Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Temat: Metaliczne dźwięki szczególnie po dłuższym postoju

  1. #11
    Użytkownik Romeo Avatar slejerek
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Warszawie
    Auto
    Alfa Romeo:)
    Postów
    536

    Domyślnie

    Włączając się do wątku powiem tylko, że ja miałem podobny problem i też obstawiałem sprężarkę klimy. Okazało się jednak, że to koło pasowe. Po wymianie hałas zniknął w 100%.
    145 1,7 16V - była
    147 1,9 8V - była
    GT 1,9 16V - była
    156 SW FL 1,9 8V - była
    164 3.0 V6 super - była
    90 2.5 V6 quadrifoglio oro - jest
    159 1,9 16V- jest

  2. #12
    Użytkownik Ogier Avatar admor
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Świętochłowice
    Auto
    Insignia A20DTH, RX-8 Renesis High Power
    Postów
    178

    Domyślnie Mam to samo

    Witam
    Mam ten sam dzwięk, wymieniłem wszystkie rolki napinające, prowadzące i bez zmian, więć sprawdziłem to w następujący sposób zeby weliminować ewentualne uszkodzenie spręzarki
    Kupiłem olej silikonowy w sprayu, właczyłem zimny silnik i od kanału trysnąłem na koło pasowe, dzwięki na moment ustąpiły.
    Na pewno to jest koło przynajmniej w moim przypadku.
    Proponuje takm samym sposobem sprawdzić.

  3. #13
    Użytkownik Znawca Avatar wiedzmaak
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD M-Jet 16V------------------------ Alfa Romeo 159 2.0 JTDm 170 km
    Postów
    1,735

    Domyślnie

    Witam, ostatnio również borykam się z cykaniem na zimnym silniku. Jak auto dłużej postoi to gdzieś z okolic koła pasowego słychać owe cykanie. Wyjeliśmy z kolegą koło pasowe (wygląda bardzo dobrze), napinacz, sprawdziliśmy jest ok, sprzęgiełko na altku (zachowuje się tak jak powinno) pozostałe rolki siedzą sztywno. Po złożeniu wszystkiego do kupy dalej tyka Dodam, że po załączeniu klimy na zimnym silniku cykanie nasila się. Jest to pewnie związane z większym obciążeniem. Czy koło pasowe wykazywało u was jakieś ślady zużycia?? Rozbieraliśmy obudowe rozrządu i z paskiem nic się nie dzieje. Jeśli patrze na pasek micro to ten również nie wskazuje śladów zużycia i kręci się równo. W drugiej części dnia postaram się nagrać owy dźwięk.

    Jeszcze zapomniałem dodać, że po dodaniu gazu dźwięk znika. Jak silnik się nagrzeje cykanie znika, jednak w tle pracy silnika są ledwo słyszalne metaliczne szmery.
    Ostatnio edytowane przez wiedzmaak ; 01-09-2012 o 08:04

  4. #14
    Użytkownik Ogier Avatar admor
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Świętochłowice
    Auto
    Insignia A20DTH, RX-8 Renesis High Power
    Postów
    178

    Domyślnie

    W mojej byłej 156 miałem to samo, wymieniłem koło pasowe bo ta guma z biegiem czasu ma mikro peknięcia a nawet jak ich nie widać też może być już zuzyte, więc polecam to dobrze sprawdzic

  5. #15
    Użytkownik Znawca Avatar wiedzmaak
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD M-Jet 16V------------------------ Alfa Romeo 159 2.0 JTDm 170 km
    Postów
    1,735

    Domyślnie

    Cytat Napisał admor Zobacz post
    W mojej byłej 156 miałem to samo, wymieniłem koło pasowe bo ta guma z biegiem czasu ma mikro peknięcia a nawet jak ich nie widać też może być już zuzyte, więc polecam to dobrze sprawdzic
    No i właśnie o to mi chodzi, może wyglądać dobrze, ale to właśnie koło pasowe może być winowajcą całego zamieszania. Wole się dopytać żeby uniknąć niepotrzebnych kosztów.

  6. #16
    Użytkownik Ogier Avatar admor
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Świętochłowice
    Auto
    Insignia A20DTH, RX-8 Renesis High Power
    Postów
    178

    Domyślnie

    Zawsze celem wyeliminowania problemu mozesz puścić silnik zdejmując pasek wielorowkowy.alternatora jak bedzie cisza wiesz już ze to coś z tego osprzętu, hałas z rolek masz inny niż z koła wiec można łatwo do tego dojść.

  7. #17
    Użytkownik Znawca Avatar wiedzmaak
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD M-Jet 16V------------------------ Alfa Romeo 159 2.0 JTDm 170 km
    Postów
    1,735

    Domyślnie

    Cytat Napisał admor Zobacz post
    Zawsze celem wyeliminowania problemu mozesz puścić silnik zdejmując pasek wielorowkowy.alternatora jak bedzie cisza wiesz już ze to coś z tego osprzętu, hałas z rolek masz inny niż z koła wiec można łatwo do tego dojść.
    To już było zrobione. Auto stało całą noc pod chmurką i jak rano ją odpaliłem była cisza. Podejrzenia były że coś na rozrządzie się dzieje. No cóż, zaczne od koła pasowego.

Podobne wątki

  1. Kontrolka oleju po dłuższym postoju.
    Utworzone przez mar1o w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-09-2019, 20:22
  2. [159] Problem z odpaleniem po dłuższym postoju
    Utworzone przez dexster w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 08-12-2015, 22:54
  3. Problem z odpalaniem po dłuższym postoju
    Utworzone przez dexxx91 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17-04-2015, 20:50
  4. Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 17-07-2014, 21:32
  5. spadek mocy i metaliczne dźwięki
    Utworzone przez Kotu w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-05-2010, 17:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory