Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 52

Temat: [147] Leci woda do kabiny po stronie pasażera

  1. #41
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    Dobra, w końcu znalazłem czas choć dzień po deszczu.

    Odkręciłem nadkole i zdjąłem tę dużą zaślepkę. Podwinąłem dywanik, położyłem opalarkę by od wewnątrz w otwór po okrągłej zaślepce sobie powolutku na minimum dmuchała i suszyła próg od wewnątrz. Po godzinie było sucho. Teraz czas na szukanie pęknięcia, nieszczelności i otworów gdzie mogę tę zasraną piankę wcisnąć. W podłużnicy brak otworów od góry i od strony koła :/ Pewnie z kanału by było widać..... Wąż spustowy z podszybia skierowany jest na osłonę maglownicy, nie leje się po ścianie grodziowej. Czas na rynienkę. Macam i faktycznie:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20171104_12_51_38_Pro.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	83.9 KB
ID:	237271

    - - - Updated - - -

    Pęknięcie, fabryczna niedoróbka, wydłubane uszczelnienie przed konserwacją podwozia..... uj wie. Teraz jak na złość czekam na jeden duży opad deszczu Przy okazji pociągnałem silikonem wszystkie połaczenia blach nad i pod otworem, którym spływa woda z miejsca łączenia kielicha i podszybia.

  2. #42
    Użytkownik Fachowiec Avatar sleyer3
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    alfa romeo 147 1.9jtdm 150KM 2006r.
    Postów
    2,053

    Domyślnie

    Silikon to niedobry pomysł, zawiera kwas octowy który powoduje korozję blachy. W którym dokładnie miejscu znalazłeś to "pęknięcie" blachy?

  3. #43
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    Wiem ale wiecznie Alfą nie będę jeździł Już mam dość poprawiania czegoś po poprzednich mechanikach, blacharzach stodołowych.

    Zdejmujesz nadkole (tu akurat prawy przód). Patrzysz na silnik i widzisz dwa wywinięcia blachy idące w dół od kielicha do podłużnicy. Lewe zaczyna się otworem spustowym na wodę na górze obok kielicha. I za wywinęciem lewym jest ten otwór czy jak to nazwać. Trzeba głowę wsadzić lub lusterko przyłożyć, albo telefon z kamerą.

  4. #44
    Użytkownik Fachowiec Avatar sleyer3
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    alfa romeo 147 1.9jtdm 150KM 2006r.
    Postów
    2,053

    Domyślnie

    U mnie woda dostawała się do kabiny przez zapchany wąż odpływowy w grodzi, po usunięciu zatoru woda pojawia się, ale już w niewielkiej ilości na progu pasażera. Czy jest możliwość aby spływała gdzieś po drzwiach??

  5. #45
    Użytkownik Świeżak Avatar Gregi
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Rzeszów / Kraków
    Auto
    AR Giulietta Veloce 1.4 MA 150 KM + AR GT 3.2 V6 Busso + Abarth 595 Pista
    Postów
    62

    Domyślnie

    W moim przypadku woda dostawała się do progu od strony tylnego nadkola i wypływała pod dywanikiem pasażera z przodu. Problemem okazał się rant tylnego nadkola. Rant stanowią dwa zgrzewane ze sobą arkusze blachy. W miejscu zgrzewu powstała minimalna szpara (niedokładne wykonanie zgrzewów na etapie produkcji lub rozejście się arkuszów blachy spowodowane upływem czasu, drganiami itp.). Woda przeciekała przez rant spływając z błotnika podczas postoju oraz podczas jazdy w deszczu kiedy była wtłaczana przez szparę w rancie przez kręcące się koło.

    Rant został uszczelniony od zewnątrz i od środka poliuretanową masą uszczelniającą - Gravit 630. Od tego czasu (prawie 3 lata temu) problem nie występuje.

  6. #46
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    Jak masz wodę na progu to zapewne pianka pod boczkiem jest uszkodzona. Zerwij ja i naklej nowa czy daj folie z klejem.

    Jak popada i masz mokry prog sprawdź czy boczek od dołu nie jest wilgotny, moze gnić (w kieszeni tez moze być pleśń). Pod uszczelkę od drzwi na progu spójrz, powinno być sucho.

    - - - Updated - - -

    Tez zauważyłem przy konserwacji rozwarstwiona blachę tylnego błotnika. W progu z tylu przez to było trochę piachu drobnego. Piach usunąłem a blachy zakitowalem szczeliwem.

  7. #47
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    Takiego wała... nadal mokro. Jak będzie w sobotę w pogoda w miarę dobra to będa kolejne poszukiwania

  8. #48
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    111

    Domyślnie

    Mi tez się robił basen na progu pasażera po mocnych deszczach i tak z „dupy” poprawiłem ta piankę do jest przy drzwiach od strony błotnika. Nagle przestało się lać

  9. #49
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    147
    Postów
    3

    Domyślnie

    witam

    Woda leje mi się po prawej stronie deski, od jej wewnątrz i kapie na dywanik, więcej (co gorsza bo leje pod dywanik) to spływa po tapicerce pod deską koło drzwi z pod deski.
    Zauważyłem że pod maską w rogu gdzie jest zawias idą do środka jakieś kable a chyba nie mam tam zaślepki, może to tam się leje ? Jakieś inne pomysły jak odpływ wody z klimy to chyba nie bo cały czas na klimie a było sucho - 2 dni deszczu na postoju i takie jaja. Ktoś coś ?

    pozdr

  10. #50
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    147 1.9 JTD 115KM
    Postów
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbytek Zobacz post
    witam

    Woda leje mi się po prawej stronie deski, od jej wewnątrz i kapie na dywanik, więcej (co gorsza bo leje pod dywanik) to spływa po tapicerce pod deską koło drzwi z pod deski.
    Zauważyłem że pod maską w rogu gdzie jest zawias idą do środka jakieś kable a chyba nie mam tam zaślepki, może to tam się leje ? Jakieś inne pomysły jak odpływ wody z klimy to chyba nie bo cały czas na klimie a było sucho - 2 dni deszczu na postoju i takie jaja. Ktoś coś ?

    pozdr
    masz szyberdach?
    jeśli tak to sprawdź odpływy w podszybiu, schodzą od szyberdachu do podszybia po słupku A, są zakończone takimi plastikowymi "czopkami" które się zapychają - tak było u mnie...

Podobne wątki

  1. [159] Woda wlewa się do kabiny za schowkiem pasażera
    Utworzone przez bartek.8 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-12-2015, 08:40
  2. [156 FL] Woda w kabinie po stronie nóg pasażera
    Utworzone przez Quattroporte w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-12-2015, 13:21
  3. Woda w podłodze po stronie kierowcy.
    Utworzone przez Mlody25 w dziale 166
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-11-2013, 18:16
  4. Jest uszczelka ? woda leci na podsufitke
    Utworzone przez HuskyDogs w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-06-2012, 22:44
  5. [159] klima - po napelnieniu słychac pracę pompy / w którym miejscu leci woda z klimy ??
    Utworzone przez Junior w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 03-06-2012, 10:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory