Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: [145] Problem z drzwiami pasażera?

  1. #1
    crazyqs
    Gość

    Domyślnie [145] Problem z drzwiami pasażera?

    Witam, dość długo stałą moja bell nie używana. Gdy znów zacząłem jeździć pojawił się problem z drzwiami pasażera. Efekt jest taki jakby zamek nie łapał. Trzeba mocno trzasnąć żeby drzwi się zamknęły, a i tak nie zawsze zamek łapie do końca bo centralny nie chce się zamknąć. Jeśli trzaśniemy naprawdę fest lub przy otwartych drzwiach sami zamkniemy zatrzask w zamku to jest ok. Ruszałem tym dzyndzlem na którym się zatrzaskuje zamek, smarowałem ale nie pomaga. Zauważyłem że strasznie nisko są drzwi zawieszone, górny róg prawie że się styka z rogiem słupka "B". Tu moje pytanie czy to może być tego wina, jeśli tak to jak się reguluje zawiasy?

  2. #2
    ViP Romeo Avatar Lesio
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Subaru Forester XT, Mini Countryman CS
    Postów
    1,917

    Domyślnie

    Podreguluj zawias zamka, może za nisko opadł i sprawdź czy przypadkiem któryś z przednich zawiasów się nie złamał albo co gorsze nie urwał z drzwi. Zrób fotek jak byś mógł jak już różne manewry z drzwiami miałem.

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar Gopcio
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 115KM 2002r
    Postów
    841

    Domyślnie

    lesio a cos na szumiacy wiatr i cieknaca wode przez drzwi masz ??
    Było AR 145 Boxer 1,6 ---> Blu Inca AR 147 JTD 1,9 115KM +

  4. #4
    crazyqs
    Gość

    Domyślnie




  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar as
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Zduńska Wola
    Auto
    AR 145 / 1994 1,4 BOXER
    Postów
    1,112

    Domyślnie

    Mam problem z drzwiami od strony pasażera. Z zamków w samochodzie nie korzystam prawie w ogóle - kluczem można otworzyć, nie można natomiast zamknąć ani z jednej strony ani z drugiej, bo są uszkodzone wkładki zamków. Zatem prawie zawsze otwieram i zamykam z centralnego. Wszysto było świetnie do wczoraj, kiedy to okazało się, że nie mogę z pilota (tak , jak zwykle) zamknąć drzwi od strony pasażera. Słyszę charakterystyczne stuknięcie siłownika, jednak drzwi się nie zamykają. Sprawdzałem od środka - faktycznie przycisk zamykający w drzwiach chodzi bardzo ciężko.

    Macie jakieś pomysły? Dobrałbym się do tego dziś, ale wiadomo - niedziela i trochę nie pasuje
    Errare humanum est - Mylić się jest rzeczą ludzką.

  6. #6
    Pingwin
    Gość

    Domyślnie

    wiatr szumi bo uszczelki są wypaczone. jesli leje ci sie woda, wymien uszczelki nad drzwiami. Mnie sie nie leje ale tez szumi, od 70 km/h. Minimalne odszktałcenie uszczelki i juz powietrze robi swoje

  7. #7
    ViP Romeo Avatar Lesio
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Subaru Forester XT, Mini Countryman CS
    Postów
    1,917

    Domyślnie

    Kiedyś w Temprze chyba też miałem problem z cieknącymi uszczelkami, poprostu uszczelka za słabo przylegała a że uszczelka była podobna jak w Alfie tzn. z tunelem w środku kupiłem wąż ogrodowy o średnicy 8mm naciąłem lekko uszczelkę i wsadziłem wąż do środka potem sylikonem zakleiłem dziurę. Uszczelka zaczęła przylegać lepiej i woda nie ciekła, może druciarstwo ale skuteczne i jak się starannie zrobi to nic nie widać.

Podobne wątki

  1. Problem z drzwiami i szybą
    Utworzone przez Bajsce w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-12-2015, 12:03
  2. Problem z drzwiami pasażera
    Utworzone przez MikhailM16 w dziale GT
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-11-2015, 17:27
  3. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-09-2012, 18:25
  4. Problem z drzwiami
    Utworzone przez Mytek w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-07-2010, 11:37
  5. [164] Problem z drzwiami pasażera?
    Utworzone przez Wodzu33 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 28-02-2009, 08:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory