Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Temat: Przepływomierz zaniża wartości masy powietrza

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar Grand231
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Rybarzowice
    Auto
    Alfa Romeo 147 1,9mJTD 16 V 150 KM
    Postów
    804

    Domyślnie Przepływomierz zaniża wartości masy powietrza

    Witam chciałbym się doradzić czy przepływomierz zaniżający masy powietrza ma wpływ na spalanie. Jakieś 3 miesiące temu czyściłem całą przepływkę bella zbierała się o wiele lepiej, potem zmieniłem termostat spalanie w granicach 5,8 l ropy. Jednak przypadkiem przy zmianie termostatu zalałem miejsce osadzenia wtyczki przepływki płynem chłodniczym. No i potem pojawił się problem, masy powietrza są dość mocno pozaniżane a spalanie nie chce zejść < 7,5 l ropy. Auto też słabo się zbiera tzn. jak wejdzie na obroty to jest ok ale mułowacie dochodzi do tych obrotów. Z ciekawości wsadziłem przepływkę z Fiata Stilo 115 KM, no i auto zbierało się o wiele lepiej ale nie sprawdziłem spalania. Moje pytanie brzmi czy przez walniętą przepływkę spalanie może wzrosnąć (chodzi mi o przypadek kiedy zaniża masy powietrza, kiedy by zawyżał było by to dla mnie logiczne). Dzięki z góry za pomoc.

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar Grand231
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Rybarzowice
    Auto
    Alfa Romeo 147 1,9mJTD 16 V 150 KM
    Postów
    804

    Domyślnie

    Wypowie się ktoś ?

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar acrow
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    SPI
    Auto
    Alfa Romeo 147 1,9 JTDm 16V
    Postów
    138

    Domyślnie

    Tak, uszkodzona przepływka ma wpływ na spalanie i dynamikę samochodu, dodatkowo może tez być zauważalny dym z rury wydechowej

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar Grand231
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Rybarzowice
    Auto
    Alfa Romeo 147 1,9mJTD 16 V 150 KM
    Postów
    804

    Domyślnie

    Ale tyle to ja wiem ale interesuje mnie zagadnienie czy przepływka zaniżająca wartości mas powietrza ma znaczący wpływ na spalanie?.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar filu_jackass1
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Mińsk Mazowiecki, Siedlce, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD; Suzuki Gsxr 1000 k8
    Postów
    55

    Domyślnie

    Również mam ten problem. Masa oczekiwana na biegu jałowym około 300 zaś zmierzona 30. Z tym ze u mnie problem jest prawdopodobnie w peknietej gumie laczacej przeplywomierz z turbina. Spalanie powyzej 7.5l rowniez.... Zastanawiam sie rowniez czy to wina rury czy przeplywomierza, bo raczej przy peknietej rurze przeplywka powinna mierzyc wieksza mase powietrza, a jest odwrotnie

  6. #6
    Administrator ds. gadżetów Maniak resoraków Avatar flatbeet
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    AR Brera 2.4 JTDm
    Postów
    876

    Domyślnie

    Błędny odczyt może wynikać z zaślepionego zaworu EGR, ja mam u siebie zaślepiony i mam ten problem. W moim przypadku nie jest to na 100% wina przepływki, pierwotnie tak myślałem i kupiłem nową oryginalną, problem nie zniknął i dopiero potem doszedłem do tego że to przez zaślepiony EGR. Ale jeśli kolega nie ma zaślepionego a mimo to ma zaniżone wyniki to przepływomierz zapewne uszkodzony. Kolega acrow już odpowiedział na Twoje pytanie, nie wiem co jeszcze chcesz usłyszeć. Uszkodzona przepływka, która błędnie podaje odczyty, ma wpływ na zawyżone spalanie bo przez te błędne odczyty podawana jest zła dawka paliwa, wyższa niż to powinno być.
    Natomiast co do samego spalania, u mnie w trasie ~6l/100 a w cyklu mieszanym 7.5l jest normalnym wynikiem. Po mieście to potrafi 8/9 pokazać. Z tym że ja jeżdżę na szerokich oponach r17/225, wcześniej na r15/195 miałem spalanie o 0.5l mniejsze

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar filu_jackass1
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Mińsk Mazowiecki, Siedlce, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD; Suzuki Gsxr 1000 k8
    Postów
    55

    Domyślnie

    Mam zaslepiony egr. Opony mam 215/17/45. Z tym ze ostatnio to spalanie wyhodzilo mi jakies 12 l po miescie. Miejmy nadzieje ze to wina przelewajacego wtryskiwacza bo wlasnie jestem w trakcie jego wymiany. A tak na marginesie. Nie wiecie gdzie mozna tanio dostac ta gume laczaca przeplywomierz z turbo?
    Ostatnio edytowane przez filu_jackass1 ; 27-06-2013 o 16:55

  8. #8
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Jin147
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Alff 147 JTD
    Postów
    101

    Domyślnie

    Jeżeli masz zatkany EGR i sprawną przepływkę to zmierzone masy powinny byc różne, ale muszą względem siebie rosnac/opadac tak samo. Kupuj nową przepływkę

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar filu_jackass1
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Mińsk Mazowiecki, Siedlce, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD; Suzuki Gsxr 1000 k8
    Postów
    55

    Domyślnie

    Rosna i opadaja. Tylko zmierzona dochodzi max do 300 a oczekiwana jest 1200. Bardzo duze roznice jak na zatkany egr. Najpierw wymienie pekniety waz prseplywomierz-turbo i zobacze

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar Grand231
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Rybarzowice
    Auto
    Alfa Romeo 147 1,9mJTD 16 V 150 KM
    Postów
    804

    Domyślnie

    Cytat Napisał flatbeet Zobacz post
    Uszkodzona przepływka, która błędnie podaje odczyty, ma wpływ na zawyżone spalanie bo przez te błędne odczyty podawana jest zła dawka paliwa, wyższa niż to powinno być.
    No tak to jest logiczne ale czy sytuacja dotyczy tylko przepływki zawyżającej w górę, czy tak jak w moim przypadku w dół ?, bo masy powietrza zawyżone w górę to na logikę większe spalanie, ale masy powietrza zaniżone w dół na logikę powinny dać mniejsze spalanie? - jest tak czy się mylę ?.

Podobne wątki

  1. [cf2 156] Masy powietrza
    Utworzone przez eddi87 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-07-2014, 19:34
  2. Przepływomierz masa powietrza V6. Jakie wartości?
    Utworzone przez byczynski12 w dziale 166
    Odpowiedzi: 64
    Ostatni post / autor: 24-02-2014, 11:28
  3. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-06-2012, 10:48
  4. Wartości rzeczywiste, przepływomierz, czas wtrysku V6
    Utworzone przez Mat85 w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-06-2012, 21:28
  5. Masy powietrza
    Utworzone przez daber1988156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-05-2012, 10:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory