Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Temat: CD tylko orginalne

  1. #11
    macmac
    Gość

    Domyślnie

    Już nie jeden laser tak wyczyściłem - po zdjęciu obudowy i dostaniu się do samego lasera biorę pałeczkę kosmetyczną i zmywacz do paznokci (najlepiej najtańszy bo te lepsze mają jakieś zapachy pododawane i wtedy może zostać na laserze jakiś tłuszcz) i delikatnie myję oko lasera.

    W większości przypadków pomaga - nigdy nie zdarzyło się tak, żeby było gorzej a czyściłem tym sposobem lasery w discmanach (ciekawe czy ktoś takiego urządzenia jeszcze dzisiaj używa), wieżach, cd-romach, radiach samochodowych... choć nie daję gwarancji, że ten sposób nie niszczy lasera

    Sam mam w planie przeprowadzić takie czyszczenie w swoim radiu samochodowym bo już coraz częściej przeskakują utwory na cd bądź wogóle radio wypluwa płytę bo mu "nie smakuje"

  2. #12
    Użytkownik Romeo Avatar Lucas83
    Dołączył
    01 2010
    Auto
    Nissan Murano Z 51 3.5L V6
    Postów
    1,209

    Domyślnie

    MACMAC gdybyś zrobił tak w DVD lub soczewce z warstwą filtra UV jak np. w CD Harmana/Kardona położyłbyś laser a zamiast zmywacza polecam czysty isopropanol - oczywiście do soczewek bez powłok.

  3. #13
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Ja właśnie czyściłem alkoholem izopropylowym i żadnych skutków ubocznych nie stwierdziłem, a radio i tak prędzej czy później będę wymieniał bo jest po prostu kiepskie...

  4. #14
    macmac
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lucas83 Zobacz post
    MACMAC gdybyś zrobił tak w DVD lub soczewce z warstwą filtra UV jak np. w CD Harmana/Kardona położyłbyś laser a zamiast zmywacza polecam czysty isopropanol - oczywiście do soczewek bez powłok.
    No to wychodzi na to, że miałem ogromne szczęście, że nie zniszczyłem żadnego lasera. Gdzie można nabyć isopropanol? Czy w sklepach typu Castorama/Obi/Praktiker go dostanę?

  5. #15
    Arturo147
    Gość

    Domyślnie

    Media Player i wszycho bedzie zajebicho.......u mnie jest............a tak przy okazji to szerzysz piractwo

Podobne wątki

  1. orginalne radio i skrzynia
    Utworzone przez Nooe w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-03-2013, 23:59
  2. Czy te ALUfele są orginalne od 33???
    Utworzone przez 75andrew155 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 14-05-2007, 20:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory