Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Temat: Termostat

  1. #1
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Jasło
    Auto
    145 1.6 16V
    Postów
    216

    Domyślnie Termostat

    Witam, mam problem nie jestem pewny czy to napewno termostat aczkolwiek gdy dzis wyruszyłem w trase swoja Alfa 145 1.6 16V na trase Jasło-Rzeszów ( ok. 70km w jedna strone ) to w pewnym momencie zauważyłem ze temperatura silnika jest w skandalicznie niskiej normie ktora wynosiła niecałe 50'C, po czym potem w mieście troche się podnosła nieco ponad 80'C a potem gdy wracałem do domu utrzymywała sie poniżej 40'C. I mam pytanie, czy to moze byc zepsuty termostat ? Jak i gdzie go sprawdzic? Ile kosztował by nowy termostat i czy wymienic go da rady samemu czy trzeba do mechanika? Jesli to nie termostat to czyzby silnik padał? prosze o pomoc i z góry dziękuje

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar saroo
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Nidzica
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.7 16v Bx. Alfa Romeo 164 3.0 V6
    Postów
    2,742

    Domyślnie

    Na 99% wynny termostat. Sprawdzic czy działa można dotykając węży. Gdy auto pracuje kilka minut i silnik zaczyna się nagrzewać dotknij wąż między termostatem a chłodnicą, jeśli cały robi się ciepły znaczy ze termostat nie trzyma, jest cały czas otwarty, czyli do wymiany a ta jest dość prosta, trzeba spuścić płyn chłodzący, zdjąć wężę i odkręcić termostat, choć zimą lepiej mieć garaż do tej operacji
    Optymalna temperatura pracy silnika wynosi 80-90°C

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Jasło
    Auto
    145 1.6 16V
    Postów
    216

    Domyślnie

    O to świetnie a jak myślisz w jakich cenach może byc termostat ? i jak wyleje płyn chłodniczy to na jaki byś mi doradzał wymienic ?

  4. #4
    ViP Romeo Avatar Lesio
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Subaru Forester XT, Mini Countryman CS
    Postów
    1,917

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubatron Zobacz post
    O to świetnie a jak myślisz w jakich cenach może byc termostat ? i jak wyleje płyn chłodniczy to na jaki byś mi doradzał wymienic ?
    Tak coś ponad 100 zł, termostat firmy Vernet o taki http://moto.allegro.pl/item821387970..._gtv_nowy.html, a ja wlewam płyn Borygo.

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubatron Zobacz post
    O to świetnie a jak myślisz w jakich cenach może byc termostat ? i jak wyleje płyn chłodniczy to na jaki byś mi doradzał wymienic ?
    Ważne żebyś wymienił, na taki sam kolor (czyli zieleń lub czerwono-różowy) bo te dwa kolory się nie mieszają i mogą też zapieniać układ chłodniczy. Wiadomo, że nigdy nie opróżnisz do sucha, więc zwróć uwagę głównie na kolor, a ja osobiście jeździłem w TS na Dynagel'u i było ok. Nie wiem czy wiesz, ale tam wchodzi około 9 litrów ( do 1,4 TS bodajże 9,5) płynu, więc kup go sobie więcej. Pozdrawiam.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar sigma
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Oława
    Auto
    AR 156 1.9 JTD S Wagon i AR 155 2.0 TSpark, AR 147 1.9 JTD 03 FL
    Postów
    50

    Domyślnie

    Ja na twoim miejscu najpierw sprawdził bym temperaturę chłodnicy Sławne jest że w 145 wskaźnik temperatury nie jest dokładny ( sugerując się na boxerze ) znaczy masz temp. 90 stopni a wskaźnik wskazuje coś ok. 60 lub 80 zależy od wskaźnika. jeżeli już się utwierdzisz że to na pewno termostat życzę ci powodzenia w wymianie na dworze )) jak masz garaż spoko nie jest trudne i sam możesz to zrobić pozdrawiam

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec Avatar Rzmudzior
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    wschód
    Auto
    145 1.4 TS '00, Fiat Croma 1.8 '07
    Postów
    2,192

    Domyślnie

    9L?? Żartujesz? Ja wlałem ostatnio 5 i było ok... po jakichś 50km jak już całkiem zaciągnął dolałem 0,3L - sprawdzam regularnie i jest ok, wcześniej był zielony jakiś, zmieniłem po poprzednim właścicielu na Petrygo (niebieski), problemów brak.
    Z Alfą jak z kobietą... Żyć trudno, a zabić szkoda

    Alfa Romeo 145, Toyota Yaris, Fiat Croma
    https://makramomaniak.pl/

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rzmudzior Zobacz post
    9L?? Żartujesz? Ja wlałem ostatnio 5 i było ok... po jakichś 50km jak już całkiem zaciągnął dolałem 0,3L - sprawdzam regularnie i jest ok, wcześniej był zielony jakiś, zmieniłem po poprzednim właścicielu na Petrygo (niebieski), problemów brak.
    Na 100% wchodzi ponad 9 litrów do całego układu. Zawsze zmieniałem osobiście płyn w mojej byłej 146, a że zrobiłem nią około 200tyś, to znam to auto na wylot. Widocznie nie spuściłeś całego płynu z płaszcza wodnego lub nie otworzyłeś nagrzewnicy podczas spuszczania i część starego płynu została w układzie. Nie mam już instrukcji do tego modelu, ale może ktoś Ci zrobi foto tabelki, gdzie są podane ilości płynów eksploatacyjnych dla uwierzytelnienia mojej teorii. Pozdrawiam.

  9. #9
    Użytkownik Fachowiec Avatar Rzmudzior
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    wschód
    Auto
    145 1.4 TS '00, Fiat Croma 1.8 '07
    Postów
    2,192

    Domyślnie

    Cóż, widać coś jednak zostało Dzięki za info, następnym razem będę dokładniejszy, nagrzewnica na była bank otwarta, spuszczałem dolną rurą, a wtedy ponoć zawsze coś zostaje, ale żeby 3-4L...
    Z Alfą jak z kobietą... Żyć trudno, a zabić szkoda

    Alfa Romeo 145, Toyota Yaris, Fiat Croma
    https://makramomaniak.pl/

  10. #10
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Godi
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 TS
    Postów
    119

    Domyślnie

    A mam pytanko czy po wymianie termostatu trzeba uklad odpowietrzac czy sam sie odpowietrzy-chodzi o AR 146 1.6 Boxer??

Podobne wątki

  1. termostat 1.6 ts
    Utworzone przez daniel1986 w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-05-2014, 11:50
  2. Termostat
    Utworzone przez czanket w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-11-2012, 10:57
  3. [156] Termostat
    Utworzone przez mar_1981 w dziale 156
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 02-03-2011, 18:42
  4. Termostat EPC
    Utworzone przez cysio w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-11-2009, 08:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory