Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Podniesienie mocy, a sprzęgło.

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Jfuel
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9JTD/ Alfa Romeo 159 1.9 JTD 8v/Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    63

    Domyślnie Podniesienie mocy, a sprzęgło.

    Witam.
    Mam Alfę Romeo 159 1.9 8V 2006 r sedan. Chciałbym zapytać, czy podniesienie mocy, do 140, 150 bądź nawet 160 koni przyczyni się do uszkodzenia sprzęgła i koła dwumasowego? Dodam, że raczej nie mam zamiaru zmieniać biegów jak rajdowiec, zależy mi na sprawnym przyspieszaniu. Staram się raczej płynnie jeździć bez szaleństw. Sytuacja jest dziwna, bo mam 190k przebiegu, auto od sierpnia, a w zasadzie sprzęgło sprawdza się ok. Ostatnio w te morzy usłyszałem jedynie delikatne stukanie od strony kierowcy. Po rozgrzaniu silnika nie odnotowałem żadnych usterek. Zastanawiam się czy taka operacja jak podniesienie mocy nie zmusi mnie do wymiany kompletnego sprzęgła z "dwumasą".
    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar arquadiusy
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Kęty
    Auto
    Było GT 3.2 Q2 Jest Giulietta QV i Brera 2.4
    Postów
    485

    Domyślnie

    jak program bedzie robiony z głową to nic nie powinno sie stać , niektóre 8v w serii dostawały bonusy i wychodzilo na hamowni kolo 140hp wiec bez obaw .
    A najprosciej bedzie sprawdzic sprzeglo na hamowni , na wykresie bedzie ladnie widac czy slizga czy nie

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Jfuel
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9JTD/ Alfa Romeo 159 1.9 JTD 8v/Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    63

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. Moim zadaniem jest więc poszukać dobrych fachowców z hamownią w okolicach Bydgoszczy.

  4. #4
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    ale bzdura z tą hamownią... wystarczy normalny mechanik który przejedzie się po ulicy i będzie wiadomo. żadnej hamowni do tego nie trzeba...

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar arquadiusy
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Kęty
    Auto
    Było GT 3.2 Q2 Jest Giulietta QV i Brera 2.4
    Postów
    485

    Domyślnie

    Cytat Napisał siewcu Zobacz post
    ale bzdura z tą hamownią... wystarczy normalny mechanik który przejedzie się po ulicy i będzie wiadomo. żadnej hamowni do tego nie trzeba...
    miałem na myśli delikatne ślizganie które nie zawsze wyczuje sie pod nogą , a na wykresie to widać od razu .

  6. #6
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    jeśli wsiądzie ktoś kto ma pojęcie to dużo zauważy na drodze, jechanie na hamownię w celu sprawdzenia sprzęgła to kompletny debilizm. a w sumie to przy okazji wrzuć dla innych wykres auta ze ślizgającym się sprzęgłem, niech zobaczą
    Ostatnio edytowane przez siewcu ; 05-01-2016 o 12:27

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar Jfuel
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9JTD/ Alfa Romeo 159 1.9 JTD 8v/Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    63

    Domyślnie

    Niemniej jednak i tak przed przystąpieniem do modyfikacji mapy silnika, auto jest poddawane ogólnemu sprawdzeniu stanu technicznego prawda? Szczerze przyznam, że jestem nieco zagubiony... Nie wiem czy przystąpić do podniesienia mocy, czy na razie odpuścić i przygotować środki finansowe do KOSZTOWNEJ wymiany sprzęgła i koła dwumasowego. Słyszałem wiele opinii, że przy moim przebiegu to "już czas". Co do jazdy, tak jak wspominałem nie odnotowałem żadnych defektów jeśli chodzi o pracę sprzęgła.

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Teoretycznie jest sprawdzany, ale papraje ci na zdychającym motorze gotowca wgrają
    190 tysiecy przebiegu i już czas na kosztowna wymianę sprzęgła i dwumasy, tak?????
    W moim przypadku dwumas ma 245 tysięcy na karku i jest fabryczny, sprzęgło jest już trzecie na nim, na różnistych programach jeździ od ponad 120 tysięcy kilometrów.
    I taka ciekawostkai, przy pierwszym modzie u starego właściciela na 150 kilka kuni zostało teoretycznie wymienione sprzęgło- na najmocniejsze ściągane z Niemiec na zamówienie (tak tłumaczyła mu osoba montująca żdzierajac z niego kupę kasy), padło mi przy 180 kilku tysiącach, jak się okazało było to najtańsze sprzęgło z Intercarsu, czyli na programie +40 KM auto zrobiło 60 tysięcy kilometrów, tak wiec jak ci nic się nie dzieje to nie ma sensu wymieniać czegoś co jest dobre. Poza tym cena nie jest ogromna
    Ostatnio edytowane przez kylo1986 ; 05-01-2016 o 13:43

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar Jfuel
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9JTD/ Alfa Romeo 159 1.9 JTD 8v/Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    63

    Domyślnie

    Słyszałem coś o 3 tysiącach złoty za komplet. Mało to to nie jest... chociaż zależy dla kogo. Zdecyduję się na remap, tylko pytanie brzmi gdzie i u kogo w mojej okolicy...

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar arquadiusy
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Kęty
    Auto
    Było GT 3.2 Q2 Jest Giulietta QV i Brera 2.4
    Postów
    485

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jfuel Zobacz post
    Słyszałem coś o 3 tysiącach złoty za komplet. Mało to to nie jest... chociaż zależy dla kogo. Zdecyduję się na remap, tylko pytanie brzmi gdzie i u kogo w mojej okolicy...
    Jak chcesz taniej to oddaj dwumase do regeneracji a sprzegło do obicia np kevlarem , ale nie możesz zakładać najgorszego

Podobne wątki

  1. Podniesienie mocy silnika 2.0 JTS
    Utworzone przez Wedżi w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 24-12-2015, 16:44
  2. Podniesienie mocy alfa 2,5 v6
    Utworzone przez alfawieslaw w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 14-05-2014, 22:03
  3. [Giulietta] podniesienie mocy w giulietta qv
    Utworzone przez amgrs6 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 25-11-2013, 11:15
  4. podniesienie mocy w giulietta qv
    Utworzone przez amgrs6 w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-11-2013, 21:11
  5. Podniesienie mocy JTD
    Utworzone przez iMax w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-06-2010, 20:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory