Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Problemy z odpalaniem, oraz gaśnięcie auta

  1. #1
    _zambrotta_
    Gość

    Domyślnie Problemy z odpalaniem, oraz gaśnięcie auta

    Witam

    Mam problem z moja AR 147 1.6 TS z instalacją lpi vialle.
    Przyjechałem autem do kumpla po 30min. i powrocie auto już nie odpalało kontrolki od gazu gasły kręcił ale nie odpalał. Po około 20 próbie odpalił wszystkie kontrolki się zapaliły i auto jechało. Mały postuj przy sklepie auto odpala, przejazd do drugiego kolegi auto zostawiłem odpalone tylko z niego wyszedłem... po 5 min. auto zgasło samo ale opaliło w trakie powrotu do domu przy zawracaniu znowu sam zgasł. Dwudziesto krotna próba odpalenia i auto chodzi.

    Kiedy auto stoi u mnie pod domem zawsze odpala niestety przy przejechaniu 5km. gdy silnik się trochę zagrzeje potrafi zgasnąć na światłach i nie odpalić...

    Co dziwne działo się to przez trzy dni po tym czasie auto nagle zaczeło dobrze chodzić niestety tylko przez kolejne trzy dni, sytuacja znowu się powturzyła i jest tak do teraz.

    Prawdopodobna przyczyna wg. mnie to odcięcie dopływu paliwa przez komputer do silnika przy lekkim rozgrzaniu auta tylko dlaczego tak się dzieje?? komputer warjuje??

    Proszę o pomoc jeśli działo się komuś coś takiego...

    P.S. stwierdzono , że nie jest to wina instalacji gazowej.

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar rafal_n5
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR147 1.9jtd16v, AR 159 1.9jtdm 8v
    Postów
    866

    Domyślnie

    Cytat Napisał _zambrotta_ Zobacz post
    Witam

    Mam problem z moja AR 147 1.6 TS z instalacją lpi vialle.
    Przyjechałem autem do kumpla po 30min. i powrocie auto już nie odpalało kontrolki od gazu gasły kręcił ale nie odpalał. Po około 20 próbie odpalił wszystkie kontrolki się zapaliły i auto jechało. Mały postuj przy sklepie auto odpala, przejazd do drugiego kolegi auto zostawiłem odpalone tylko z niego wyszedłem... po 5 min. auto zgasło samo ale opaliło w trakie powrotu do domu przy zawracaniu znowu sam zgasł. Dwudziesto krotna próba odpalenia i auto chodzi.

    Kiedy auto stoi u mnie pod domem zawsze odpala niestety przy przejechaniu 5km. gdy silnik się trochę zagrzeje potrafi zgasnąć na światłach i nie odpalić...

    Co dziwne działo się to przez trzy dni po tym czasie auto nagle zaczeło dobrze chodzić niestety tylko przez kolejne trzy dni, sytuacja znowu się powturzyła i jest tak do teraz.

    Prawdopodobna przyczyna wg. mnie to odcięcie dopływu paliwa przez komputer do silnika przy lekkim rozgrzaniu auta tylko dlaczego tak się dzieje?? komputer warjuje??

    Proszę o pomoc jeśli działo się komuś coś takiego...

    P.S. stwierdzono , że nie jest to wina instalacji gazowej.
    pisz tak żeby można było cię zrozumieć.Jak nie chce zapalić na ciepłym a na zimnym pali to czujnik obrotów wału do wymiany

  3. #3
    _zambrotta_
    Gość

    Domyślnie

    Sorry ale się spieszyłem widze , że i tak zrozumiałeś.

    A to że gaśnie jak się zagrzeje??

    P.S. czujnik faz rozrządu był wymieniony przeze mnie około 25 tyś. km. temu na nowy oryginalny przy zerwaniu paska rozrządu.
    Ostatnio edytowane przez _zambrotta_ ; 24-11-2010 o 14:09

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar rafal_n5
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR147 1.9jtd16v, AR 159 1.9jtdm 8v
    Postów
    866

    Domyślnie

    Cytat Napisał _zambrotta_ Zobacz post

    a to że gaśnie jak się zagrzeje??
    tak jak napisałem czujnik położenia wału.

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Rafcio
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Swidnica, Poland
    Auto
    Ford Focus Kombi Duratorq
    Postów
    314

    Domyślnie

    ale gaśnie CI na gazie czy na benzynie? Prawdopodobnie możesz mieć źle gaz wyregulowany!

  6. #6
    _zambrotta_
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rafcio Zobacz post
    ale gaśnie CI na gazie czy na benzynie? Prawdopodobnie możesz mieć źle gaz wyregulowany!
    Na tym i na tym gaśnie więc to raczej nie wina tego elementu, mechanik stwierdził ,że czujnik położenia wału jest dobry, gdy auto już zgaśnie i nie można go odpalić nie wyświetla się błąd powyższego czujnika. Nie włącza się popa paliwa przy próbie odpalenia... Wg. mechanika mogą być to przekaźniki odpowiedzialne za pompę lub zepsuta stacyjka...

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar rafal_n5
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR147 1.9jtd16v, AR 159 1.9jtdm 8v
    Postów
    866

    Domyślnie

    Cytat Napisał _zambrotta_ Zobacz post
    Na tym i na tym gaśnie więc to raczej nie wina tego elementu, mechanik stwierdził ,że czujnik położenia wału jest dobry, gdy auto już zgaśnie i nie można go odpalić nie wyświetla się błąd powyższego czujnika. Nie włącza się popa paliwa przy próbie odpalenia... Wg. mechanika mogą być to przekaźniki odpowiedzialne za pompę lub zepsuta stacyjka...
    trzeba pomierzyć ten czujnik na ciepłym i zobaczyć.Błąd nie wyskoczy chyba że czujnik całkowicie padnie.Jest wiele tematów związanych z tą właśnie usterką na tym forum wystarczy tylko poszukać,chyba w 90% był to czujnik położenia wału

  8. #8
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar dudzik87
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Gorzków koło Wieliczki
    Auto
    147, 1.6 16v 105 km
    Postów
    265

    Domyślnie

    miałem identyczny przypadek kiedyś w poprzednim aucie i tez była to wina czujnika położenia wału
    i nie warto na nim oszczędzać tzn kupować tanie zamienniki lepiej kupić raz a dobrze oryginał

  9. #9
    _zambrotta_
    Gość

    Domyślnie

    Jestem właśnie po wizycie u mechanika.

    Komputer po tym jak auto zgaśnie wykazuje błąd czujki wału , ale też cewki zapłonowej...

    Wg. niego oznacza to że nie jest to wina czujki ponieważ przyczyną jest brak podawania paliwa do silnika a wynika to z odłączenia pompy paliwa przez komputer. Z racji że pompa przestaje podawać paliwo silnik rozpędem jeszcze się kręci więc powoduje błąd położenia wału i błąd cewki ponieważ nie ma czego przepalać,

    A system odłącza pompę z powodu uszkodzenia przekaźnika START/STOP który po przegrzaniu podaje sygnał o zbyt dużym poborze prądu na pompę.

    Poza tym na mierniku przy odpalaniu pokazuje nagły pobór prądu 26A zdecydowanie za duży(czyli może to być racja).

    Druga wersja zaciera się pompa paliwa i pobiera zbyt dużo prądu do pracy przez co grzeje się przekaźnik i odczytuje zbyt duży pobór jednocześnie odłączając pompę.

    Trzecia wersja na drodze przewodu biegnącego do pompy nastąpiło uszkodzenie przewodu lub nie właściwe jego połączenie i to jest powodem zbyt dużego poboru prądu.

    W poniedziałek ciąg dalszy diagnozowania i ewentualnego finalnego rozwiązania problemu i dobrze bo tęsknie już za moją Małą

  10. #10
    _zambrotta_
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafal_n5 Zobacz post
    tak jak napisałem czujnik położenia wału.
    Dziękuje koledze bo miał rację!!

    Tak naprawde to chyba zanim oddam moją małą do mechanika to zpytam na forum i powiem mu co ma zrobić :-).

    Jego wymysły na temat tego że to nie jest czyjka włau były błędne a ja już zdenerowany postojem Alfki u mechanika zasugerowałem że może być to jednak właśnie ta czujka bo koledzy z forum to sugerują i jest to właśnie praktycznie 100% powodów tych objawów....

    Mechanik jak to on nie czytaj forum bo tam głupoty gadają

    To ja wymień ją a jak będzie ok to nie płacę jak się nic nie zmieni płace podwójnie...

    Zgodził się a Alfka ku chwale forum śmiga jak ta lala jego strata mój (nasz) zysk

    Niech się pitolą mechanicy którzy twierdzą że postradali wszystkie zmysłu niestety najbardziej mnie boli że do chwili przełomu to ufałem im w ziwązku z tym przepraszam koledzy i kołeżanki nigdy w Was nie zwątpie

Podobne wątki

  1. 156 2.4 20V problemy z odpalaniem
    Utworzone przez wkamil w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-09-2015, 14:17
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25-10-2013, 13:06
  3. T.S. - problemy z odpalaniem
    Utworzone przez majster w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-08-2010, 18:45
  4. [33] Problemy z odpalaniem 1.4
    Utworzone przez mariano w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-09-2009, 16:19
  5. [146]PROBLEMY Z ODPALANIEM.
    Utworzone przez tomekkus w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-02-2008, 15:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory