Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Wymiana filtra paliwa , JTD 1.9 115KM 2004r,, Water in diesel fuel filter'' P-ń

  1. #1
    Zeteck
    Gość

    Domyślnie Wymiana filtra paliwa , JTD 1.9 115KM 2004r,, Water in diesel fuel filter'' P-ń

    Witam, swoją alfe mam zaledwie od paru dni dlatego moje doświadczenie z nią związane jest małe. Wyskoczył mi komunikat jak w tytule, wynika że szykuje się wymiana filtra (wkładu?). Za namową kolegi, udałam się do Norauto gdzie takowy filtr miałam dostać za około 50 zł, jednak do tego rocznika filtry są za ok 150zł a i tak nie było ich na stanie. O dziwo w ASO oryginalny filtr jest za 149 zł. Póki co nic nie kupiłam, muszę pilnie coś z tym zrobić, czy ktoś może polecic konkretny filtr ktory powinnam zakupic? w ASO twierdzą że najlepiej wyjać wkład z auta i dopiero na jego podstawie dobrać odpowiedni filtr(wkład), bo podobno sa dwa rodzeje a dopiero po wyjeciu widać o który chodzi. Wymiany najprawdopodoniej dokona mój znajomy a jak nie on to mechanik, lub może gdziec mozna podjechac i w rozsądnej cenie wymienią mi to od ręki ( POZNAŃ), Czy w Poznaniu można gdzieć kupic taki filtr?

    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar jarzyn
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    166 3.0 03, była 156 SW jtd
    Postów
    244

    Domyślnie

    http://allegro.pl/filtr-paliwa-alfa-...464444803.html Taki będzie dobry, sprzedawca sprawdzony, wielu alfaholików (w tym ja) się u nich zaopatruje. Dla pewności możesz do nich napisać, podaj nr vin, to dobiorą Ci coś odpowiedniego.

  3. #3
    Zeteck
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki, jutro do nich zadzwonię. Natknęłam się jeszcze tutaj na forum na dobre opinie o tej firmie http://allegro.pl/filtr-paliwa-alfa-...412218674.html ?

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar zales00
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Siedlce/Parczew
    Auto
    AR 147 1.9 JTD 2003r.
    Postów
    374

    Domyślnie

    Nawiasem mówiąc... nie popełnij tego błędu co ja tzn ja kupiłem filtr bez czujnika...abo taniej było.... i pomimo wymiany ciągle mam ten komunikat ponieważ czujnik jest uszkodzony... następna wymiana na pewno z czujnikiem

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar Darek68
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Gostyń
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 JTD, Fiat Tipo 1.0 FireFly
    Postów
    90

    Domyślnie

    Śmiało możesz założyć filtr Filtronu PP 968/1. Ja na takich jeżdżę już drugą wymianę i wszystko jest ok. Możesz podjechać do Gostynia to wymienię za free.
    Fiat 126p; Fiat Seicento 900;
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD

  6. #6
    Zeteck
    Gość

    Domyślnie

    Nie odpala, komputer - wszystko miga. Podłączyliśmy akumulator do ładowania i nic.. Wiec to nie to, czy to moze byc od tego filtra ???

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Zeteck Zobacz post
    Nie odpala, komputer - wszystko miga. Podłączyliśmy akumulator do ładowania i nic.. Wiec to nie to, czy to moze byc od tego filtra ???
    Sytuacja opanowana , akumulator do śmieci. Pojawia sie komunikat dot ASR i nadal dot filtra, czy moze to być odpał komutera? Bo teraz juz nie mam pewnosci ponieważ po tej akcji z akumulatorem zaczął się włączac komunikat o ASR a jak auto nie odpalało to wyświatlał bład nawet w ABS i Immobilaizerze

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar zales00
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Siedlce/Parczew
    Auto
    AR 147 1.9 JTD 2003r.
    Postów
    374

    Domyślnie

    Przy słabym aku teoretycznie wszystko może się dziać. Jednak obstawiałbym w przypadku samego komunikatu "water..." że albo filtr do wymiany albo czujnik padł. Jeśli nie masz pewności kiedy filtr był wymieniany i tak moim zdaniem należy go wymienić.

  8. #8
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Po wymianie akumulatora po pierwsze skasuj wszystkie błędy. Potem dopiero analizuj jeśli jakiś sie na nowo pojawi.
    Komunikat o wodzie w filtrze paliwa, to standard przy słabym akumulatorze. Jeśli błąd jest stale, to sprawdź połączenia czujnika.
    Swoją drogą, to warto być odczytał i podał błędy numerami, a nie komunikatami. Wiele różnych błędów wyświetla ten sam komunikat.
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  9. #9
    Zeteck
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał @sdero Zobacz post
    Po wymianie akumulatora po pierwsze skasuj wszystkie błędy. Potem dopiero analizuj jeśli jakiś sie na nowo pojawi.
    Komunikat o wodzie w filtrze paliwa, to standard przy słabym akumulatorze. Jeśli błąd jest stale, to sprawdź połączenia czujnika.
    Swoją drogą, to warto być odczytał i podał błędy numerami, a nie komunikatami. Wiele różnych błędów wyświetla ten sam komunikat.
    Akumulator z trochę za wysokim napięciem, ładowanie ok. Filtr całkowicie czysty bez wody, ale ciagle się w nim ona zbiera, moze poprostu mam złe paliwo, tankowane na Auchan, róze opinie słyszałam.. wiec juz nie wiem. Auto było podłaczone do kompa, był jeden bład, wszystko zresetowane, niby ok.. a komunikat nadal sie pojawia . Mechanik podejrzewa ze cos z jakims kabelkiem albo czujnikiem... Proponuje mi to zignorować.. a najpewnie nie jest elektrykiem i nie wiem jak sie za to zabrac..

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Fucel
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Grudziadz
    Auto
    Giulietta
    Postów
    411

    Domyślnie

    Odepnij kostkę od czujnika. Ja też zrobiłem błąd przy zakupie nowego filtra paliwa i kupiłem bez czujnika pomimo, że miałem błąd - uszkodzony czujnik. Odpiąłem go, i jeżdżę tak do kolejnej wymiany bez żadnych błędów na liczniku, czy ECU w FES-ie.

Podobne wątki

  1. [159] Nie odpala. Pali się kontrolka 'Water in fuel filter', filtr paliwa wymieniony
    Utworzone przez tdi86 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 03-07-2013, 06:59
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-04-2013, 20:02
  3. Water in disel fuel filter
    Utworzone przez gizmobdg w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21-06-2012, 22:50
  4. Water in Fuel Filter- co teraz?
    Utworzone przez Paweł24 w dziale GT
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13-09-2011, 13:24
  5. Syczenie z okolic filtra paliwa a rozrządem lub gdzieś głębiej AR147 1,9 JTD 115KM ??
    Utworzone przez lotnik911 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 29-05-2011, 14:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory