Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Temat: Koszt regeneracji alternatora i wymiany akumulatora

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    PL, WLKP
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTD 8V 115CV 85KW DISTINCTIVE -5 PORTE
    Postów
    18

    Domyślnie Koszt regeneracji alternatora i wymiany akumulatora

    Hej Alfaholicy,
    Jutro odbieram Alfę 147 1.9 JTD od mechanika - za regenerację/naprawę alternatora, wymianę akumulatora (był słaby i wg warsztatu nie do ładowania już) i dokręcenie filtra oleju otrzymam rachunek ok. 1080 zł. Czy to normalna stawka ?
    2: Ile kosztuje nowy alternator ? Mechanik podawał mi kwotę ok. 2 500 zł.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD
    Postów
    55

    Domyślnie

    Za Regeneracje Alternatora zapłaciłem Równe 100zł, za dokręcenie Filtra nie wiem ale to kwestia kilku ruchów ręką, ale to śmiechowe, no akumulator to chyba ci żelowy włożył. Powinieneś się zmieścić w granicach zenit to 600/700zł ale to już i dla mnie zdzierstwo. No chyba że liczy sobie każdy ruch za 50zł to no to tyle wyjdzie..

  3. #3
    Użytkownik Ogier Avatar Rufi76
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa 147 1.6 16V 120KM
    Postów
    173

    Domyślnie

    W tej cenie są części czy sama robota? regenerację robił sam czy zlecał innej firmie i na sam koniec jeśli w tej cenie jest aku. to jaka była jego cena. cena w tej chwili chyba najtańszego marketowego pod JTD to będzie gdzieś ponat 300zł. Też nie wiadomo czy do tego mechanik nie wymienił paska i napinacza.
    Ostatnio edytowane przez Rufi76 ; 12-08-2013 o 18:51

  4. #4
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    PL, WLKP
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTD 8V 115CV 85KW DISTINCTIVE -5 PORTE
    Postów
    18

    Domyślnie

    Przyznam, że też liczyłem ok. 700 na podstawie takich informacji na początku:

    - akumulator, to wiadomo ok. 300 zł.
    - wymiana alternatora, czyli ta robocizna - ok. 200 zł netto (tak mi ten warsztat wycenił przed pracą - czytałem, że trzeba odkręcić koło, nadkole, osłonę silnika, potem znać się przy dokręcaniu żeby odpowiednie momenty były etc. dla mnie to sporo pracy, więc pewnie stawka ok).
    - regeneracja jak z rozmowy przypominam sobie, to było chyba zlecenie do kogoś innego - pewnie tutaj może być ta nadwyżka kosztów, choć jak sama regeneracja kosztuje u źródła 100 zł to tyle narzutu to chyba sporo.

    Podana kwota 1080 to jest już dla mnie do zapłaty za wszystko.

    Pytałem też przez telefon o pasek jak rozmawialiśmy po południu - nie był wymieniany. Myślę, że napinacz też nie.
    Wiem z pierwszej rozmowy telefonicznej, że koszty poza regeneracją alternatora wynosiły ok. 550 zł. Dlatego się trochę zdziwiłem, że ta regeneracja została wyceniona na ok. 600 zł.
    Ostatnio edytowane przez iroen ; 12-08-2013 o 18:54

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar barsliw
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 2.5 V6
    Postów
    442

    Domyślnie

    To calkiem normalna cena. Wyjecie altka, naprawa, wlozenie. Do tego nowe aku. (napisz jakie, wtedy bedziemy dywagowac,bo moglo kosztowac i 600zl)

    Wysłane z mojego HTC Vision za pomocą Tapatalk 2

  6. #6
    Użytkownik Ogier Avatar Rufi76
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa 147 1.6 16V 120KM
    Postów
    173

    Domyślnie

    Edytowałem wyżej że nie wiadomo czy nie wstawił przy okazji nowego paska i napinacza. Jak nie wymienili to cena z kosmosu. Jak dla mnie 200zł jeszcze netto za wyciągnięcie i założenie alternatora to trochę dużo. Dziś się dowiadywałem ile kosztuje zrzucenie i założenie skrzyni w VW lupo i krzyknęli w 2 zakładach 300 zł bez części a to jest nieporównywalnie więcej roboty. Dam sobie rękę uciąć że przy zakładaniu tego alternatora mechanik nie miał w rękach dynamometru. Na 100% nie chciało by mu się sprawdzać jaką siłą to dokręcić.

  7. #7
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    PL, WLKP
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTD 8V 115CV 85KW DISTINCTIVE -5 PORTE
    Postów
    18

    Domyślnie

    Dzięki.
    Odnośnie odpowiedniego dokręcenia, to się oczywiście zapytam jaką siła dokręcono, bo czytałem o tym i widziałem schematy, że to tak się powinno wymieniać i dokręcać potem. Dlatego nawet te 200 zł to nie mam za bardzo zastrzeżeń, jak jest dobrze zrobione i odpowiednim sprzętem.

    Co do aku to napiszę jak odbiorę, bo nie wiem co trafiło do Alfy, ale mówiłem, żeby zostało dobrze dobrane.

    Może ktoś na szybko podać odpowiednie parametry dla mojego silnika/wersji (jak w profilu) ?

    A ta - dość astronomiczna kwota - 2500 zł za nowy alternator jest realna przy Alfie ?

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD
    Postów
    55

    Domyślnie

    Normalna cena? Powiem tak, 200zł wyciągnięcie altka wraz z naprawą i założenie spowrotem, tyle wziął ode mnie mechanik (Naprawa dotyczyła zwojów nie pęknięcia na pół co w naszych modelach zdarza się często). dokręcenie filtra 20zł? myśle że rozsądna cena jeśli dasz mu filtr, do tego Akumulator liczmy 400zł taki w miare!? ile wychodzi 620zł, nie powiem bo taką wycene wycenił mi mój stary dobrze znany mechanik, a jeśli zawozisz do serwisu to musisz się liczyć z nadwyżką przynajmniej 30% więcej.. ale jak dla mnie to i tak troszke za dużo..

  9. #9
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    PL, WLKP
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTD 8V 115CV 85KW DISTINCTIVE -5 PORTE
    Postów
    18

    Domyślnie

    Z tego co się dopytałem przez telefon, to nic na pół nie pękło - inaczej chyba nie bardzo dałoby się sensownie regenerować. Pewnie w środku to co może się zużyć/zepsuć - szczotki, diody, uzwojenie. Dopytam jutro, to dam znać - zawsze to będzie jakoś poglądowo jak kogoś będzie czekała taka wymiana.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar gruber007
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    SCI
    Auto
    147FL 1.6 Blu Montecarlo
    Postów
    234

    Domyślnie

    Cytat Napisał iroen Zobacz post
    Dzięki.
    Odnośnie odpowiedniego dokręcenia, to się oczywiście zapytam jaką siła dokręcono, bo czytałem o tym i widziałem schematy, że to tak się powinno wymieniać i dokręcać potem. Dlatego nawet te 200 zł to nie mam za bardzo zastrzeżeń, jak jest dobrze zrobione i odpowiednim sprzętem.

    Co do aku to napiszę jak odbiorę, bo nie wiem co trafiło do Alfy, ale mówiłem, żeby zostało dobrze dobrane.

    Może ktoś na szybko podać odpowiednie parametry dla mojego silnika/wersji (jak w profilu) ?

    A ta - dość astronomiczna kwota - 2500 zł za nowy alternator jest realna przy Alfie ?
    nie chce mi się szukać faktury ale chyba 195euro płaciłem za nowy alternator Magneti Marelli ściągnięty specjalnie z Włoch, aku Varta 400zł, robocizna 400złł i wcale nie trzeba rozbierać pół auta żeby wyciągnąć alternator, wychodzi tyłem po odkręceniu górnych poduszek i każdy rozgarnięty mechanik na to wpadnie
    a propo regeneracji - nieopłacalna operacja biorąc pod uwagę, że za kilka miesięcy będziesz robił to samo lepiej zainwestuj w nówkę
    była: 147 1.6 TS Eco Blu Inca
    jest: 147FL 1.6 TS 120PS Blu Montecarlo

Podobne wątki

  1. Koszt wymiany rozrządu 2.5 v6
    Utworzone przez matber1 w dziale 166
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 31-03-2014, 21:32
  2. 1.9 JTD koszt wymiany uszczelniaczy ?
    Utworzone przez czester.91 w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 29-11-2012, 21:17
  3. Koszt wymiany pasow w V6 ?
    Utworzone przez Sillyspeed w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-03-2012, 21:31
  4. Koszt wymiany sprzęgła
    Utworzone przez Corrado83 w dziale 147
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 02-03-2011, 20:08
  5. Koszt wymiany sprzęgła 2.0 V6 TB
    Utworzone przez Robert3029 w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 11-02-2011, 18:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory