Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 40

Temat: Mechanizm różnicowy- naprawa czy przekładka ? JTD 8v

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    QJawyY
    Auto
    Giulietta 2.0 ~200KM 440Nm 2010r
    Postów
    513

    Domyślnie Mechanizm różnicowy- naprawa czy przekładka ? JTD 8v

    Przyszedł czas żeby ogarnąć luz w mechaniźmie różnicowym... Jeżdżę z tym około roku, wymieniając po drodze wszystkie przeguby wew i zew, łożyska i poduszki, myśląc, że stuki przy dodawaniu i ujmowaniu gazu są ich powodem. Niestety stuki dochodzą ze skrzynki do której wchodzą półośki. Z tego co wyczytałem kończą się łożyska stożkowe.
    Wg postów z przed kilku lat 2 takie łożyska kosztowały ok 120zł w ASO i komplet podkładek regulacyjnych ok 70zł. Problem tkwi w robocie...

    Jako, że miałem zamiar samemu się za to zabrać, bo rozpiąć zawiechę i opuścić sanki to jeszcze nie problem to skrzyni nigdy nie ruszałem i wolałbym to ogarnąć bez zrzucania jej. Moje pytanie brzmi, czy łatwiej będzie przełożyć dyfer z innej kupionej skrzyni(mam w okolicy taką skrzynie) czy mimo wszystko pójść w stronę naprawy, czyli wymiana łożysk i kombinowanie z podkładkami co pewnie musiałbym już zlecić mechanikowi? Nigdzie nie znalazłem w jaki sposób dobrać te podkładki z zestawu a jest ich 20 od 1 mm do 1.95 mm, jak ciasno to spasować bo na pewno dać odrobinę grubsze niż są obecnie itd. Wolałbym drugą opcję bo nigdy nie wiadomo jak długo się używką nacieszę. Ma ktoś może nr tych łożysk i zestawu podkładek regulacyjnych ?


    Czy robił ktoś z Was jedno albo drugie? Czy przekładka mechanizmu z innej skrzyni jest w miarę P&P, czy są jakieś większe trudności?

    147 1.9 JTD 8v 115km
    2001r

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar sleyer3
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    alfa romeo 147 1.9jtdm 150KM 2006r.
    Postów
    2,053

    Domyślnie

    Nie pomogę ci z Twoim problemem, ale mam pytanie ? Mógłbyś dokładniej napisać jakie miałeś objawy padniętego dyfra, mam bliźniaczy przypadek i chciałbym się upewnić. Raz nawet po wymianie przegubu wewn. i simeringu półoś wysunęła się że skrzyni i olej spierdzielił sugerowano mi wtedy dyfer teraz gdy przy skręcie w prawo dam nawet lekko gazu słyszę rytmiczny stukot jakby od przegubu ale wszystkie są nowe.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    QJawyY
    Auto
    Giulietta 2.0 ~200KM 440Nm 2010r
    Postów
    513

    Domyślnie

    U mnie jest pojedyncze metaliczne kliknięcie przy przyłożeniu obciążenia lub zdjęciu nogi z gazu. Jak delikatnie puszczam sprzęgło, lub spokojnie się rozpędzam to nie kliknie. Do tego szarpanie. Czy skręcone koła czy proste wywołuje to każdym mocniejszym dotknięciem gazu. U mnie uszczelniacze szczelne, jeszcze oryginalne ale tego stukania mam dość i chce to wreszcie naprawić. Podnieś przód auta i niech ktoś operuje gazem na 2 biegu lub wrzuca 1 i wsteczny na przemian. Wejdź do kanału, połóż rękę na dyfrze i poczujesz, że to stamtąd stuka... Na yt znalazłem jeszcze taki teścik :
    https://www.youtube.com/watch?v=8vockzhk1Oc

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar sleyer3
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    alfa romeo 147 1.9jtdm 150KM 2006r.
    Postów
    2,053

    Domyślnie

    CoCo prawda puknie u mnie przy szybszej zmiane biegu, ale zastanawia mnie to walenie przy skręconych kołach w prawo, mam obie półosie nówki w całości, o dziwo pukanie ucichło, ale nie zniknęło po zmianie felg z zimowych stalowych na letnie ALU. Dyfer sugerował mi Qba, gdy wysunęła się z niego półoś, lecz po ponownym zatrzaśnięciu narazie cisza.

  5. #5
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Ja to zrobilem bez zdejmowania skrzyni za pomocą oryginalnych podkladek regulacyjnych. Do tego nowy uszczelniacz oraz olej.
    Stuki ustaly, a smigam juz tak ponad rok i ponad 10tkm zrobilem i jest ok.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    QJawyY
    Auto
    Giulietta 2.0 ~200KM 440Nm 2010r
    Postów
    513

    Domyślnie

    opiszesz mniej więcej jak to zrobiłeś ? Łożyska tez zmieniałeś?

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec Avatar sleyer3
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    alfa romeo 147 1.9jtdm 150KM 2006r.
    Postów
    2,053

    Domyślnie

    Odkopuję temat. Garmian ogarnołes temat dyfra, pomogło? Bo na się jeszcze "bujam".

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar SebaM
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    BTM
    Auto
    GT 3.2
    Postów
    542

    Domyślnie

    Sleyer, do wymiany potrzebujesz tylko łożyska uszczelniacze i olej. W zasadzie dyfer jak i podkładki zostają takie jakie były.
    Różnica w łożyskach jest między zwykłym dyfrem, a Q2. A najlepiej podjedź do Qby, ten szpec Ci to ogarnie na 100 procent.

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    QJawyY
    Auto
    Giulietta 2.0 ~200KM 440Nm 2010r
    Postów
    513

    Domyślnie

    Mechanior mi powiedział żebym jeździł do puki sprzęgło się nie odezwie i zrobi to za jednym razem. Łożysk wolał nie robić tylko skrzynie używkę wstawić. Z tym stukaniem się trochę przyzwyczaiłem- nie pogłębia się. Teraz mam do roboty uszczelkę pod głowicą więc z kasą krucho...
    Seba, skrzynie trzeba zrzucić do roboty tych łożysk? Mechanior twierdzi, że tak...

  10. #10
    Użytkownik Fachowiec Avatar sleyer3
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    alfa romeo 147 1.9jtdm 150KM 2006r.
    Postów
    2,053

    Domyślnie

    Ja właśnie się łamie z tą robotą, Qba mówi żebym wymienił cały dyfer od razu. Boję się że jak się rozsypie to zblokuje koła i pujdę do rowu.

Podobne wątki

  1. [156] mechanizm różnicowy Q2
    Utworzone przez alexradom w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-06-2013, 16:52
  2. mechanizm różnicowy
    Utworzone przez Krzychu25wroc w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-06-2010, 23:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory