Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Wymiana ECU i Body 1.6 FL

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2021
    Auto
    Alfa 147 1.6 TS 120 KM
    Postów
    13

    Domyślnie Wymiana ECU i Body 1.6 FL

    Cześć
    Pisałem niedawno o problemie z odpalaniem auta po czyszczeniu klimatyzacji i na razie wszystko wskazuje na to, że przez prawdopodobne zwarcie uszkodziły się:
    - body computer - całkowicie przestał działać pilot (bateryjka oczywiście ok, z resztą w ten sam dzień jeszcze wszystko działało)
    - ecu - nie odpala na benzynie, a jedynie na wymuszonym lpg - co prawda po pełnym nagrzaniu udało mi się odpalić również na benzynie, ale wyglądało to tragicznie, bardzo opóźniona reakcja na gaz, samochód się trząsł, ogólnie nie nadawał się do jazdy. Wtryski odpalone z MESa pracują, świece muszą iskrzyć skoro na lpg chodzi poprawnie, żaden reset adaptacji (z mesa i tą procedurą przez odpięcie akumulatora, odczekanie 90s itd.) nic nie zmienia. A niemożliwe żeby od czyszczenia kanałów w kabinie nagle wszystkie 4 wtryskiwacze zabrudziły się w takim stopniu, że auto przestałoby odpalać. Musi być jakiś problem z ecu, bo body nie odpowiada za sterowanie zapłonem.

    W związku z tym mam kilka pytań:
    1. Aktualnie mam body o numerze 50504854 i ecu 0261207728. Alfa z 2006 120KM. Czy będzie poprawnie działać cały zestaw body i ecu, ale nieco starszy, np. z rocznika 2003? Wydaje mi się, że zapłon powinien być ok. Pytanie czy np. moje nowsze zegary dogadają się ze starszym body?
    2. Co z fabrycznym alarmem, który jest u mnie, a pewnie nie będzie zaprogramowany w innym body. Wystarczy zrobić osiowanie proxy i go znajdzie? To samo z radiem z navi, też go body znajdzie po osiowaniu i w tym menu w zegarach pojawią się te wszystkie funkcje, radio, tel i navi?
    3. Co jeśli kupię body o tym samym numerze co mam teraz, ale ecu z wersji 105 KM. Wystarczy zrobić osiowanie żeby ecu widział wariator? Czy osiowanie dotyczy tylko body i ecu musi fabrycznie obsługiwać wariator?

    Szukałem podobnych wątków na forum i jedyne co znalazłem to dotyczące pytania 3. Więc raczej będę musiał kupić właściwe ecu, ale może jednak da się to jakoś obejść

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2021
    Auto
    Alfa 147 1.6 TS 120 KM
    Postów
    13

    Domyślnie

    Kupiłem i sprawdziłem starsze body + to samo ECU. Samochód nadal nie odpala na benzynie i odpala na lpg. Pilot zaczął działać (bez alarmu - nie sprawdzałem osiowania bo i tak nie odpalał). Radio navi się włączyło ale chciał kod, którego nie miałem w zestawie.
    Także u mnie problem musi być po stronie zasilania benzyny. A jakby ktoś się zastanawiał, to wychodzi na to, że body z 2003r. zadziała z resztą osprzętu 2006r.

Podobne wątki

  1. [159] wymiana sterownika i body komputera
    Utworzone przez Mc alfa w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-03-2019, 20:43
  2. Alfa 147 1.6 Eco wymiana ECU i Body na 2.0
    Utworzone przez adrian14831 w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-07-2015, 23:15
  3. Wymiana Body Komputera w 147
    Utworzone przez sloniu w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-05-2010, 23:17
  4. [ 156 FL ] Body look
    Utworzone przez Bartosz w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-04-2010, 13:55
  5. [166] body GTA
    Utworzone przez b.pawelek w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 02-03-2010, 14:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory