Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Miska olejowa 147 1.6 105 km

  1. #1
    zala07
    Gość

    Domyślnie Miska olejowa 147 1.6 105 km

    Niestety miałem wątpliwą przyjemność zaliczyć bliskie spotkanie z krzywą płytą chodnikową i miska pękła. Nie jest to duże pęknięcie i nie leje się ciurkiem tylko kapie. Dzisiaj prowizorycznie próbowałem to zakleić klejem epoksydowym do metalu, żeby jakoś funkcjonować do czasu zdobycia miski, ale już widzę, że to rozwiązanie na bardzo krótką metę. Pytań w związku z powyższym mam kilka.

    1. Czy miski od innych silników są takie same? Wiem, głupie pytanie, ale na allegro są praktycznie same od diesli, które wyglądają bardzo podobnie o ile nie identycznie jak moja. Boje sie tylko, że kupię taką i sie okaże że różni sie o 1 cm.
    2. Czy możliwe jest spawanie, jeżeli zapaćkałem ją już klejem (tylko od zewnątrz, bo nie odkręcałem jej) , przeszkadza to w czymś?
    3. No i w końcu czy ma ktoś może na sprzedaż szczelną miskę? Dodam, że może być to nawet sama "blacha" bo cały osprzęt mam nietknięty.

    Szukałem an forum informacji na ten temat ale akurat na te pytania odpowiedzi nie znalazłem. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    Od 1998 164 v6 , GT JTD 2004.Volvo V70 2007
    Postów
    422

    Domyślnie

    Pospawasz bez problemu.Spawacz niech sprawdzi szczelnosc specjalnym preparatem(takie rozowe cus)

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Dżeju
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa 147 1.6 TS
    Postów
    218

    Domyślnie

    Cytat Napisał zala07 Zobacz post
    1. Czy miski od innych silników są takie same? Wiem, głupie pytanie, ale na allegro są praktycznie same od diesli, które wyglądają bardzo podobnie o ile nie identycznie jak moja. Boje sie tylko, że kupię taką i sie okaże że różni sie o 1 cm.
    2. Czy możliwe jest spawanie, jeżeli zapaćkałem ją już klejem (tylko od zewnątrz, bo nie odkręcałem jej) , przeszkadza to w czymś?
    1. Miska nie będzie pasowała. Sprawdź sobie w eperze nr swojej miski i dopiero ewentualnie kupuj. Dużo osób sprzedaje, czy też usiłuje sprzedać miski do AR 147 105 KM, które nie pasują. Poniżej masz zdjęcie miski dla silnika AR37203.
    2. Zarówno spawanie ( jak pisał Kolega wyżej ), jak i klejenie przy małych pęknięciach jest możliwe. Klejenie wówczas jest skuteczne, jak spuścisz olej, odczekasz aż przestanie się sączyć ( nie będzie to godzina ani dwie, tylko więcej ), odtłuścisz i dopiero kleisz. Ja tak jedno miejsce z małym pęknięciem kleiłem i już ponad rok trzyma.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Miska olejowa_AR 147.jpg
Wyświetleń:	289
Rozmiar:	20.6 KB
ID:	100673   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Miska.jpg
Wyświetleń:	416
Rozmiar:	87.4 KB
ID:	100672  
    Alfy się nie psują tylko grymaszą. AR 147 - 300 tys. przebiegu w mych rękach i nadal śmiga.

Podobne wątki

  1. miska olejowa 105km a miska od 115km
    Utworzone przez puszuszek w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-11-2015, 22:25
  2. [164] Miska olejowa 164
    Utworzone przez Xofer w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-09-2014, 10:43
  3. miska olejowa
    Utworzone przez zieluch111 w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-04-2014, 21:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory