Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 43

Temat: Hałasujące rolki paska napędowego

  1. #31
    smooder
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Młody 25 Zobacz post




    Kolego jesli chcialbys to wymienic to napewno musialbys alternator wymontowac i to jest dosc czasochlone ale do zrobioenia- jak wszystko Ale popytam jeszcze co inni sadza na temat owego terkotania i moze w koncu dojdziemy do tego co to jest za przyczyna co ??
    Wiem, że w 1.9 JTD tj. w mojej Belli można wymienić to sprzęgiełko bez wyciągania alternatora. Trzeba go odkręcić, obrócić go odpowiednio i uda się bez demontażu. Dla tych, którzy mają problem z dziwnymi odgłosami z okolic paska, telepaniem itp. na prawdę radzę się zainteresować sprzęgiełkiem jednokierunkowym na alternatorze. W silnikach diesla to ono obok koła paowego jest odpowiedzialne za przenoszenie wszelkich drgań i eliminowanie ich.

  2. #32
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Postów
    51

    Domyślnie

    Witam. Dołączę się do tematu. Czy hałasy o których mówicie to rodzaj piszczenia czy głośnego terkotania?? Dzisiaj zauważyłem w mojej 1.9JTD 105KM takie właśnie terkotanie z okolic prawej strony silnika. Hałas ten słychać tylko na wolnych obrotach. Już powyżej 1000 obrotów hałas cichnie. Czy u Was jest podobnie??

  3. #33
    smooder
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał davidpi Zobacz post
    Witam. Dołączę się do tematu. Czy hałasy o których mówicie to rodzaj piszczenia czy głośnego terkotania?? Dzisiaj zauważyłem w mojej 1.9JTD 105KM takie właśnie terkotanie z okolic prawej strony silnika. Hałas ten słychać tylko na wolnych obrotach. Już powyżej 1000 obrotów hałas cichnie. Czy u Was jest podobnie??
    U mnie to było raczej terkotanie albo odgłos jakby ktoś walił mokrą szmatą, a pasek wibrował, tj. podskakiwał na rolkach.

  4. #34
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Postów
    51

    Domyślnie

    U mnie ten odgłos jest bardziej metaliczny. Tak jakby biło młotkiem o kowadło. Czy u Was też było tak, że na wyższych obrotach odgłos cichł?

  5. #35
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Słupsk,Wrzeście
    Auto
    156 2,4 JTD 136KM, AR159 SW 1,9 JTDm 150KM był DRIWTOWÓZ 1,6 GSI
    Postów
    458

    Domyślnie

    Cytat Napisał davidpi Zobacz post
    Witam. Dołączę się do tematu. Czy hałasy o których mówicie to rodzaj piszczenia czy głośnego terkotania?? Dzisiaj zauważyłem w mojej 1.9JTD 105KM takie właśnie terkotanie z okolic prawej strony silnika. Hałas ten słychać tylko na wolnych obrotach. Już powyżej 1000 obrotów hałas cichnie. Czy u Was jest podobnie??
    dokladnie tak jest

    ---------- Post added at 09:58 ---------- Previous post was at 09:58 ----------

    Cytat Napisał smooder Zobacz post
    U mnie to było raczej terkotanie albo odgłos jakby ktoś walił mokrą szmatą, a pasek wibrował, tj. podskakiwał na rolkach.
    i tak też

  6. #36
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Postów
    51

    Domyślnie

    Witam. U mnie problem rozwiązany. Poszło koło pasowe wulkanizowane. Mechanik założył nowe i wszystko śmiga. Koszt: 350 pln koło i 70 pln robocizna .

  7. #37
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    też miałem problem z terkotaniem w 156 2.4 wymieniłem wszystkie rolki, 3 x pasek, 2 x koło pasowe, i okazało się że podróbki koła się po prostu nie nadają do alfy, dopiero wymiana koła na oryginalne rozwiązała problem.

  8. #38
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Torino
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    GT & Gtv
    Postów
    240

    Domyślnie

    Cytat Napisał TIO_2007 Zobacz post
    dokladnie tak jest

    ---------- Post added at 09:58 ---------- Previous post was at 09:58 ----------



    i tak też
    Również potwierdzam 1.9 JTD bardzo irytujący dźwięk na wolnych obrotach. Winne okazało się koło pasowe, które się rozwulkanizowało uszkadzając przy tym wspomniane sprzęgięłko na alternatorze.

  9. #39
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Boro.m
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Oława, Poland
    Auto
    156 1,9 JTD 115 KM SW 2002, Grigio Sterling
    Postów
    113

    Domyślnie

    powtórze się ale tak jest mi nawet 2 razy pasek spadł. Dopiero jak pojechałem do konkretnego warsztatu we Wrocku mechaniory doszli i wyeliminowali ten dziwny dźwięk.
    I nie dziwie się, ze niektórzy mechanicy na kawe uciekają widząc AR pod warsztatem
    Marzenie - > Quattroporte, ale powolutku .....

  10. #40
    Użytkownik Romeo Avatar Jacenty
    Dołączył
    12 2008
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    500

    Domyślnie

    Cytat Napisał Torino Zobacz post
    Również potwierdzam 1.9 JTD bardzo irytujący dźwięk na wolnych obrotach. Winne okazało się koło pasowe, które się rozwulkanizowało uszkadzając przy tym wspomniane sprzęgięłko na alternatorze.
    slyszalem, ze to sprzegielko na alternatorze da sie wymienic bez wyciagania samego alternatora, prawda to ?

    Cytat Napisał Boro.m Zobacz post
    powtórze się ale tak jest mi nawet 2 razy pasek spadł. Dopiero jak pojechałem do konkretnego warsztatu we Wrocku mechaniory doszli i wyeliminowali ten dziwny dźwięk.
    I nie dziwie się, ze niektórzy mechanicy na kawe uciekają widząc AR pod warsztatem
    daj znac co to za warsztat byl we wrocku

Podobne wątki

  1. Rolki paska klinowego
    Utworzone przez dawid1146 w dziale 166
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 30-01-2016, 19:19
  2. [164] Rolki paska osprzętu do 3.0 24V
    Utworzone przez tadzik128 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-04-2015, 16:27
  3. Rolki paska klinowego 1.9 JTD 115 KM
    Utworzone przez grabsoon w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-06-2012, 09:10
  4. Rolki i napinacz paska 3.0 V6 a JTD
    Utworzone przez kubicze w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-01-2012, 23:38
  5. Osłona paska napędowego
    Utworzone przez marcin220v w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-09-2011, 22:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory