Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: Konserwacja profili zamkniętych

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 TS 105KM
    Postów
    3

    Domyślnie Konserwacja profili zamkniętych

    Witam
    Czy ktoś konserwował w swojej Belli profile zamknięte? Moja 147 ma już 14 lat i pomyślałem, że póki jeszcze rdza nie wyszła na zewn. przydałoby się je zabezpieczyć. Jeśli chodzi o progi to zakupiłem preparat Brunox Epoxy 500ml, który reaguje z rdzą oraz specjalną dyszę do pistoletu. W pozostałych profilach rdzy prawdopodobnie nie ma jeszcze więc myślałem o jakimś wosku. Proszę o info na temat lokalizacji otworów do konserwacji profili oraz czy trzeba wypłukać je wcześniej np. wodą?

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar śmigacz
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Łańcut
    Auto
    Alfa Romeo 147 1,6 TS 105 KM, Alfa Romeo Mito 1.4 105 KM
    Postów
    273

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o progi to są w nich od spodu gumowe zaślepki i po jednej pod przednim i tylnym nadkolem. Po wyjęciu zaślepek wkładasz w otwór rurkę i psikasz dopuki nie wypłynie preparat z sąsiednich otworów. Dobrze też jest zapsikać nim podłużnice (są w nich odpowiednie otwory) i wzmocnienia płyty podłogowej ( dostęp od wewnątrz po wymontowaniu foteli i kanapy. Płukania wodą nie polecam, za to wosku nie ma co oszczędzać, niech wlezie w każdy zakamarek. Można nim też zabezpieczyć wnętrze drzwi, maski, tylnej klapy, słupki, podszybie itp.
    Były:
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 140 KM
    Alfa Romeo Gtv 2.0 TS 150 KM
    Alfa Romeo 145 1.4 TS 103 KM
    Jest:
    Alfa Romeo 147 1.6 TS 105 KM Rosso Proteo
    Alfa Romeo MITO 1.4 Multiair 105 KM Rosso

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    Po co Ci ten Brunox? Rdza żre auto?

    Śmigacz dobrze napisał gdzie szukac otworów. W progach od wewnątrz, słupkach też szukaj, pod tylną kanapą... jest trochę tego. W dadatku zdejmij tapicerkę z boczków w bagażniku, plastiki ze słupków środkowych, boczki drzwi (z wnęki trzeba usunąć syf i sprawdzić drożność odpływów). Jest sporo tego. Nie żałuj preparatów.

    Fluidol, Tectyl, koniecznie z giętym długim wężykiem by dokłądnie srodek wprowadzać.

  4. #4
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 TS 105KM
    Postów
    3

    Domyślnie

    Chce zastosować Brunox bo w tylnej części progów po wyjęciu "korka" widać lekką rdzę. Pozostałość potraktuję woskiem. Dzięki wielkie za pomoc...biorę się za zakupy i czekam na pogodę

  5. #5
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar BigMen23
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Mieleszyn k. Wieruszowa
    Auto
    Alfa Romeo 147 Twin Spark
    Postów
    136

    Domyślnie

    Też planuję zalać profile zamknięte jak temperatura wzrośnie. Jestem zdania że skoro wszystko jest w porządku to należy taki stan utrzymać.

    Ktoś ma zdanie jak wypada Boll w stosunku do Tectyla? Bardziej kieruje się ku specyfiku od Valvoline. I ile mniej wiecej na konkretną robotę tego potrzeba.

    Pozdrawiam!

    Wysłane z mojego LG-P875
    Alfa Romeo 156 SW 1.8 TS - była
    Alfa Romeo 156 Berlina 1.9 JTD - była
    Alfa Romeo 147 teoria 1.6 ECO, praktyka 1.8 1?? KM - jest

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    Uważam, że do zabezpieczania jest najlepsze lato, kiedy auto postało porządnie na słońcu, wszystko obeschło, wilgoć odparowała.

    Ja miałem kilka rzeczy z firmy Boll. Nie przekonały mnie, wolę sprawdzoną konkurencję. Dla mnie Boll to trochę taka tandeta.

  7. #7
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar BigMen23
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Mieleszyn k. Wieruszowa
    Auto
    Alfa Romeo 147 Twin Spark
    Postów
    136

    Domyślnie

    Cytat Napisał LukaSS Zobacz post
    Uważam, że do zabezpieczania jest najlepsze lato, kiedy auto postało porządnie na słońcu, wszystko obeschło, wilgoć odparowała.

    Ja miałem kilka rzeczy z firmy Boll. Nie przekonały mnie, wolę sprawdzoną konkurencję. Dla mnie Boll to trochę taka tandeta.
    Właśnie ten boll jakoś mnie nie przekonuje. Od jakiegoś czasu korzystam z produktów Valvoline i bardzo zadowolony z nich jestem. Dlatego też chyba wybiorę Tectyla.
    Co do temperatur masz kolego rację. Gdzieś też na forum widziałem Twoje posty i pisałes że dokonałeś konserwacji. Ile specyfiku do profili wykorzystałeś? Mowa oczywiście o konkretnym zalaniu.

    Wysłane z mojego LG-P875
    Alfa Romeo 156 SW 1.8 TS - była
    Alfa Romeo 156 Berlina 1.9 JTD - była
    Alfa Romeo 147 teoria 1.6 ECO, praktyka 1.8 1?? KM - jest

  8. #8
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał stesiu1983 Zobacz post
    Witam
    Czy ktoś konserwował w swojej Belli profile zamknięte? Moja 147 ma już 14 lat i pomyślałem, że póki jeszcze rdza nie wyszła na zewn. przydałoby się je zabezpieczyć. Jeśli chodzi o progi to zakupiłem preparat Brunox Epoxy 500ml, który reaguje z rdzą oraz specjalną dyszę do pistoletu. W pozostałych profilach rdzy prawdopodobnie nie ma jeszcze więc myślałem o jakimś wosku. Proszę o info na temat lokalizacji otworów do konserwacji profili oraz czy trzeba wypłukać je wcześniej np. wodą?
    Wosk nie zatrzyma korozji.Polecam do profili Elaskon,troszkę trudno go kupić ale da się.Raz że nie wysycha,dwa że ma właściwości"pełzające" trzy to powstrzymuje dalszy rozwój korozji.Woskowe preparaty są ok dla nowych aut.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  9. #9
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    Cytat Napisał BigMen23 Zobacz post
    Ile specyfiku do profili wykorzystałeś? Mowa oczywiście o konkretnym zalaniu.

    Wysłane z mojego LG-P875
    Lałem konkretnie Na pewno sześć puszek sprayów poszło. Nie żałowałem materiału Zostały mi jeszcze otwory w podłodze od wewnątrz, ale trzeba ściągać całą wykładzinę.



    Cytat Napisał lesio146 Zobacz post
    Wosk nie zatrzyma korozji.Polecam do profili Elaskon,troszkę trudno go kupić ale da się.Raz że nie wysycha,dwa że ma właściwości"pełzające" trzy to powstrzymuje dalszy rozwój korozji.Woskowe preparaty są ok dla nowych aut.
    Nie zatrzyma, ale jeśli masz wszystko zdrowe i chcesz zapobiec to uważam, że warto używać tych preparatów

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTD 115 KM
    Postów
    69

    Domyślnie

    Latem robiłem konserwację spodu preparatem BOLL na pistolet. Do profili wyszło mi 2 kg a do spodu 4 kg. Jestem zadowolony z efektu i z preparatu. Szybko wysycha, nie kapie i po zimie żadnych ubytków w zabezpieczeniu. Polecam konserwację preparatami do pistoletów gdyż ich konsystencja jest całkowicie inna niż w speyach - nie ma co porównywać. Dodam jeszcze, że gdy zabrakło mi do podwozia preparatu dokupiłem 1 kg Wutrha i tu zdziwienie. Mała wydajność i rzadszy od Bolla.

Podobne wątki

  1. Konserwacja podwozia i profili - Opole i okolice ?
    Utworzone przez Hesus88 w dziale Opolskie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-08-2014, 20:11
  2. Podwozie - zaślepki profili zamkniętych
    Utworzone przez Bercik w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 02-12-2013, 10:31
  3. [164] Zerwana klamka przy zamkniętych drzwiach
    Utworzone przez Xofer w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 01-02-2013, 20:30
  4. Rdza w profilach zamkniętych
    Utworzone przez Matti w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-08-2012, 14:18
  5. Konserwacja?
    Utworzone przez beligistino w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 02-10-2010, 13:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory