Strona 12 z 16 PierwszyPierwszy ... 2345678910111213141516 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 156

Temat: [147] Pomoc przy zakupie Alfa Romeo 147

  1. #111
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Mińsk Mazowiecki
    Auto
    Alfa Romeo 147 Ti 1.9 JTDm 150 KM
    Postów
    90

    Domyślnie

    Aso Twardowski kompleksowo napewno przebada Ci

  2. #112
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    11 2014
    Auto
    alfa 147
    Postów
    1

    Domyślnie Alfa

    Witam. Mam takie pytanko ponieważ mam zamiar kupic taka alfe. http://otomoto.pl/alfa-romeo-147-1-9...C34895514.html
    Na co powinienem zwrócić najbardziej uwagę przy oglądaniu auta? Proszę o szybka odpowiedz

  3. #113
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa Romeo 147, 1.9 JTD 8v 2002
    Postów
    252

    Domyślnie

    Jak dla mnie strasznie zmęczony egzemplarz. Brak napisów na tylnej klapie 147 i 1.9 jtd może świadczyć o tym,że auto było uderzone. Skóra wygląda dramatycznie, zobacz na podłokietnik. Z tego co mi się wydaje świeci się poduszka. Kierownica jak na 220000 km strasznie zmęczona.

    Czy cena jest dobra,nie wiem. Ja chyba wolałbym poszukać czegoś w lepszym stanie, dla mnie przynajmniej to,że ktoś robi zdjęcie samochodu takie jak na 1 fotce w jakiś zaroślach średnio może świadczyć o dbałości o auto.

    Nie zniechęcam Cie, musisz sprawdzić auto osobiście, ale moje argumenty może będą cenne przy ewentualnej negocjacji ceny :-)

  4. #114
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Maupa
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Wałbrzych
    Auto
    AR Brera 3.2JTS SKY (rekin)
    Postów
    312

    Domyślnie

    Poza tym jakoś dziwnie alusy są czerwone po prawej stronie :O

  5. #115
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cin Zobacz post
    Jak dla mnie strasznie zmęczony egzemplarz. Brak napisów na tylnej klapie 147 i 1.9 jtd może świadczyć o tym,że auto było uderzone. Skóra wygląda dramatycznie, zobacz na podłokietnik. Z tego co mi się wydaje świeci się poduszka. Kierownica jak na 220000 km strasznie zmęczona.

    Czy cena jest dobra,nie wiem. Ja chyba wolałbym poszukać czegoś w lepszym stanie, dla mnie przynajmniej to,że ktoś robi zdjęcie samochodu takie jak na 1 fotce w jakiś zaroślach średnio może świadczyć o dbałości o auto.

    Nie zniechęcam Cie, musisz sprawdzić auto osobiście, ale moje argumenty może będą cenne przy ewentualnej negocjacji ceny :-)
    Byś zobaczył u mnie kiere, lewa strona pełen mat.... Jakiejś belgijskiej cizi strasznie ręce się pociły albo pierścionki nosiła :/

  6. #116
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Igorrodz
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Cieszyn
    Auto
    Sto cercando una bella macchina italiana.
    Postów
    59

    Domyślnie

    Cytat Napisał Paweł666 Zobacz post
    Zapobiegawczo? Dobra, to żeby rozwiać wszelkie wątpliwości otwieram instrukcję Alfy romeo 147 i co jest tam napisane?

    "Niezależnie od przebiegu wymienić pasek zębaty napędu rozrządu co 5 lat lub co 3 lata podczas jazdy w trudnych warunkach"

    Ty swój temat założyłeś w sierpniu 2008 roku czyli jeżeli wtedy wymieniałeś rozrząd to jest już 15 miesięcy po terminie wymiany paska. I nawet jakbyś przez ten cały okres przejechał tylko 20tyś km to i tak pasek byłby do wymiany po 5 latach! Rozumiesz? Tu nie tylko przebieg ma znaczenie. No, ale oczywiście jak ktoś chce sprzedać auto to wmówi wszystko żeby wyszło na jego korzyść.
    Jak widzisz nie potrzeba mieć Alfy od wielu lat, czasami wystarczy otworzyć po prostu instrukcję obsługi...
    Dziękuję panowie za cenne uwagi oraz spostrzeżenia. Myślę, że mimo szacunku do sprzedającego oraz swoich uczuć do pięknej czerwonej Belli nie będę rzykował, że autko przed (przykładowo) Ostrowem mi stanie, bo strzeli pasek, i będę musiał pokonać wszystkie niedogodności i problemy związane z jego ściąganiem. Niech sobie tę Bellę kupi (przykładowo) ktoś ze Swarzędza, Wągrowca albo Śmigla, dla którego takie ryzyko ryzykiem nie będzie. Pozdrawiam sprzedającego życząc udanej sprzedaży autka komuś z jego regionu.

  7. #117
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    11 2014
    Auto
    147
    Postów
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sniegu Zobacz post
    http://olx.pl/oferta/alfa-romeo-blac...eb8ac;promoted Warta jest zainteresowania? Z polskiego salonu, serwisowana w nim, 1000 km temu wymieniony rozrząd, niedługo wymiana płynów. Wszystkie książki serwisowe, 2 kluczyki i karta z kodem też jest.Oglądałem, jezdziłem, wydaje się, że wszystko z nią w porządku. Mam okazję żeby wziąć za cenę niższą niż w ogłoszeniu. Polecacie jakiś serwis w Warszawie do którego można jechać przed kupnem żeby kompleksowo ją sprawdzili?
    Samochód po przeglądzie w Twardowskim w Warszawie, wszystko trwało prawie 2 godziny, przebadany kompleksowo. Można powiedzieć, że aż 15 usterek wyszło, chociaż nie wszystko można nimi nazwać. Ogółem samochód nie wart swojej ceny, prawy bok malowany, drzwi szpachlowane, że aż grubo. Jeśli ktoś chciałbym więcej info to zapraszam na PW.

  8. #118
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Igorrodz
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Cieszyn
    Auto
    Sto cercando una bella macchina italiana.
    Postów
    59

    Domyślnie

    Cytat Napisał Competizione Zobacz post
    Rozumiem Twoje ograniczenie funduszów, ale szkoda że chcesz zacząć przygodę z Alfą właśnie z TS em. Myślę, że użytkownik Omron dużo Ci powie na temat TS'a. A nie myślałeś nad 156 2.5 ? Wiem że wiocha trochę tym się bujać bo teraz byle burak się tym pucuje ale myślę że kupisz za dobre pieniądze no i Busso będziesz miał a Busso na LPG chodzi znakomicie. No chyba że nie podoba Ci się 156 ale po FL przecież to fajnie wygląda, przed z resztą też.
    To jest jakaś myśl, szczególnie że z tego co przeczytałem to silniki JTS są lepsze niż TS, szczególnie te po 2004 roku. Niemniej takiego zadbanego 156 naprawdę trudno znaleźć - podobnie jak zadbanego 147 w dieslu (o czym pisałem w moim temacie o Bercie). 156-ce jest bliżej do mojej Berty niż 147-ce ale... No własnie, sam nie wiem. Dając mi takie propozycje stawiasz mnie w trudnej sytuacji...

  9. #119
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Karol147
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6
    Postów
    335

    Domyślnie

    @Igorrodz, to może w takim razie warto wstrzymać się trochę z zakupem, uzbierać więcej kaski i kupić 147 JTD młodszą rocznikowo po FL? Jak kupisz zadbane jtd to na pewno będziesz zadowolony.

  10. #120
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    08 2014
    Auto
    brak
    Postów
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Igorrodz Zobacz post
    Dziękuję panowie za cenne uwagi oraz spostrzeżenia. Myślę, że mimo szacunku do sprzedającego oraz swoich uczuć do pięknej czerwonej Belli nie będę rzykował, że autko przed (przykładowo) Ostrowem mi stanie, bo strzeli pasek, i będę musiał pokonać wszystkie niedogodności i problemy związane z jego ściąganiem. Niech sobie tę Bellę kupi (przykładowo) ktoś ze Swarzędza, Wągrowca albo Śmigla, dla którego takie ryzyko ryzykiem nie będzie. Pozdrawiam sprzedającego życząc udanej sprzedaży autka komuś z jego regionu.
    I słuszna decyzja, dobrze, że się nie napalasz tylko myślisz rozsądnie

Podobne wątki

  1. [147] Alfa Romeo 147 JTD pomoc przy zakupie
    Utworzone przez maciek12 w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 12-11-2015, 21:36
  2. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo 159
    Utworzone przez sebciorek w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2015, 17:54
  3. Pomoc Przy Zakupie Alfa Romeo 159
    Utworzone przez alfej w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-08-2015, 22:14
  4. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory