Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: 147 1.9JTD muli

  1. #1
    Kaczkins
    Gość

    Domyślnie 147 1.9JTD muli

    Witam, już nie raz pisałem tutaj o problemach swojej alfinki tak że znowu napiszę co się dzieje i proszę o pomoc. Od ponad roku wtopiłem w Alfinkę ponad 10k :| wiem, dużo ale nie opłaca mi sie już jej sprzedawać. Zrobiłem u niej prawie wszystko jednak jest jedna rzecz która mnie cały czas denerwuje i nie daje mi żyć. Auto zamula.. turbinka nowa a i tak auto nie jeździ tak jak powinno. Kiedy dostałem autko pierwszy raz zmierzyłem w ile się do 100km rozpędza.. Wyszło mi że ok 9s a teraz? teraz ok 13s :| mniej wiecej opiszę co się dzieje na danym biegu.. 1 - rusza ale tak jak by nie chciał, kiedyś potrafiłem ruszyć z piskiem teraz to jest nie możliwe, kiedy kręcę go do 3.5 tyś obrotów i puszczę sprzęgło automatycznie spada do ok 1.5-1.9tyś obrotów i nic, nie ma zrywu.. 2 - jest w miarę ok ale to nie jest to samo. 3 - za szybko wg mnie wchodzi w obroty przez co nie mogę się rozpędzić dobrze... 4 - kiedy go wrzucam obroty potrafią spaść nawet o 1.5 tyś i powoli wchodzi wyżej... 5 - to już typowy krążownik, nie ma przyspieszenia nawet przy 2tyś i wzwyż obrotów. Max prędkość to 120-130km/h no chyba że z górki to trochę więcej.. A i bym zapomniał, dziury w obrotach, na 3 i 4 biegu (3 rzadko ale jest!) występują przy 2.7 i 2.9 plus czasem przy 3.4 i 3.7tyś obrotów.. Wiem tylko tyle że mam EGR do wymiany bądź do regeneracji.. Czy to może być właśnie to? Już chyba wszystko zmieniłem w tym aucie po za właśnie tym EGR. Jakie są Wasze zdania? Czy pojechać do swojego mechanika z tym? Czy już lepiej do specjalisty od alfy? A może ktoś z Was jest z Krakowa bądź z okolic i mógł by z tym poradzić? Zastanawia mnie też czy to może być wina wgranej mapy? Nie wiem, nie znam się..

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar sumka33
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    ALFA ROMEO 156 SW 1.9 JTD FL, 2005;ALFA ROMEO 147 1.9 JTD FL, 2008
    Postów
    351

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaczkins Zobacz post
    Wiem tylko tyle że mam EGR do wymiany bądź do regeneracji.. Czy to może być właśnie to? Już chyba wszystko zmieniłem w tym aucie po za właśnie tym EGR. Jakie są Wasze zdania? Czy pojechać do swojego mechanika z tym? Czy już lepiej do specjalisty od alfy? A może ktoś z Was jest z Krakowa bądź z okolic i mógł by z tym poradzić? Zastanawia mnie też czy to może być wina wgranej mapy? Nie wiem, nie znam się
    Po co masz ten EGR zmieniać... przecież masz 115PS - w tym silniku się zaślepia na amen ERG i do końca żywota zapominasz o czymś tak nieudanym jak EGR. Zachowanie jednostki napędowej, które opisujesz właśnie idealnie pasuje na objawy uszkodzonego zaworu recyrkulacji spalin. Na forum masz tu wszystko o tym napisane - wystarczy poszukać...

Podobne wątki

  1. Muli do 2 tys obrotów.
    Utworzone przez michualex w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-09-2011, 19:48
  2. [146] 146 1.6 TS 199r muli
    Utworzone przez 1dawidb w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 01-07-2011, 22:33
  3. muli 2,4jtd
    Utworzone przez teiras w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-12-2010, 17:53
  4. Raz muli raz nie na LPG
    Utworzone przez kk121 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-12-2009, 22:15
  5. Cos sie muli
    Utworzone przez Lukasz1983 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 29-11-2007, 07:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory