Strona 1 z 41 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 406

Temat: 147 TS 2.0. Selespeed problem z silnikiem

  1. #1
    Użytkownik Ogier Avatar Goniaa
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Starogard Gdański
    Auto
    147 2.0 TS
    Postów
    192

    Domyślnie 147 TS 2.0. Selespeed problem z silnikiem

    Witam

    Od dwóch tygodni posiadam Alfe 147 niby nic sie nie dzieje, a jednak wydaje mi sie, ze jest cos nie tak. Określę To tak - mój silnik w benzynie dziala jak w dizlu. Jest strasznie głośny. Dodam również, ze auto jest w gazie i po zakupie wymieniłam w nim rozrząd. U mechanika podłączyli mnie pod komputer, wykazało 4 biedy, których nie da sie usunąć. Czy jest ktoś z okolic Starogardu Gdańskiego kto moglby mi pomóc? Nie mam kompletnie wiedzy na ten temat. Podczas jazdy i zwalniania biegi nie schodzą płynnie. Szarpie przy zejściu z 3 na 2 bieg i z 2 na 1. Bardzo proszę o pomoc. Nie wiem czy dalej naprawiać czy sprzedac

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar m4tinez
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Bieruń
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 120KM FL
    Postów
    1,062

    Domyślnie

    A czy przy wymianie rozrządu wymieniłaś też wariator ?
    Bo to on jest odpowiedzialny za dźwięk diesla jeśli jest zużyty.

  3. #3
    Użytkownik Ogier Avatar Goniaa
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Starogard Gdański
    Auto
    147 2.0 TS
    Postów
    192

    Domyślnie

    Nikt nie proponowal wymiany takiej części...ja nie wiem co mam,z nią robić. Jedynie jak wymieniałam filtry od gazu to powiedziano mi ze będę musiała wymienic wtryski...i jutro jadę to zrobić. Poza tym cieknie mi olej, tzn kapie o sugerowano uszczelkę pod glowica....widza blondynę to wszystko wciskają a ja mam dosyc juz tego sama ogarnę i pojade do mechanika...nie dam sie wbić butelke dlatego potrzebuje pomocy....nie bardzo znam sie na częściach..jakie są koszty wymiany tego wariatora?

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar Lenix
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Była 147 2.0, jest GT i Saxo
    Postów
    1,161

    Domyślnie

    Sam wariat w zakupie to około 500 zł, wymiana to rozpinanie rozrządu czyli robocizna rozrządu + nowy pasek jeśli rozrząd świeży ! Jeśli nie masz pojecia o aucie to po pierwsze:
    - nie powinieneś kupywać TSa na dodatek z selespeed
    - napisz na forum regionalnym niech ktoś podjedzie z okolicy i się wepnie w kompa + niech polecą ci jakiegoś dobrego szpeca od AR

    ~ taka była piękna ! :C




  5. #5
    Użytkownik Ogier Avatar Goniaa
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Starogard Gdański
    Auto
    147 2.0 TS
    Postów
    192

    Domyślnie

    Haha dzięki teraz juz to wiem ze nie powinnam ale golfa nie chcialam poza tym auto strasznie mi sie podobalo a na diagnostyce powiedzieli, ze jest ok. A Tu mi dudni w silniku....jak czytam to forum,to zaczynam sie bac....

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar m4tinez
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Bieruń
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 120KM FL
    Postów
    1,062

    Domyślnie

    Wariator można też zregenerować, kolega darek z forum regeneruje za 100zł + koszty przesyłki.
    Ale nie ominię cię rozpinanie rozrządu więc jeżeli nie masz dużo przejechane na rozrządzie to wymienić tylko pasek i śmigać dalej. Robocizna ok 200zł, regeneracja 100zł, pasek 80zł.

    Jeżeli olej leci z góry to prawdopodobnie z dekla zaworów, możesz kazać mechanikowi uszczelnić silikonem, bądź wymienić na nową uszczelkę, koszt ok 70-100zł zależy od sklepu.

    Każdy błąd się da skasować, są tylko takie błędy które mimo skasowania odrazu wyskakują ponownie. Pewnie tak masz.
    Najlepiej jakby ci ktoś ją podpiął pod kompa i wtedy byś nam napisała kody błędów i byśmy wiedzieli co dalej robić.

    Co do selespeed, to zapytaj na forum regionalnym bądź pojeździj po serwisach w okolicy gdzie znają się na selespeed to oni się tym zajmą, pewnie trzeba skalibrować czy coś.

    PS: Nie ma czegoś takiego jak auta nie dla dziewczyn tak jak pisze lenix, każde auto jest dla każdego, nie ma tu żadnego podziału. Po prostu o alfę trzeba bardziej dbać, no i niestety mogłaś kupić bez selespeed ale jeżeli doprowadzisz ją do ładu to będziesz śmigała i będziesz zadowolona.

    Pozdrawiam

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar Lenix
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Była 147 2.0, jest GT i Saxo
    Postów
    1,161

    Domyślnie

    A przepraszam, nie zauważyłem że kobieta

    Darek regeneruje wariatory w wczesnym stadium czyli gdy klekoczą po kika sek przy odpaleniu, potem regeneracja nie jest możliwa z tego co wiem. Więc jeśli tu chodzi jak diesel to chyba masz odpowiedz. Co do wariatora jeszcze.

    Goniaa weź teefon, włącz kamere i nagraj odpalanie silnika i jak chodzi na jałowym biegu(luzie) wrzuć na YT i podeślij nam. co nie co będzie wiadomo. Co do wycieków nie daj się robić w konia. Jaki olej z uszczelki pod głowicą... Jak piszę martinez albo pokrywa zaworów albo z miski olejowej/łączenia skrzyni.

    ~ taka była piękna ! :C




  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar m4tinez
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Bieruń
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 120KM FL
    Postów
    1,062

    Domyślnie

    Ale zawsze jest możliwość kupna zregenerowanego wariatora od darka, koszt chyba 150zł z tego co mi się przewinęło przez uszy.
    Tylko nie wiem czy ma teraz jakiś na stanie bo ostatnio się z nim kontaktowałem to nie miał, ale warto zapytać.

    A na allegro teraz najtańszy wariator 650zł i niestety mnie też ten wydatek czeka, chyba że kupię jakaś używkę i oddam darkowi.

    PS: Nagraj też dźwięk silnika po rozgrzaniu, bo często jest tak że na zimnym silniku nie klepie a po rozgrzaniu zaczyna klepać.

    Zuch kobieta że nie daje się robić w konia. Propsy za to

  9. #9
    Użytkownik Ogier Avatar Goniaa
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Starogard Gdański
    Auto
    147 2.0 TS
    Postów
    192

    Domyślnie

    Ooo jakie sensowne odpowiedzi aż musze to przeczytać jeszcze raz dwa tygodnie mam moja biedroneczke a juz tyle wymienione. Najgorsze jest to, ze Malo kto chce podjąć sie naprawy tego samochodu :\ postaram sie nagrać i wkleić. A moze to,byc wina instalacji gazowej? Ja tam,slysze dwa różne dźwięki jeden to takie cykanie a to raczej od gazu chyba a drugi to praca silnika jak pisalam wcześniej. Oj nie wiem nie wiem, żeby baba musiała sie zajmować takimi sprawami szacun dla mnie ja to bym chciala żeby ktos je obejrzał rozkręcił i powiedział,co mam wymienic, czyli pewnie,byloby wszystko dziekuje Chlopaki za podpowiedzi

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar m4tinez
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Bieruń
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 120KM FL
    Postów
    1,062

    Domyślnie

    Cykanie to naturalny odgłos wtrysków gazu, ba nawet wtryski od benzyny cykają jednak te od gazu przeważnie głośniej i jest to wyraźnie słyszalne. Skoro masz auto 2tyg to i rozrząd świeży więc ten wariator zrób sobie za wczasu.

    Koleżanko, zrób sobie w tym aucie ten wariator, wyeliminuj wyciek oleju, ogarnij skrzynię i będziesz się cieszyć ze sprawnego samochodu i dającego dużo radości samochodu

    PS: Najlepiej oddaj auto np do nich: http://www.autogryf.pl/serwis-fiata
    Powinni wiedzieć jak się nią zająć, bo skoro piszesz że większość osób nie chce jej naprawiać to są to tzw mechanicy od golfów.

    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-06-2015, 21:12
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-05-2014, 16:41
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-08-2013, 17:32
  4. problem z silnikiem 156 2.0 JTS
    Utworzone przez doman001 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-06-2013, 12:32
  5. 156 selespeed problem, znika olej w selespeed
    Utworzone przez xmikix w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-07-2012, 13:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory