Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 62

Temat: Zamarznięty ręczny

  1. #31
    Użytkownik Romeo Avatar RoBeRt 147
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Ostrów Wlkp./ Kalisz
    Auto
    ALFA 147 2002r.1.9JTD 8V 115KM 6b ;)
    Postów
    646

    Domyślnie

    ja też w żadnym aucie tego problemu nie miałem bo na mrozie nie zaciągam ręcznego jak autem nigdzie przez dluższy czas nie jade...;p używam do postoju na krótki czas... na całą noc to sory ale to głupota... choćby dlatego że jak zostawisz auto na ulicy na samym ręcznym to powiedzmy złodziejowi auto wystawiasz... odcina linki i samo mu na lawetę wjeżdża... jak na biegu zostawisz to juz tak łatwo nie będzie;p to taki przykład

  2. #32
    Użytkownik Ogier Avatar AdiUssj
    Dołączył
    09 2010
    Auto
    Alfa Romeo 147 2.0
    Postów
    193

    Domyślnie

    Ja tez mam ten sam problem, dzisiaj juz drugi raz mi zamarzl reczny i po przejechaniu 3 kilometrow zatrzymalem sie, bylo czuc spalenizne, poczekalem chwile, poruszalem recznym i puscilo w koncu. Teraz nie bede juz zaciagal recznego tylko zostawie na biegu a linki sobie wymienie na wiosne.
    Tu liczy się styl, osiągi i liczne ciągnące się za autem spojrzenia przechodniów.. Praktyczny nudny samochód może mieć prawie każdy.. Alfe tylko wybrani

  3. #33
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sebott
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    Była: Alfa Romeo 147 1.6 TS 105KM 2001
    Postów
    491

    Domyślnie

    Chyba jakaś epidemia, bo mi też ostatnio zamarzł. Nigdy wcześniej mi się to nie zdarzyło, ale ja z kolei staram się w zimę w ogóle nie pamiętać, że istnieje coś takiego, jak ręczny (nauki ojca ). No i ostatnio przez nieuwagę zostawiłem na kilka godzin auto pod blokiem na ręcznym (było z -5) i stało się. Na szczęście odczekałem 10-15 minut z włączonym silnikiem i puściło, ale co nabluźniłem, to moje.
    „Własnością człowieka jest zniknąć, śpieszmy się śmiać ze wszystkiego.”

    Blaise Cendrars

  4. #34
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    zostawiam na całą noc na rękawie i rano puszcza i zaciąga ponownie bez problemów
    nawet po dzisiejszej nocy bez problemów

    p.s.
    tylko zamek w prawych drzwiach mi lekko zamarzł i przez chwilę nie mogłem zamknąć autka centralnym








  5. #35
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stiopa
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Auto
    AR 147 1.9 JTD
    Postów
    383

    Domyślnie

    Odnosnie problemu jak już zamarźnie: powoli trzeba jechać i stale zaciągac i puszczać dźwignię ręcznego i naciskać do oporu hamulec nożny. Zazwyczaj puszczało mi po przejechaniu dystansu ok. 200m.

    Zamarzanie linek w Alfach to norma z prostej przyczyny, przerabiałem to juz w 145 i też miałem to w 147 - linka w końcowym etapie idzie łukiem od podwozia w dół i pod górę do zacisku i tu jest problem gdyż wilgoć zbiera się i zostaje właśnie w tym dołku i zamarza. W innych markach łuk idzie odwrotnie i wilgoć ma gdzie ściekać.

    Jedyna rada to gdzy zauważymy że linka ciężko chodzi lub ma za duży luz to po poierwsze kontrolnie trzeba sprawdzić czy gumowe końcówki na lince są całe bo to one jako pierwsze zużywają się i najlepiej wymienić linki i po sprawie (z własnego doświadczenia wim ze średnio co 2-3 lata to wypada)
    "You cannot be a true petrolhead until you've owned one... it's like having really great sex that leaves you with an embarrassing itch." Jeremy Clarkson o Alfa Romeo

  6. #36
    Użytkownik Świeżak Avatar slawko
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    https://t.me/pump_upp
    Auto
    jest AR 147 jtd `05 (byla 155 1,8 ts)
    Postów
    101

    Domyślnie

    Mi też ręczny nie zamarzał dopóki była fabryczna linka. Rok temu były mocniejsze mrozy (niż te w tym sezonie) i było ok. W tym roku linkę wymieniłem (starą zerwałem) tzn. wymienił mechanik. Wsadzony został zamiennik i tu bym się doszukiwał przyczyn zamarzania, no może jeszcze kwestia montażu, jego fachowości, samej linki ma znaczenie.

  7. #37
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Atl^ntis
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD, ATV-300 mam bestię :)
    Postów
    105

    Domyślnie

    Cytat Napisał snake Zobacz post
    Czyli rozumiem że zamarznięty ręczny w Aflach to norma?
    Zamarznięty hamulec w każdym aucie zimą to norma, nie zaciąga się ręcznego zimą stawiając auto na noc, taka stara przestroga

  8. #38
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Lubelskie
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 FL
    Postów
    25

    Domyślnie

    Do tej pory zawsze zaciągałem ręczny, teraz gdy mam alfę i przyszły mrozy też mi blokuje. Czyli najlepiej linkę wymienić tak?

  9. #39
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Jest: Skoda Superb 2.0 TDI. Było: 159 SW 1,9 JTD AR 147 1.9 JTD 16V 170 KM 2003 r. Passatto B5 1.8
    Postów
    1,268

    Domyślnie

    Jak parkujecie nie zaciągajcie ręcznego tylko auto na biegu + po wyciągnięciu kluczyka przekręćcie lekko kierownice w stronę krawężnika żeby złapała blokada kierownicy i po problemie z zamarzniętym ręcznym. No chyba że ktoś parkuje pod górkę lub z górki to ma pechozol w zimie. Można w sumie użyć smaru tam gdzie dostaje się woda i blokuje linki ( tylko żeby żaden as wywiadu nie skojarzył ze smarowaniem tarczy + klocków )

  10. #40
    Użytkownik Romeo Avatar RoBeRt 147
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Ostrów Wlkp./ Kalisz
    Auto
    ALFA 147 2002r.1.9JTD 8V 115KM 6b ;)
    Postów
    646

    Domyślnie

    hehe byłem teraz w weekend w szkole i ktoś na górce zostawił auto na luzie albo na ręcznym którego nie miał... pozostawie to bez komentarza... ale możecie sie domyśleć co się stało... Astra zjeżdźając wjechała w drzwi golfa III kumpli z mojej grupy... koleś 200zł chciał dać i skonczyło sie na piśmie do ubezpieczalni... wszyscy mieli ubaw z głupoty kolesia;p

Podobne wątki

  1. ABS i ręczny
    Utworzone przez Gibsky w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-08-2014, 14:54
  2. Zamarznięty zamek wlewu paliwa..
    Utworzone przez KamilP w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 05-02-2012, 22:20
  3. zamarznięty nawiew
    Utworzone przez Atryk w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-02-2012, 21:14
  4. Hamulec Ręczny..
    Utworzone przez kamikaze1988 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-12-2010, 21:33
  5. (156) ręczny
    Utworzone przez cezkrk w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 16-01-2008, 16:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory