTD
    Postów
    18

    Domyślnie

    Miałeś racje to było przyczyną tylko przyczyną nie działania kierunków jest również ta sama skrzynka co immobilisera więc kierunki dalej nie działają. Ale to jest teraz najmniejszy problem, przy wymianie tej skrzynki zapomniałem odpiąć akumulatora i gdy wyciągałem przekaźniki to zrobiłem małe zwarcie śrubokrętem i się zaiskrzyło troszeczkę i teraz nic nie chodzi świeci się chyba tylko 4 kontrolki po stronie obrotomierza a nie działa wyświetlacz pokazujący spalanie itp i wszystko inne czyli światła radio itd. silnik kręci ale oczywiście nie odpala. Może ktoś wie jak na to zaradzić? Bo teraz nie wiem co robić. Wymieniałem również tą skrzynkę koło akumulatora, bo myślałem że może ją spaliłem ale nic z tego. I tej skrzynki pod kierownicą również nie spaliłem, bo w tej drugiej alfie działa normalnie

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar antares
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    ZAR939 X9 2.4JTD 147KW
    Postów
    223

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolsgn Zobacz post
    Miałeś racje to było przyczyną tylko przyczyną nie działania kierunków jest również ta sama skrzynka co immobilisera więc kierunki dalej nie działają. Ale to jest teraz najmniejszy problem, przy wymianie tej skrzynki zapomniałem odpiąć akumulatora i gdy wyciągałem przekaźniki to zrobiłem małe zwarcie śrubokrętem i się zaiskrzyło troszeczkę i teraz nic nie chodzi świeci się chyba tylko 4 kontrolki po stronie obrotomierza a nie działa wyświetlacz pokazujący spalanie itp i wszystko inne czyli światła radio itd. silnik kręci ale oczywiście nie odpala. Może ktoś wie jak na to zaradzić? Bo teraz nie wiem co robić. Wymieniałem również tą skrzynkę koło akumulatora, bo myślałem że może ją spaliłem ale nic z tego. I tej skrzynki pod kierownicą również nie spaliłem, bo w tej drugiej alfie działa normalnie
    Sprawdź dokładnie wszystkie bezpieczniki, ja jakiś czas temu zrobiłem zwarcie w Pandzie i też miałem dyskotekę i stracha że uszkodziłem Body, na całe szczęście to był tylko jeden 10A bezpiecznik

Podobne wątki

  1. [164] Opis skrzynki bezpieczników
    Utworzone przez Majkel w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 01-12-2016, 08:47
  2. [GTV Spider] Konektory skrzynki bezpieczników
    Utworzone przez piorek w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-12-2014, 21:34
  3. [159] Opis skrzynki bezpieczników w bagażniku
    Utworzone przez murgal w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-04-2014, 10:54
  4. Spinka pokrywy skrzynki bezpieczników 60566129
    Utworzone przez slicer_oo6 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-11-2012, 17:21
  5. Opis skrzynki bezpieczników
    Utworzone przez ziulek61 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-07-2011, 08:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory