Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Wymiana licznika na wersję z komputerem(FIS)

  1. #1
    pablo-1-4-7
    Gość

    Domyślnie Wymiana licznika na wersję z komputerem(FIS)

    Witam serdecznie

    Od niedawna jestem posiadaczem 147 i chciałbym wymienić w niej licznik, z dwóch powodów :

    - chciałbym mieć białe tarcze
    - i całego fisa.

    I tutaj moje pytanie odnośnie tego fisa, podejrzewam że wiążą się z tym jakieś modyfikacje? może ktoś z was już robił taką operacje i jest obeznany w temacie? Skoro licznik ma pokazywać średnie spalanie to musi tam dochodzić jakaś kostka/wtyczka jeszcze?

    Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź.

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Chyba nie myślisz, że zmieniając sam licznik będziesz miał wskazania średniego spalania itd? Poza tym co rozumiesz przez pojęcie "fis".

  3. #3
    pablo-1-4-7
    Gość

    Domyślnie

    No właśnie wiem że coś trzeba porobić i ciekaw jestem co i jak dużo roboty z tym jest bo nie wiem czy jest sens się z tym bawić..
    Co do pojęcia duży fis to chodzi mi o komputer pokładowy.. z funkcjami np. aktualne spalanie, temp. itp.

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Skąd ten komputer ma pobierać dane do algorytmów, żeby się pokazywało coś na wyświetlaczu i czym to chcesz przełączać? Przecież nie masz żadnych wiązek, sterowania funkcjami komputera pokładowego itd. Ja tutaj bynajmniej nie widzę sensu tej operacji.

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar sickboy
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 16V Distinctive 2006r
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Poprzedni właściciel mojej alfy kombinował tak jak ty. Myślał że wymieni same zegary i będzie wszystko działać. Nic z tego bo komputer pokładowy nie obsługuje tej funkcji. Musiałbyś wymienić kompa, manetki przy kierwonicy żeby był przycisk do funkcji TRIP i wiązki poprowadzić. W ASO zaraz mi powiedzieli że nie ma szans. Jak auto wszło z okrojonym kompem to już nic na to nie poradzisz. Ja mam tylko na wyświetlaczu puste pola na których nic się nie wyświetla.

  6. #6
    pablo-1-4-7
    Gość

    Domyślnie

    Witam ponowie, mam nadzieję że tym razem też mi pomożecie ;/

    Wczoraj rozmawiałem ze znajomym od którego kupowałem alfę i w trakcie rozmowy weszliśmy na temat chipowania ( według dowodu mam wersję 74 kw - 1.9 jtd ) i tak gadamy i on mówi, że jest błąd w dowodzie i pomylili się w fabryce, że na pewno samochód ma 115 km, bo nie montowali już tych 100 konnych wtedy. samochód jest po fl z końcówki 2004 roku. po numerze vin wychodzi 100 km ;/ co o tym myślicie? czy oprócz hamowni są jakieś sposoby na sprawdzenie liczby koni pod maską? Moje odczucia mówią mi jednak że jest to 100 km, bo samochód nie zbiera się super, dopiero na wyższych obrotach zaczyna się lepiej zbierać..
    Ostatnio edytowane przez Majkel ; 18-07-2010 o 08:27

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,597

    Domyślnie

    Sa różnice wizualne - choćby EGR
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  8. #8
    pablo-1-4-7
    Gość

    Domyślnie

    Ok a po czymś jeszcze można poznać? tak żeby dużo nie rozkręcać..

    Jeśli zrobiłbym zdjęcie EGR to byłbyś w stanie mi powiedzieć co to dokładnie za silnik?

    Pozdrawiam.

  9. #9
    Arturo147
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablo-1-4-7 Zobacz post
    Witam ponowie, mam nadzieję że tym razem też mi pomożecie ;/

    Wczoraj rozmawiałem ze znajomym od którego kupowałem alfę i w trakcie rozmowy weszliśmy na temat chipowania ( według dowodu mam wersję 74 kw - 1.9 jtd ) i tak gadamy i on mówi, że jest błąd w dowodzie i pomylili się w fabryce, że na pewno samochód ma 115 km, bo nie montowali już tych 100 konnych wtedy. samochód jest po fl z końcówki 2004 roku. po numerze vin wychodzi 100 km ;/ co o tym myślicie? czy oprócz hamowni są jakieś sposoby na sprawdzenie liczby koni pod maską? Moje odczucia mówią mi jednak że jest to 100 km, bo samochód nie zbiera się super, dopiero na wyższych obrotach zaczyna się lepiej zbierać..
    Wiesz co,a mi sie wydaje ze twój "kolega" to cie nakrecił przed kupnem na to ze ma 115 hp i teraz sie tej wersji trzyma i tyle...powodzenia w dochodzeniu do prawdy...PS-najlepszy jest tekst ze "pomylili sie w fabryce"

  10. #10
    patryk147
    Gość

    Domyślnie

    Dziwna sprawa, z tą pomyłką w fabryce rzeczywiście dobre wiem że te 100 konne jednostki były montowane do 2005 roku więc to możliwe że twoja właśnie taki posiada, najlepiej przejedź się na hamownie i wszystko Ci wyjdzie jak masz jakieś podejrzenia...

    PS - A koledzy bardziej doświadczeni co myślicie o tym? możliwa jest taka pomyłka?

    Pozdr.

Podobne wątki

  1. [GTV] Wymiana licznika
    Utworzone przez Slepecci w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 12-11-2014, 12:33
  2. Wymiana licznika pytanie
    Utworzone przez michal_evo1 w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-09-2013, 15:49
  3. Wymiana licznika w 147
    Utworzone przez badylija w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-01-2012, 23:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory