Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Temat: Śruby do felg stalowych - poddałem się

  1. #11
    voivod
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szef
    Do stalowek tez mam stozkowe sruby tyle tylko ze krótsze
    Stożki dociskają felgę mniejszą powierzchnią. Żuć okiem na otwory w swoich alusach i stalowych i będziesz wiedział o co mi chodzi.

  2. #12
    Bjern
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał kmito
    Cytat Napisał Bjern
    Jakież było moje zdziwienie gdy przy zakupie śrub... nie podałem marki auta
    Ponieważ wydaje mi się, że pijesz tutaj do mnie. Chyba, że sie mylę to to przepraszam.
    Dlatego proszę Cię o odpowiedź na pytanie, czy felgi aluminiowe, które nazwałeś "dedykowane" to są oryginalne AR?
    Tak jak najbardziej są to felgi oryginalne do Alfy (ośmio - otworowe widoczne na zdjęciu w poście poniżej Twojego) Niestety teraz po założeniu stalowych felg z zimowymi oponami jest niestety głośno :-( Słyszał ktoś może o takich oponach: Continental Viking Stop 4000 ? Kupiłem używane z już wyjętymi kolcami po jednym sezonie :-)

  3. #13
    kmito
    Gość

    Domyślnie

    Tak jak najbardziej są to felgi oryginalne do Alfy (ośmio - otworowe widoczne na zdjęciu w poście poniżej Twojego)
    To wydaje mi się, że w Twoim przypadku do stalowych jak i aluminiowych powinny być te same śruby. Choć kłóci się to trochę z wypowiedziom kolegi Szefa.

    Co do głośności do zazwyczaj opony zimowe są trochę głośniejsze niż letnie.
    A może dlatego mogłeś je kupić. Bo ktoś nie chciał na nich jeździć. :wink:
    Pozdrawiam

  4. #14
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,598

    Domyślnie

    Zdecydowanie do felg aluminiowych i do felg stalowych są inne śruby. Róznią się głównie kształtem łba śruby (stalowe -łeb soczewkowy, alufelgi - łeb stożkowy) ale też i długością (te od alufelg są dłuższe). Tymi z alufelg można dokręcić felgę stalową, ale tymi od stalówek nie radzę dokręcać alufelg bo się je zniszczy (głównie gniazda)
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta Avatar marekm
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    służy do jazdy, a nie do oglądania
    Postów
    443

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek-156
    Zdecydowanie do felg aluminiowych i do felg stalowych są inne śruby. Róznią się głównie kształtem łba śruby (stalowe -łeb soczewkowy, alufelgi - łeb stożkowy) ale też i długością (te od alufelg są dłuższe). Tymi z alufelg można dokręcić felgę stalową, ale tymi od stalówek nie radzę dokręcać alufelg bo się je zniszczy (głównie gniazda)
    no i topik zakręca koło stalówki w 156 można przykręcić oryg. śrubami z oryginalnych felg 15" (z 8 dziurami) - nie są za długie

  6. #16
    kmito
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekm
    no i topik zakręca koło stalówki w 156 można przykręcić oryg. śrubami z oryginalnych felg 15" (z 8 dziurami) - nie są za długie
    Potwierdza to ePER.
    Amen :wink:

  7. #17
    csscss
    Gość

    Domyślnie

    Mam zimówki na 15 stalowych i firmowe 16 alu na lato, i używam do tych i do tych tych samych fabrycznych śrub. sam byłem ciekaw czy te śruby nadają się do jednego i drugiego, i ludzie będący w temacie zawsze twierdzili że śruby te są dobre do obu rodzajów felg.

  8. #18
    Użytkownik Znawca Avatar Szef
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 140 KM 2002r
    Postów
    1,208

    Domyślnie

    Cytat Napisał kmito
    To wydaje mi się, że w Twoim przypadku do stalowych jak i aluminiowych powinny być te same śruby. Choć kłóci się to trochę z wypowiedziom kolegi Szefa.
    Oryginalnie w mojej alfie byl tylko jeden kaplet srub Byly to stozki 17 i przykrecane byly nimi zarowno stalowki jak i alusy

    Dla mnie do alusow wydawaly sie za krotkie wiec dokupilem drugi kaplet szpilek ze stozkiem z tym ze troche dluzsych i na kluczyk 19

    Wynika z tego ze w-g AR oryginalne sruby pasuja zarowno do jednych jak i drugich felg

    PS
    w Lagunie zawsze mialem stalowki i od nowosci mam do nich szpilki stozkowe ale tez gdzies slyszalem ze powinny byc soczewkowe

    http://www.abbco.pl/sruby_do_felg_st...wych_dobor.htm
    Alfa Romeo 156 1.8 16v T.S. V6 pipe DISTINCTIVE ECU ME 7.3.1 EOBD
    www.alfaromeo.mazury.pl

  9. #19
    Banan10
    Gość

    Domyślnie Re: Śruby do felg stalowych - poddałem się

    Cytat Napisał Bjern
    Proszę o pomoc w kwestii śrub do felg stalowych w Alfa Romeo 156 z 1999 roku. Mam zamontowane standardowe felgi aluminiowe 15" dedykowane do tego modelu. Śruby są stożkowe o długości około 5 cm. Długość gwintu około 3 cm. Podejrzewam, że to standard. Dziś pojechałem wymienić opony na zimowe (stalowe felgi) i oponiarz powiedział mi, że śruby które mam do felg aluminiowych nie nadają się do stalowych - jak to określił będą "wyrabiać" otwory. Pojechałem więc do serwisu (niestety fiata) i gdy poprosiłem o śruby do felg stalowych - pokazano mi dokładnie takie same (różniły się jedynie odrobinę średnicą "głowy śruby". Miały taką samą długość. Pojechałem więc do innego sklepu a tam kolejny specjalista powiedział mi, że śruby do felg stalowych są krótsze niż do aluminiowych. Po czym wyjął i pokazał mi śrubę dłuższą niż miałem. Jak to jest z tymi śrubami do felg ?? Pozdrawiam Michał
    Potwierdzam wypowiedzi innych. Śruby od felg aluminiowych można zastosować do stalowych ale odwrotnie raczej nie. Bo te do stalowych felg są krótsze i mają mniejszą powierzchnie stożka dociskającego . A tak na marginesie to śruby do ar 156 pasuja np. od Poloneza.

  10. #20
    b.pawelek
    Gość

    Domyślnie za poźcno

    szkoda że tak poźno się to pojawiło (znaczy ten temat) Już zapłaciłem po 8 zł za srube. Na szczescie kupiłem tylko dwie
    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. śruby do felg stalowych
    Utworzone przez odzi w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 16-04-2011, 23:59
  2. Jakie śruby do felg stalowych?
    Utworzone przez RobertWroc w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-10-2010, 09:35
  3. Jakie śruby do felg stalowych ?
    Utworzone przez Cossi86 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-10-2009, 21:03
  4. [166] śruby do felg stalowych
    Utworzone przez yaro38 w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-05-2008, 07:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory